Hodnotenie klientov:  9.5
Autobusom

Potulky Umbriou

TALIANSKO - Umbria

V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU
Rýchly popis:

Ubytovanie: 5x v hoteli

Stravovanie: 5x raňajky

 

Gubbio - Assisi - vodopády Marmore - Spoleto - Orvieto - Lago Trasimeno - Perugia

Doprava:
autobusová
Program zájazdu:

1. deň – odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách, tranzit cez Rakúsko. Príchod do hotela v neskorších večerných hodinách, ubytovanie a nocľah.

2. deň – raňajky, prehliadka mesta Gubbio presláveného natáčaním slávnych filmov „Don Matteo“ či „La vita e bella“. Prehliadka historického jadra, Piazza Grande s mohutným gotickým palácom Palazzo dei Consoli z roku 1332. Nad mestom vo svahu sa nachádza Bazilika San Ubaldo, odkiaľ je prenádherný výhľad na historickú časť mesta. K bazilike je možné vyviezť sa lanovkou. Po prehliadke nasleduje krátky presun do mestečka Assisi, rodiska sv. Františka, zakladateľa františkánskeho rádu, patróna zvierat a obchodníkov, prehliadka mesta. Večer presun do hotela, ubytovanie a nocľah.

3. deň – raňajky, presun k prírodnému parku Marmore, dvojhodinová pešia túra k najvyšším vodopádom vytvorených človekom s celkovou výškou 165 m. Presun do malebného mesta Spoleto ležiaceho na úpätí Apenín, prehliadka mesta vrátane najslávnejšej dominanty mesta mosta Ponte delle Torri. Večer presun do hotela, ubytovanie, nocľah.

4. deň – raňajky, krátky presun do mestečka Civita di Bagnoregio prezývaného „mestom, ktoré zomiera“. Existujú na svete miesta, o ktorých sa hovorí, že v nich zastal čas, tu to platí dvojnásobne. Niektoré ulice dokonca nie sú ani vydláždené, vrátane námestia Piazza San Donato. Transfer do historického mesta Orvieto s dominantným románsko-gotickým Dómom, ktorý je vraj najkrajší v celom Taliansku, prehliadka mesta. Večer presun do hotela v blízkosti Perugie, ubytovanie, nocľah.

5. deň – raňajky, presun do stredovekého toskánskeho mestečka Cortona, v ktorom sa natáčal film „Pod Toskánskym slnkom“ s legendárnou filmovou vilou „Bramasole“. Presun k regionálnemu parku a jazeru Lago Trasimeno, ktoré lemujú pekné kúpeľné mestečká. Uprostred jazera sa nachádzajú tri ostrovčeky: Maggiore, Minore a Polvese. Plavba na ostrov Isola Maggiore s kostolíkom Sant Michele Arcangelo. Večer návrat do hotela, nocľah.

6. deň – raňajky, celodenná prehliadka mesta Perugia a jeho najznámejších pamiatok: Piazza IV. Novembre s unikátnou Fontana Maggiore z 13. st. od Giovanniho Pisana, Duomo, Galleria nazionalle dell´Umbria s dielami Piera della Francescu a Fra Angelica, Palazzo dei Priori s freskovou výzdobou v Collegio del Cambio, popoludní voľný program alebo návšteva čokoládovne. Vo večerných hodinách odchod späť na Slovensko.

7. deň – tranzit cez Rakúsko, príchod na Slovensko dopoludnia.

V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 5x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc), hygienický a bezpečnostný príplatok 10 EUR/os. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,90 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,70 EUR/os./deň, pripoistenie COVID 2,60 EUR/osoba do 70 rokov/deň, 5,20 EUR/osoba 70-85 rokov/deň (možné objednať, len ak má osoba zakúpené poistenie KOMFORT alebo PLUS), orientačná cena vstupov 85 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 145 EUR/5 nocí, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 125 EUR. Nástupné miesta: BA – bez príplatku, NR, TT - 5 EUR, NZ, KN, TO, PN, PE - 11 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 14 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 16 EUR.
Podobná ponuka TU
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri
Mercedes 1 percento