Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute

Talianske jazerá letecky

Letecky
cena za osobu od
799 €
9.6
Kalkulovať
Popis
Rýchly popis
-

Pre milovníkov spoznávania miest a prírody je tento program ideálnym spojením. Preskúmate centrum módy a priemyslu Miláno s najslávnejším operným domom La Scala a gotickou katedrálou. Oddýchnete si v mestečko Como na brehu rovnomenného jazera. Užijete si plavbu loďou na Borromejské ostrovčeky uprostred jazera Lago Maggiore s nádhernými záhradami a výhľadmi na okolie. Zájazd zakončíte prehliadkou mesta Bergamo a jeho najväčších turistických lákadiel.


Ubytovanie: 3x v hoteli

Stravovanie: 3x raňajky


Miláno - Lago Como - Como - Bellagio - Varenna - Lago Maggiore - Stresa - Boromejské ostrovčeky - Bergamo

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Doprava
-
letecká
Program zájazdu
-

1. deň – odlet z Viedne. Presun do Milána, druhého najväčšieho mesta Talianska a zároveň centra módy a obchodov, v ktorom sa nachádza prekrásny Dóm - najväčšia gotická stavba Talianska a jeden z najväčších chrámov sveta (160 m dlhý a takmer 110 m vysoký), najslávnejšie talianske operné divadlo Teatro alla Scala s hľadiskom pre 3000 divákov, ktoré bolo domovom viacerých významných skladateľov ako Giuseppe Verdi alebo Giacomo Puccini, či nákupná galéria Viktora Emanuela. Ubytovanie a nocľah.

2. deň - raňajky v hoteli, prehliadka mestečka Como na brehu Lago Como, ktoré bolo miestom natáčania filmov ako Grand Hotel, Hviezdne vojny, Dannyho dvanástka, či Casino Royale. Prehliadka katedrály Panny Márie, múzeum talianskeho národného hrdinu Giuseppe Garibaldiho v bývalom mestskom paláci, bazilika Sant‘ Abbondio. Úzke uličky a starobylé hradby, množstvo kaviarní, reštaurácií či zmrzlinární návštevníkov lákajú na pokojné prechádzky, či posedenie a pozorovanie okolitej atmosféry. Plavba loďou do okúzľujúcich mestečiek BellaggioVarrena. Obe tieto mestečká oplývajú idylickou romantickou atmosférou, ktorú vytvára nielen ich poloha na brehoch tyrkysových vôd jazera na pozadí zelených svahov, ale aj množstvo zelene a parčíkov, úzkych uličiek a kaskádovito usporiadaných farebných domov či luxusných víl s dokonale upravenými záhradami. Fakultatívne pozemná lanovka na kopec Brunate, s výhľadom na jazero. Návrat do hotela.

3. deň - raňajky v hoteli, presun do mestečka Stresa na Lago Maggiore, kde istý čas žil spisovateľ Ernest Hemingway a práve tu napísal dielo Zbohom zbraniam. Dnes Stresa patrí medzi najexkluzívnejšie miesta Talianska vyhľadávané nielen miestnou vyššou vrstvou. Plavba loďou po jazere na Borromejské ostrovy. Prechádzka ostrovom Isola Madre s jednou z najstarších záhrad Talianska, ktorá svojou pestrosťou farieb a druhov kvetov, krov a stromov okúzli každého návštevníka. Pokračovanie v pokojnej plavbe na ostrov Isola Bella s barokovou vilou hrdo sa týčiacou nad terasami záhrad. Medzi najznámejších obyvateľov vily patril francúzsky cisár Napoleon Bonaparte. Návrat do hotela.

4. deň – raňajky, odchod do mesta Bergamo, druhého najnavštevovanejšieho v regióne Lombardia. Prehliadka námestia Piazza Vecchia, návšteva baziliky Santa Maria Maggiore a kaplnky Colleoni, unikátna osemuholníková samostatne stojaca budova krstiteľnice Battisero di Bergamo, Contariniho fontána zdobená sfingami, levmi a hadmi, žiarivo biela mramorová brána Porta San Giacomo s priľahlým viaduktom. Transfer na letisko, odlet do Viedne.

V cene je zahrnuté
-
3x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, letecká doprava Viedeň – Miláno – Viedeň, 1x príručná batožina 10 kg/os., transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, autokarová doprava počas okruhu, plavby počas 2. a 3. dňa, vstupenka na Boromejské ostrovy (Bella, Madre), sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté
-
Povinné príplatky: servisné poplatky 220 EUR/os., pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT alebo poistenie PLUS, orientačná cena vstupov 50 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 145 EUR/3 noci. Batožinové limity: v prípade zmeny leteckej spoločnosti si CK vyhradzuje právo na ich zmenu.
Termíny a ceny Kalkulácia
Zoznámte sa
Zdieľať

Podobné tipy pre Vás

Tipy na poznávačky
Krakow a Wroclaw
Autobusom 3 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Kampánia s pobytom pri mori
Autobusom 7 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Normandia
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Francúzske zámky
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž pre deti
Letecky 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri