Hodnotenie klientov:  8.9
Autobusom

Okruh severným Talianskom

vypredané

podobná ponuka
Rýchly popis:

Ubytovanie: 2 x v hoteli

Stravovanie: 2 x kontinentálne raňajky


Milano - Lago di Garda - Verona - Padova - Benátky 

Doprava:
autobusová
Program zájazdu:

1. deň – odchod zo Slovenska v podvečerných hodinách, tranzit cez Rakúsko do Talianska.

2. deň – v dopoludňajších hodinách príchod do hlavného mesta Lombardie – Milána. Miláno je druhé najväčšie mesto Talianska a zároveň centrum módy a obchodov, v ktorom si prezriete prekrásny Dóm - najväčšia gotická stavba Talianska a jeden z najväčších chrámov sveta (160 m dlhý a takmer 110 m vysoký), najslávnejšie talianske operné divadlo Teatro alla Scala s hľadiskom pre 3000 divákov, ktoré bolo domovom viacerých významných skladateľov ako Giuseppe Verdi alebo Giacomo Puccini. Navštívime aj Malý víťazný oblúk a múzeum s expozíciou starých zbraní a gobelínov. Individuálne voľno, vo večerných hodinách ubytovanie v hoteli.

3. deň – raňajky, odchod autokarom k najväčšiemu severotalianskemu jazeru Lago di Garda, nazývaného aj talianskou perlou. Zastávka v malebnom stredovekom kúpeľnom mestečku Sirmione, postavenom na polostrove vbiehajúcom do jazera - hrad Scaliger, prístav, vyhliadková terasa z rímskeho obdobia, fakultatívne plavba loďou po jazere. Po prehliadke transfer do Verony – mesta Shakespearovskej lásky Rómea a Júlie. Prehliadka svetoznámej Arény, ktorá každoročne hostí slávne osobnosti operného pódia, katedrály z 12. stor., gotického kostola sv. Anastázie, kostola San Stefano, námestia Piazza delle Erbe so zeleninovým trhom a námestia Piazza dei Signori, neďaleko ktorých sa nachádza Júliin balkón v Casa dei Giulietta. Prejdeme aj starým rímskym mostom Ponte Pietra ponad rieku Adige. Popoludní presun do Padovy, prehliadka centra mesta a krásnej baziliky St. Antonio, v ktorej je pochovaný Sv. Anton Padovský. Vo večerných hodi- nách ubytovanie v hoteli.

4. deň – raňajky, odchod autokarom do Benátok – mesta kanálov a palácov. Celodenná prehliadka mesta: Námestie sv. Marka s prekrásnou bazilikou a zvonicou Campanella, St. Maria della Sallute, oblúkový most Rialto po - nad hlavný Canal Grande, Dóžov palác, Most vzdychov. Individuálne voľno, vo večerných hodinách odchod späť na Slovensko.

5. deň – príchod na Slovensko v dopoludňajších hodinách.

Cena zahŕňa:
  doprava luxusným autokarom, 2 x ubytovanie v hoteli s kontinentálnymi raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
Cena nezahŕňa:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 70,- EUR/2 noci, miestenka 7,- EUR, príplatok za dvojsedadlo 100,- EUR. Nástupné miesta: NR, TT, BA bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE - 8,- EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 10,- EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 12,- EUR, KE, PO, PP, LM, RK - 16,- EUR
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri