Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute

Apúlia letecky

Letecky
cena za osobu od
993 €
9.6
Kalkulovať
Popis
Rýchly popis
-

Spolu spoznáme juhovýchodný región Talianska. Začneme mestom Bari, známym ako veľký prístav s mohutným hradom, navštívime starobylé mestečko Matera s jaskyňami, dedinku Castellana Grotte, biskupský palác v Ostuni, najvýchodnejšie mesto v Taliansku - mesto Otranta, taliansky koniec sveta v mestečku Leuca, antické chrámy, múzeum morskej biológie a nezabudneme ani na najväčšie sakrálne pamiatky.


Ubytovanie: 6x v hoteli

Stravovanie: 6x raňajky


Bari - Castel del Monte - Altamura -  Matera - Alberobello - Ostuni - Otranto - Leuca - Gallipoli - Porto Cesareo - Lecce


PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Doprava
-
letecká
Program zájazdu
-

1. deň – odlet z Viedne do prístavného mesta Bari, v popoludňajších hodinách prehliadka mesta:  ikonická Bazilika sv. Mikuláša, v ktorej sú uložené ostatky svätca, divadlo Margherita a Petruzzelli, či park Pizza Umberto. Ubytovanie v hoteli.

2.deň – raňajky, prehliadka impozantného hradu Castel del Monte, ktorý zaujme najmä svojím tvarom. Presun do mesta Altamura, známom v celom Taliansku pre svoj vynikajúci chlieb s chráneným označením pôvodu. Prehliadka historického centra, v ktorom sa nachádza románska katedrála Cattedrale di Santa Maria Assunta, postavená v roku 1232. Možnosť prehliadky miestneho múzea vína - La Cantina Frrud neďaleko katedrály (alebo návšteva diecézneho múzea). Presun do unikátneho  starobylého mesta Matera, ktoré ponúka návštevníkom rozmanitú zbierku kostolov, či kláštorov. V Matere sa nachádza aj významná stará časť mesta - Sassi di Matera, kde je lokalizovaná aj séria očarujúcich jaskýň, ktoré sú súčasťou kultúrneho dedičstva UNESCO. Návrat do hotela.

3. deň – po raňajkách presun do malebnej dedinky Castellana Grotte, kde sa nachádza jaskynný súbor s impozantnou kvapľovou výzdobou. Presun do Alberobello, v ktorom sa zachovalo ucelené historické jadro, tvorené nezvyčajnými domami typu „trulli“ - v roku 1996 zapísané do zoznamu UNESCO. Transfer do šarmantného mestečka Martina Franca na krátku prehliadku: námestie Piazza Roma s Palácom Ducale, námestie Piazza Plebiscito s jedinečnou Bazilikou di San Martino. Ďalšou zastávkou je mesto Ostuni, prezývané aj „Biele mesto“,  ktorému dominuje gotická katedrála, biskupský palác, či centrum mestského života – námestie Piazza della Libertà. Transfer do hotela, nocľah.

4. deň – raňajky, transfer do najvýchodnejšieho mesta Talianska – Otranta, ktoré sa pýši katedrálou s obrovskou mozaikovou podlahou, najväčšou v celej Európe. Nachádza sa tu aj jediný kompletne zachovaný chrám z čias Byzantskej ríše v Taliansku - kostol sv. Petra. Presun na tzv. „koniec sveta“ - do mesta Leuca, pretkaného jaskyňami, s výhľadom na šíre more z už spomínaného konca sveta – Mysu Santa Maria di Leuca. Pýchou mesta je aj kostol Panny Márie, postavený na mieste chrámu rímskej bohyne múdrosti a remesiel Minervy. Návrat do hotela.

5. deň – po raňajkách presun do mesta Gallipoli, v ktorom vyniká hrad Castello Angioino, Bazilika sv. Agáty, či stará časť mesta, pretkaná historickými uličkami. Transfer do mesta Porto Cesareo, prehliadka mesta. Presun do mesta známeho svojou výraznou barokovou architektúrou - Lecce. Mesto zaujme rímskym amfiteátrom, katedrálou na námestí Piazza del Duomo, barokovou Bazilikou Santa Croce alebo hradom Karola V. Ubytovanie v hoteli.

6. deň - raňajky, individuálne voľno v meste Bari.

7. deň – odlet z mesta Bari do Viedne.

V cene je zahrnuté
-
6x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, letecká doprava Viedeň - Bari - Viedeň, transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, autokarová doprava počas okruhu, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté
-
Povinné príplatky: servisné poplatky 195 EUR/os., palivový a emisný príplatok 25 EUR/os., pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/ os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie (vrátane poistenia COVID) KOMFORT 3,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 4,70 EUR/os./deň, orientačná cena vstupov 50 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 210 EUR/6 nocí.
Termíny a ceny Kalkulácia
Zoznámte sa
Zdieľať

Podobné tipy pre Vás

Tipy na poznávačky
Florencia letecky
Letecky 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    
Paríž - perla na Seine
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Škandinávsky okruh
Autobusom 8 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Praha, zámky a hrady
Autobusom 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Česko a Rakúsko
Autobusom 3 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri