Hodnotenie klientov:  9.8
Letecky

Turecký okruh letecky

Turecko - Istanbul

V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU
Rýchly popis:
Ubytovanie: 7x v hoteli

Stravovanie: 7x plná penzia

 

Istanbul - Bursa - Efez - Pamukkale - Kappadokia - Goreme - Antalya

Doprava:
letecká
Program zájazdu:

1. deň – prílet do Istanbulu, mesta spájajúceho európsku a orientálnu kultúru. Individuálne voľno. V prípade záujmu návšteva niektorého z preslávených istanbulských bazárov, medzi ktoré patrí aj najznámejší Veľký bazár. Vo večerných hodinách fakultatívne plavba loďou po Bospore. Večera, ubytovanie.

2. deň – raňajky, prehliadka najkrajších pamiatok mesta – námestie Sultanahmet s Egyptským a Justiánovým obeliskom, sultánov palác Topkapi, chrám božej múdrosti Hagia Sofia, Modrá mešita so šiestimi minaretmi. Individuálne voľno. Návrat do hotela, večera.

3. deň – raňajky, transfer a prehliadka prvého hlavného mesta kedysi slávnej Osmanskej ríše Bursy, v ktorej sú pochovaní prví sultáni. Mesto nazývané aj Zelená Bursa vďaka množstvu parkov a záhrad. Najvýznamnejšie pamiatky nesú rovnako tento prívlastok – Zelená mešita a Zelené mauzóleum, ktoré v sebe ukrývajú dokonalé ukážky osmanskej architektúry. Ubytovanie, večera.

4. deň – raňajky, prehliadka jednej z najznámejších archeologických lokalít sveta v Efeze s Chrámom bohyne Artemis, ktorý kedysi pre svoje unikátne iónske stĺpy radili medzi sedem divov sveta, Celziova knižnica, či Hadriánov chrám, ale aj dom Panny Márie, v ktorom údajne strávila posledné roky svojho života. Ubytovanie a večera.

5. deň – raňajky, prvá zastávka dňa v meste Tavas s návštevou dielne na výrobu tradičných tkaných kobercov. Pokračovanie do Pamukkale, prehliadka „bavlníkového zámku“ - najnavštevovanejšieho areálu s prírodnými travertínovými jazierkami a terasami s liečivou termálnou vodou s omladzujúcimi účinkami. Presun k neďalekým ruinám antického svätého mesta Hierapolisu. Ubytovanie a večera.

6. deň – raňajky, pokračovanie do jedného z najkrajších regiónov Turecka – Kappadokie s údolím Göreme, v ktorom sila vulkánov, vody a vetra počas stáročí vytvorila prazvláštne skalné útvary. Tie boli ľudskou tvorivosťou pretvorené na obývateľné jaskyne. Návšteva podzemného mesta Derinkuyu s ôsmymi dômyselne odvetranými podzemnými poschodiami. Ubytovanie a večera.

7. deň – raňajky, fakultatívne let teplovzdušným balónom a možnosť uvidieť tak celý región z inej perspektívy. Pokračovanie v prehliadke údolia, návštevou múzea pod holým nebom v Göreme, v ktorom sa nachádza viac ako tridsať kostolov a kaplniek s byzantskými freskami, pokračovanie do opusteného jaskynného mesta Zelve a lokality Pasabag pokrytej hríbovými skalnými útvarmi. Ubytovanie a večera.

8. deň – raňajky, individuálne voľno podľa časových možností. Odlet z Antalye. Poznámka: sept. program je organizovaný v opačnom poradí.

V cene je zahrnuté:
7x ubytovanie v 3*/4* hoteli s plnou penziou, letecká doprava Viedeň - Istanbul a Antalya - Bratislava alebo Bratislava - Antalya a Istanbul - Viedeň, transfer na letisko s nástupom v NR, TT alebo BA (pri odlete/prílete do Viedne), transfer letisko - hotel - letisko, sprievodca CK, miestny sprievodca, autokarová doprava počas okruhu, prehliadky podľa programu, vstupy do vybraných pamiatok.
V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky 195 EUR/os., Covid príplatok 25 EUR/os., prepitné vodičom a sprievodcovi 20 EUR/os. (platba na mieste), pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc.) Odporučaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,90 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,70 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 145 EUR/7 nocí.
Podobná ponuka TU
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri