Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute

Ligúria letecky

Letecky
cena za osobu od
878 €
9.7
Kalkulovať
Popis
Rýchly popis
-

Malebný národný park Cinque Terre s farebnými rybárskymi dedinkami a unikátne Carrské lomy, odkiaľ pochádzal aj biely mramor na Michelangelove sochy. Ligúria vás určite nadchne.


Ubytovanie: 4x v hoteli

Stravovanie: 4x raňajky


Janov – Camogli – Abbazia Di San Frutosso – Portofino – Santa Margerita Ligure – Carrarské lomy – Cinque Terre – Miláno


PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Doprava
-
letecká
Program zájazdu
-

1.deň – odlet z Viedne. Začiatok programu v meste Janov, ktorý bol v minulosti označovaný ako La Superba, „hrdá a nádherná“ námorná republika, v ktorej sa narodil aj jeden z najväčších moreplavcov minulosti – Krištof Kolumbus. Prechádzka po Caruggi - stupňovité bludisko starých úzkych kamenných uličiek a priechodov, rodný dom Krištofa Kolumba, Piazza de Ferrari, Palazzo Ducale, Cattedrale di San Lorenzo, Chiesa di San Mateo, možnosť návštevy obrazárne v Palazzo Roso s dielami svetoznámych talianskych umelcov Caravaggia, Tiziana a ďalších známych maliarov. V Janove sa tiež nachádza 2. najväčšie akvárium v Európe s takmer všetkými druhmi živočíchov podmorského sveta. V modernej časti mesta zaujmú diela janovského rodáka, architekta Renza Piana. Ubytovanie a nocľah.

2. deň – raňajky, plavba loďou z mestečka Camogli – stredoveký hrad Castello della Dragonara, týčiaci sa priamo nad plážou. Pokračovanie loďou okolo benediktínskeho opátstva Abbazia di San Fruttuoso di Capodimonte a ďalej do Portofina, kde farebné domy, priezračné more a biele plachetnice vytvárajú dokonalú harmóniu. Toto miesto miloval už Napoleon a dnes láka aj mnohé slávne osobnosti. Záver plavby v mestečku Santa Margerita Ligure.  Návrat do hotela.

3. deň – raňajky, jedinečná návšteva Carrarských lomov, z ktorých blokov bieleho mramoru pochádzajú všetky diela Michelangela a Canovu. Návšteva múzea mramoru, kde sa dozviete, ako v dávnej minulosti lámali a prevážali ťažké bloky mramoru a aké techniky a nástroje sa pri tom používali. Jedna z mála zachovaných rodinných fabrík na spracovanie mramoru a ukážka spracovania mramoru vrátane výroby dnešných suvenírov. Pokračovanie priamo do srdca hory s ukážkou techniky získavania mramoru. Jazda na vrch jedného z „mramorových kopcov“ a nahliadnutie priamo do lomov. Ochutnávka miestnej špeciality Lardo di Colonnata, slaniny, ktorá dozrieva v mramorových truhliciach. Presun do mestečka Carrara a návšteva najstaršej mramorovej sochárskej školy. Návrat do hotela.

4. deň – raňajky, celodenná prehliadka dediniek Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola a Riomaggiore, spolu známejších ako Cinque Terre, ktoré sú zaradené do zoznamu UNESCO. Tieto dedinky pritisnuté na skale sú navzájom prepojené kľukatými cestičkami a ponúkajú dych vyrážajúce scenérie. V tejto oblasti sa v minulosti pestovalo a vyrábalo víno, ktoré v neskoršom stredoveku dodávali na anglické a francúzske kniežacie dvory. Návrat do hotela.

5. deň – raňajky, presun do Milána, druhého najväčšieho mesta Talianska a zároveň centra módy a obchodov, v ktorom sa nachádza prekrásny Dóm - najväčšia gotická stavba Talianska a jeden z najväčších chrámov sveta (160 m dlhý a takmer 110 m vysoký), najslávnejšie talianske operné divadlo Teatro alla Scala s hľadiskom pre 3000 divákov, ktoré bolo domovom viacerých významných skladateľov ako Giuseppe Verdi alebo Giacomo Puccini, či nákupná galéria Viktora Emanuela. Transfer na letisko, odlet do Viedne.

*pozn.: postupnosť programu sa môže meniť

V cene je zahrnuté
-
4x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, letecká doprava Viedeň – Janov/Miláno – Viedeň, 1x príručná batožina 8 kg/os., 1x podpalubná batožina 23 kg/os., transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, autokarová doprava počas okruhu, plavba počas 2. dňa programu, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté
-
Povinné príplatky: servisné poplatky 220 EUR/os., pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT alebo poistenie PLUS, orientačná cena vstupov 50  EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 165 EUR/4 noci. Batožinové limity: v prípade zmeny leteckej spoločnosti si CK vyhradzuje právo na ich zmenu.
Termíny a ceny Kalkulácia
Zoznámte sa
Zdieľať

Podobné tipy pre Vás

Tipy na poznávačky
Kampánia s pobytom pri mori
Autobusom 7 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Normandia
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Francúzske zámky
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž pre deti
Letecky 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    
Škandinávsky okruh
Autobusom 8 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri