Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute

Taliansko na tanieri letecky

Letecky
cena za osobu od
837 €
9.9
Kalkulovať
Popis
Rýchly popis
-

Recept na dni plné gastronomických zážitkov? Prehliadky talianskych miest, ktoré preslávili nie len historické udalosti, ale práve ich chutné vína, syry, omáčky a iné dobroty.


Ubytovanie: 3x v hoteli

Stravovanie: 3x raňajky


Bologna - Modena - Parma - Dozza - Ravena - oblasť Chianti


PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Doprava
-
letecká
Program zájazdu
-

1.deň – prílet do Bologne, mesta známeho nielen najstaršou univerzitou na svete, ale aj gurmánskymi špecialitami, ako je Mortadella di Bologna alebo boloňská omáčka. Prehliadka centra mesta zahrnujúca hlavné námestia Piazza Maggiore, Piazza Nettuno s ikonickou Neptúnovou fontánou, Palazzo del Podesta a samozrejme symbol mesta – Due Torri – Dve veže, ktoré sa zachovali ako jedny z mála rodinných stredovekých mrakodrapov a v minulosti slúžili na rôzne účely, okrem iných aj ako väzenie. Ubytovanie a nocľah.

2. deň  - raňajky, návšteva Modeny. Návšteva domu jedného z najslávnejších tenoristov Luciana Pavarottiho, ktorý je v súčasnosti prístupný verejnosti ako múzeum. Ochutnávka známeho balzamikového octu s nezameniteľnou chuťou. Popoludní presun do Parmy, ktorá je okrem mnohých architektonických pamiatok v historickom centre preslávená najmä ako jedno z gastronomických centier Talianska. Známa je predovšetkým Parmská šunka a syr Parmezán (Parmigiano). Ochutnávka. Návrat do hotela.

3. deň – po raňajkách odchod do jedného z najkrajších mestečiek Talianska - Dozza, ktoré je známe aj vďaka nevšednému festivalu maľovania stien domov. Festival sa koná každé dva roky a fasády domov sa stávajú plátnom, ktoré sa pod rukami známych domácich a zahraničných umelcov menia na umelecké diela. Návšteva Enotéky, nachádzajúcej sa v hrade a jeho pivniciach. Ochutnávka regionálncyh vín. Popoludní návšteva Raveny, kde ranokresťanské pamiatky (UNESCO) tvoria súbor kultúrnych pamiatok špecifických zmesou viacerých štýlov a tradícií. Patria sem mauzóleá, krstiteľnice, baziliky, vyznačujúce sa mimoriadne bohatou mozaikovou výzdobou. Návrat do hotela

4. deň – raňajky, deň venovaný toskánskemu regiónu Chianti s preslávenými vinicami. Víno Chianti je dnes jedným z najznámejších talianskych vín a jeho kolískou je práve región v strednom Toskánsku. Prehliadka malebných historických mestečiek Greve a Castellina. Návšteva vínnych pivníc s ochutnávkou vín zo „zlatého trojuholníka“ v samom srdci regiónu so zastávkou na obed v najstaršom mäsiarstve Falorni s najlepšími biftekmi a prosciuttami. Transfer na letisko, odlet.

V cene je zahrnuté
-
3x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, letecká doprava Viedeň – Bologna/Florencia – Viedeň, 1x príručná batožina 8 kg/os., 1x podpalubná batožina 23 kg/os., transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, sprievodca CK, autokarová doprava počas okruhu, 4 ochutnávky podľa programu (ocot, parmská šunka, syry, olivový olej, víno), ostatné prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté
-
Povinné príplatky: servisné poplatky 220 EUR/os., pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT alebo poistenie PLUS, orientačná cena vstupov 50 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 145 EUR/3 noci. Batožinové limity: v prípade zmeny leteckej spoločnosti si CK vyhradzuje právo na ich zmenu.
Termíny a ceny Kalkulácia
Zoznámte sa
Zdieľať

Podobné tipy pre Vás

Naši partneri