Last Minute

Ligúria letecky

Malebný národný park Cinque Terre s farebnými rybárskymi dedinkami a unikátne Carrské lomy, odkiaľ pochádzal aj biely mramor na Michelangelove sochy. Ligúria vás určite nadchne. Program
od 1 195 € 1 098 €
Kalkulovať

Termíny a ceny

Kalkulácia

Filtrovať

  • 10.10. - 14.10.

    št - Po 4 noci
    • VIE
    • raňajky
    cena s poplatkami za os. 1 195,00 € 1 097,50 €

V cene sú zahrnuté

4x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, letecká doprava Viedeň – Janov/Miláno – Viedeň, 1x príručná batožina 8 kg/os., 1x podpalubná batožina 23 kg/os., transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, autokarová doprava počas okruhu, plavba počas 2. dňa programu, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie sú zahrnuté

Povinné príplatky: servisné poplatky 220 EUR/os., pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT alebo poistenie PLUS, orientačná cena vstupov 50  EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 165 EUR/4 noci. Batožinové limity: v prípade zmeny leteckej spoločnosti si CK vyhradzuje právo na ich zmenu.

Program zájazdu

Odlet z Viedne. Začiatok programu v meste Janov, ktorý bol v minulosti označovaný ako La Superba, „hrdá a nádherná“ námorná republika, v ktorej sa narodil aj jeden z najväčších moreplavcov minulosti – Krištof Kolumbus. Prechádzka po Caruggi - stupňovité bludisko starých úzkych kamenných uličiek a priechodov, rodný dom Krištofa Kolumba, Piazza de Ferrari, Palazzo Ducale, Cattedrale di San Lorenzo, Chiesa di San Mateo, možnosť návštevy obrazárne v Palazzo Roso s dielami svetoznámych talianskych umelcov Caravaggia, Tiziana a ďalších známych maliarov. V Janove sa tiež nachádza 2. najväčšie akvárium v Európe s takmer všetkými druhmi živočíchov podmorského sveta. V modernej časti mesta zaujmú diela janovského rodáka, architekta Renza Piana. Ubytovanie a nocľah.


Raňajky, plavba loďou z mestečka Camogli – stredoveký hrad Castello della Dragonara, týčiaci sa priamo nad plážou. Pokračovanie loďou okolo benediktínskeho opátstva Abbazia di San Fruttuoso di Capodimonte a ďalej do Portofina, kde farebné domy, priezračné more a biele plachetnice vytvárajú dokonalú harmóniu. Toto miesto miloval už Napoleon a dnes láka aj mnohé slávne osobnosti. Záver plavby v mestečku Santa Margerita Ligure.  Návrat do hotela.


Raňajky, jedinečná návšteva Carrarských lomov, z ktorých blokov bieleho mramoru pochádzajú všetky diela Michelangela a Canovu. Návšteva múzea mramoru, kde sa dozviete, ako v dávnej minulosti lámali a prevážali ťažké bloky mramoru a aké techniky a nástroje sa pri tom používali. Jedna z mála zachovaných rodinných fabrík na spracovanie mramoru a ukážka spracovania mramoru vrátane výroby dnešných suvenírov. Pokračovanie priamo do srdca hory s ukážkou techniky získavania mramoru. Jazda na vrch jedného z „mramorových kopcov“ a nahliadnutie priamo do lomov. Ochutnávka miestnej špeciality Lardo di Colonnata, slaniny, ktorá dozrieva v mramorových truhliciach. Presun do mestečka Carrara a návšteva najstaršej mramorovej sochárskej školy. Návrat do hotela.

Raňajky, celodenná prehliadka dediniek Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola a Riomaggiore, spolu známejších ako Cinque Terre, ktoré sú zaradené do zoznamu UNESCO. Tieto dedinky pritisnuté na skale sú navzájom prepojené kľukatými cestičkami a ponúkajú dych vyrážajúce scenérie. V tejto oblasti sa v minulosti pestovalo a vyrábalo víno, ktoré v neskoršom stredoveku dodávali na anglické a francúzske kniežacie dvory. Návrat do hotela.


Raňajky, presun do Milána, druhého najväčšieho mesta Talianska a zároveň centra módy a obchodov, v ktorom sa nachádza prekrásny Dóm - najväčšia gotická stavba Talianska a jeden z najväčších chrámov sveta (160 m dlhý a takmer 110 m vysoký), najslávnejšie talianske operné divadlo Teatro alla Scala s hľadiskom pre 3000 divákov, ktoré bolo domovom viacerých významných skladateľov ako Giuseppe Verdi alebo Giacomo Puccini, či nákupná galéria Viktora Emanuela. Transfer na letisko, odlet do Viedne.


Zmena programu vyhradená.

Informácie o krajine a stredisku

Ligúrska riviéra

Informácie o krajine a stredisku

Taliansko

Neodolateľné jedlo, architektúra, bohatá história a rozmanité scenérie romantického Talianska obsiahnuté v našich poznávacích zájazdoch s výkladmi tých najlepších sprievodcov, ktorí dušou a srdcom zbožňujú túto krajinu a hneď v prvý deň Vás svojou láskou nakazia. Navštívte veľkolepé rímske Koloseum, vinice Toskánska, prejdite sa pobrežím Ligúrskej riviéry so skalnatými útesmi, preskúmajte horúci a temperamentý juh krajiny v Kampánii, Apúlii a na Sicílii, schlaďte sa v osviežujúcich vodách alpských jazier, alebo zažite tradičný benátsky karneval! A v neposlednom rade - Taliansko je ideálna krajina pre všetkých milovníkov gastronomických zážitkov - ochutnať môžete pravú pizzu v Neapole, čerstvé cestoviny, lahodné gelato, vynikajúce lokálne syry a šunky a samozrejme fantastické vína z rôznych regiónov.

Naši partneri