Hodnotenie klientov:  9
Autobusom

Slovinsko - hory jazerá a história

VYPREDANÉ

TÁTO KAPACITA NIE JE ZATIAĽ K DISPOZÍCII

Podobná ponuka TU
Rýchly popis:

Maribor - Celje - Postojnska Jama - Predjamský hrad - Ljubljana - Škofja Loka - Bohinjské jazero - Bled  

 

Ubytovanie: 3 x v hoteli

Stravovanie: 3 x kontinentálne raňajky    

Doprava:
autobusová
Program zájazdu:

1. deň – odchod zo SR v ranných hodinách, tranzit cez Rakúsko do Slovinska. V poludňajších hodinách príchod do Mariboru, prehliadka mesta ležiaceho na rieke Dráve: gotická katedrála z 12. st., renesančná radnica na Hlavnom námestí, zámok, prístavná časť Lent s nábrežím. Transfer a návšteva mesta Celje s dominantou celjským hradom týčiacim sa nad mestom a renesančným zámkom. Transfer do hotela v blízkosti Ljubljany.

2. deň – raňajky, návšteva unikátnej jaskyne Postojnska Jama, ktorá je jednou z hlavných turistických atrakcií krajiny - pre návštevníkov je sprístupnených viac ako 5 km podzemných chodieb – časť prehliadky vláčikom. Návšteva Predjamskeho hradu, ktorý je doslova prilepený k skale. Popoludní prehliadka Ljubljany, ktorá patrí k najmenším hlavným mestám Európy, ale má úžasnú atmosféru vďaka zachovaným secesným budovám, galériám, múzeám a kultúrnym podujatiam. Jej architektúru ovplyvnil aj svetoznámy slovinský architekt Jože Plečnik, ktorý tu má aj svoje múzeum. Plečnik sa významnou mierou podieľal na rekonštrukcii a prestavbe Pražského hradu v prvej tretine 20. storočia. Ljubljanský hrad poskytuje pekný výhľad na celé mesto, prehliadka ďalej pokračuje prechádzkou krásnym historickým centrom mesta ku známym mostom cez rieku Ljubljanicu - Tromostovje od Jože Plečnika a Zmajski most s unikátnou výzdobou. Večer návrat do hotela.

3. deň – raňajky, prehliadka malebného mestečka Škofja Loka. Transfer k Bohinjskému jazeru, ktoré leží v Triglavskom národnom parku a je jedným z najkrajších jazier Julských Álp. Program v národnom parku s bohatou faunou a flórou, prechádzka popri brehoch jazera a k vodopádom rieky Savica. V prípade priaznivého počasia výlet lanovkou na horu Vogel (1540 m. n. m.), odkiaľ je za pekného počasia krásny výhľad na najvyšší vrch Slovinska Triglav (2864 m. n. m.). Večer ubytovanie v hoteli.

4. deň – raňajky, transfer do mestečka Bled, návšteva Bledského hradu, z ktorého sa návštevníkom naskytne krásny pohľad na mestečko a fascinujúce Bledské jazero s priezračnou tyrkysovou vodou a ostrovom uprostred. Plavba loďkou na ostrovček a návšteva barokového kostola. Po prehliadke odchod cez Rakúsko, príchod na Slovensko vo večerných hodinách.

V cene je zahrnuté:

dopravu luxusným autokarom, 3 x ubytovanie v hoteli s kontinentálnymi raňajkami, sprievodcu CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:

Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,50 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,- EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 105,- EUR/3 noci, miestenka 7,- EUR, príplatok za dvojsedadlo 85,- EUR. Nástupné miesta: NR, TT, BA bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE - 8,- EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 10,- EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 12,- EUR.

Podobná ponuka TU
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri