Hodnotenie klientov:  8
Letecky

Katalánsko a gotická Barcelona s kúpaním letecky

ŠPANIELSKO - Katalánsko
Rýchly popis:
Ubytovanie: 7x v hoteli

Stravovanie: 7x polpenzia


Barcelona - Montserrat - Figueras - Cadaqués - Blanes - Tossa de Mar - Girona - Besalú

Doprava:
letecká
Program zájazdu:

1. deň – prílet do Barcelony, transfer do hotela na pobreží Costa Brava/Costa del Maresme, večera.

2. deň – raňajky, v popoludňajších hodinách transfer do Barcelony, prehliadka gotickej štvrte, katedrály a prístavu. Barcelona modernistická – prehliadka exteriéru katedrály Sagrada Familia, okružná prehliadka barcelonskými skvostami - rozsiahly urbanistický komplex „Ensanche“, Gaudího diela Casa Batlló, La Pedrera, popoludní voľný čas vhodný na návštevu Picassovho múzea, Námorného múzea, či múzea FC Barcelona. Návrat do hotela v neskorých večerných hodinách.

3. deň – raňajky, dopoludňajší odchod do najvýznamnejšieho pútnického miesta Katalánska – výnimočného horského kláštora Montserrat s čiernou Madonou, umiestneného v horských bralách v rozprávkovej krajine, prehliadka (katedrála a krížová cesta), návrat do hotela, možnosť kúpania, večera a nocľah.

4. deň – raňajky, presun do Figueras – rodného mesta slávneho maliara surrealizmu Salvadora Dalího - návšteva jeho unikátneho múzea, pokračovanie do Cadaques – malebného prímorského mestečka s bielymi kamennými uličkami a nezameniteľnou atmosférou, ktoré si obľúbilo mnoho umelcov, medzi nimi Salvador Dalí, Pablo Picasso, Joan Miró, Walt Disney, André Breton, F. G. Lorca. Možnosť posedenia v príjemných kaviarničkách, po prehliadke návrat do hotela, večera, nocľah.

5. deň – raňajky, v dopoludňajších hodinách odchod do Blanes, návšteva najkrajšej botanickej záhrady na pobreží Costa Brava – Jardí Botanic Mar i Mutra, založenej v roku 1928, so 7 000 druhmi stredozemných a tropických rastlín. Popoludní transfer do Tossa de Mar, jedného z najkrajších a najromantickejších letovísk na pobreží Costa Brava. Prehliadka zahrnujúca Villa Vieja, opevnenú časť Tossy – hradby z 12. a 13. storočia s obrannými vežami, centrum a domy zo 14. až 17. storočia, kostol Sant Vincenc, Museo Municipal s dielami moderného umenia – Marc Chagall. Návrat do hotela (fakultatívne loďou), večera, nocľah.

6. deň – raňajky, transfer do Girony, mesta s jednou z najzachovalejších stredovekých židovských štvrtí, kúzelnými stredovekými hradbami a krásnymi románskymi kostolmi. Nachádza sa tu katedrála s vežou Karola Veľkého, románske kostoly San Perre de Galligants a San Nicolás, židovská štvrť, stredoveké hradby. Presun do Besalú, nádherného stredovekého mesta s románskymi kostolmi Sant Vicenc a Sant Pere, pozostatok benediktínskeho kláštora so zachovalými kúpeľmi, opevnený most cez rieku Fluviá. Návrat do hotela, večera, nocľah.

7. deň – raňajky, celodenný oddych na pláži, prípadne voľný program, večera, nocľah.

8. deň – raňajky, transfer na letisko a odlet.

V cene je zahrnuté:
7x ubytovanie v hoteli s polpenziou, v júnovom termíne letecká doprava Viedeň - Barcelona - Bratislava, v septembrovom termíne letecká doprava Bratislava - Barcelona - Viedeň, jednosmerný transfer na alebo z letiska Viedeň s nástupom/výstupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, autokarová doprava počas okruhu, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky 195 EUR/os., pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,80 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,50 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 175 EUR/7 nocí.
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri