Last Minute

Rím letecky

Počas zájazdu uvidíte antický chrám Pantheon, Koloseum, Španielske schody, vhodíte mincu pre šťastie do Fontány di Trevi. Zážitkom bude aj návšteva Vatikánu s Bazilikou sv. Petra a Sixtínskou kaplnkou, a neďaleký Anjelský hrad. Program
od 915 € 787 €
Kalkulovať

Termíny a ceny

Kalkulácia

Filtrovať

 • 06.09. - 09.09.

  Pi - Po 3 noci
  • VIE
  • raňajky
  cena s poplatkami za os. 915,00 € 818,50 €
 • 10.10. - 13.10.

  št - Ne 3 noci
  • VIE
  • raňajky
  cena s poplatkami za os. 915,00 € 787,00 €

V cene sú zahrnuté

3x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, letecká doprava Viedeň - Rím - Viedeň, 1x príručná batožina 8 kg/os., 1x podpalubná batožina 23 kg/os., transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie sú zahrnuté

Povinné príplatky: servisné poplatky 220 EUR/os., doprava v meste, pobytová taxa (platba na mieste cca 4 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT alebo poistenie PLUS, vstup do Kolosea a Forrum Romanum (objednaný vopred) 24 EUR/os. (25 r.+), 4 EUR/os. (18 -25 r.), zdarma (ZŤP, doprovod ZŤP, do 18r.), orientačná cena ostatných vstupov 60 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 170 EUR/3 noci. Upozornenie: ceny vopred objednaných vstupov sa môžu meniť. CK Turancar si vyhradzuje právo na ich doúčtovanie. Batožinové limity: v prípade zmeny leteckej spoločnosti si CK vyhradzuje právo na ich zmenu.

Program zájazdu

1. deň 2. deň 3. deň 4. deň
Prílet z Viedne do Ríma, prechádzka cez námestie Piazza Popolo s egyptským obeliskom a levmi. Pokračovanie na Španielske námestie so známymi španielskymi schodmi. Prechod k najznámejšej fontáne na svete - Fontana Di Trevi. Návrat do hotela.  
Raňajky, presun do centra Ríma, celodenná prehliadka pamätihodností kresťanského Ríma. Návšteva  Námestia  Sv. Petra a dych vyrážajúcou bazilikou s množstvom nádherných umeleckých diel, výstup na kupolu baziliky s prekrásnym výhľadom. Vatikánske múzeá a Sixtínska kaplnka s Michelangelovými freskami. Pokračovanie k monumentálnemu Anjelskému hradu na brehu rieky Tiber. Návrat do hotela.  
Raňajky, celodenná prehliadka mesta zahrňujúca najznámejšie pamätihodnosti antického Ríma: Koloseum, starorímsky štadión Circus Maximus, ktorý predstavuje jedno z najväčších antických nálezísk svojho druhu. Forum Romanum, ležiace medzi pahorkami Palatín a Kapitol, Pantheon, pozoruhodná a jedna z najlepšie zachovaných stavieb antiky. Piazza Navona s impozantnou Fontánou štyroch riek od Giana Lorenza Berniniho. Presun k jednej zo štyroch vatikánskych bazilík Lateránskej Bazilike a Svätým schodom, po ktorých podľa tradície Kristus kráčal v Jeruzaleme k Pilátovi. Návrat do hotela.  
Raňajky, dokončenie prehliadky mesta -  Bazilika Santa Maria Maggiore, nazývaná aj Snežná bazilika vďaka legende o zázračnom snežení počas leta. Námestie Piazza Republica, pamätník Viktora Emanuela II. Posledná z vatikánskych bazilík- Bazilika Sv. Jána za hradbami s pápežským portrétmi. Odlet z Ríma do Viedne.  

UPOZORNENIE: v prípade záujmu o lístky do Kolosea a Forra Romanum je potrebné informovať sa v CK hneď pri objednaní zájazdu.

Zmena programu vyhradená.

Informácie o krajine a stredisku

Rím - Lazio

Informácie o krajine a stredisku

Taliansko

Neodolateľné jedlo, architektúra, bohatá história a rozmanité scenérie romantického Talianska obsiahnuté v našich poznávacích zájazdoch s výkladmi tých najlepších sprievodcov, ktorí dušou a srdcom zbožňujú túto krajinu a hneď v prvý deň Vás svojou láskou nakazia. Navštívte veľkolepé rímske Koloseum, vinice Toskánska, prejdite sa pobrežím Ligúrskej riviéry so skalnatými útesmi, preskúmajte horúci a temperamentý juh krajiny v Kampánii, Apúlii a na Sicílii, schlaďte sa v osviežujúcich vodách alpských jazier, alebo zažite tradičný benátsky karneval! A v neposlednom rade - Taliansko je ideálna krajina pre všetkých milovníkov gastronomických zážitkov - ochutnať môžete pravú pizzu v Neapole, čerstvé cestoviny, lahodné gelato, vynikajúce lokálne syry a šunky a samozrejme fantastické vína z rôznych regiónov.

Vatikánsky štát

Návšteva najmenšieho štátu na svete - Vatikánu je nezabudnuteľným zážitkom z mnohých dôvodov. Ako srdce katolíckej cirkvi a sídlo pápeža má obrovský duchovný význam pre milióny veriacich po celom svete, no aj pre tých, ktorí nie sú duchovné založení má nesmierne dôležitý historický a kultúrny význam. Každý kúsok Vatikánu dýcha históriou - od majestátnej architektúry Baziliky sv. Petra, cez ikonické námestie sv. Petra s Berniniho stĺporadím, množstvo umeleckých diel a artefaktov v zbierkach Vatikánskych múzeí, Vatikánskej knižnice, tajných vatikánskych archívov až po najväčšie svetové umelecké skvosty ako sú Michelangelova Sixtínska kaplnka alebo precízne vytvorená mramorová Pieta, ktorú môžu návštevníci obdivovať v spomínanej bazilike. Návšteva Vatikánu poskytne taký hlboký náhľad do histórie, kultúry a umenia, aký je ťažko nájsť na inom mieste na svete.

Naši partneri