Hodnotenie klientov:  7.5
Letecky

Katalánsko a gotická Barcelona letecky

ŠPANIELSKO - Katalánsko

V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU
Rýchly popis:

Vydajte sa s nami na cestu za perlami Katalánska - tešiť sa môžete na Barcelonu a jej najslávnejšie atrakcie, ako katedrála sv. Eulálie, morské akvárium, Sagrada Familia, Casa Batlló, La Pedrera, či štadión FC Barcelona. Rozhodne nevynecháme gotické pamiatky, ako kláštor Montserrat, múzeum Salvadora Dalího, či Gironu s historickými hradbami, židovskou štvrťou a gotickými kostolmi.


Ubytovanie: 7x v hoteli

Stravovanie: 7x polpenzia


Barcelona - Montserrat - Figueras - Cadaqués - Girona - Besalú


COVID-19 PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY


Doprava:
letecká
Program zájazdu:

1. deň – prílet do Barcelony, transfer do hotela na pobreží Costa Brava/Costa del Maresme, večera.

2. deň – raňajky, celodenní výlet do Barcelony, prehliadka gotickej štvrte – katedrála sv. Eulálie, štvrť El Born, kostol Santa María del Mar, popoludní individuálne voľno na návštevu „Poble espanyol“ – španielskej dediny alebo jedinečného morského akvária. Návrat na ubytovanie, večera.

3. deň – raňajky, dopoludňajší odchod do najvýznamnejšieho pútnického miesta Katalánska – výnimočného horského klaštora Montserrat s čiernou Madonou, umiestneného v horských bralách v rozprávkovej krajine, prehliadka (katedrála a krížová cesta), návrat do hotela, možnosť kúpania, večera a nocľah. 

4. deň – raňajky, presun do Figueras – rodného mesta slávneho maliara surrealizmu Salvadora Dalího - návšteva jeho unikátneho múzea, pokračovanie do Cadaques – malebného prímorského mestečka s bielymi kamennými uličkami a nezameniteľnou atmosférou, ktoré si obľúbilo mnoho umelcov, medzi nimi Salvador Dalí, Pablo Picasso, Joan Miró, Walt Disney, André Breton, F. G. Lorca. Možnosť posedenia v príjemných kaviarničkách, po prehliadke návrat do hotela, večera, nocľah.

5. deň – raňajky, pokračovnie v prehliadke hlavného mesta Katalánska, Barcelona modernistická – prehliadka exteriéru katedrály Sagrada Familia, okružná prehliadka barcelonskými skvostami - rozsiahly urbanistický komplex „Ensanche“, Gaudiho diela Casa Batlló, La Pedrera, popoludní voľný čas vhodný na návštevu Picassovho múzea, Námorného múzea, či múzea FC Barcelona. Večerné predstavenie Magickych fontan. Návrat na ubytovanie v neskorších hodinách.

6. deň – raňajky, transfer do Girony, mesta s jednou z najzachovalejších stredovekých židovských štvrtí, kúzelnými stredovekými hradbami a krásnymi románskymi kostolmi. Nachádza sa tu katedrála s vežou Karola Veľkého, románske kostoly San Perre de Galligants a San Nicolás, židovská štvrť, stredoveké hradby. Presun do Besalu, nádherného stredovekého mesta s románskymi kostolmi Sant Vicenc a Sant Pere, pozostatok benediktínskeho kláštora so zachovalými kúpeľmi, opevnený most cez rieku Fluviá. Návrat do hotela, večera, nocľah. 

7. deň – raňajky, celodenný oddych na pláži, prípadne voľný program, večera, nocľah. 

8. deň – raňajky, transfer na letisko a odlet.

V cene je zahrnuté:
7x ubytovanie v 3* hoteli s polpenziou, letecká doprava Viedeň/Bratislava - Barcelona - Viedeň/Bratislava, podpalubná batožina, transfer letisko - hotel - letisko, autokarová doprava počas okruhu, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky 195 EUR/ os., pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc), hygienický a bezpečnostný príplatok 20 EUR/os., palivový príplatok 25 EUR/os. Odporučaný doplatok: komplexné cestovné poistenie (vrátane poistenia COVID) KOMFORT 3,50 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 4,50 EUR/os./deň, orientačná cena vstupov 120 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 160 EUR/7 nocí.
Podobná ponuka TU
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri
Mercedes 1 percento