Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute

New York letecky

USA - New York
TÁTO KAPACITA NIE JE ZATIAĽ K DISPOZÍCII

V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU
Popis
Rýchly popis
-
Ubytovanie: 4x v hoteli

Stravovanie: 4x raňajky


New York

Doprava
-
letecká
Program zájazdu
-

1. deň – odlet do New Yorku, brány do USA. Transfer do hotela, ubytovanie. Večerná prechádzka v okolí hotela na dolnom Manhattne.

2. deň – raňajky, celodenná prehliadka mesta začína na dolnom Manhattne, pokračovanie na Wall Street a k newyorskej burze cenných papierov. Novogotický kostol Trinity church, pamätník Ground Zero ale aj nová budova svetového obchodného centra. Návšteva Múzea amerických indiánov. Popoludní prechádzka Battery parkom a plavba loďou na Liberty island (Ostrov slobody) k jednému zo symbolov mesta a krajiny ako takej – Soche slobody, Ellis island – múzeum imigrantov. Prechádzka po prvom a najslávnejšom moste New Yorku – Brooklyn bridge, ktorý spája mestské časti Manhattan a Brooklyn. Návrat do hotela vo večerných hodinách.

3. deň – raňajky, pokračovanie v prehliadke mesta. Empire state building – návštevníkom sa z vyhliadky naskytne neopakovateľný pohľad na celý New York. Prechádzka po známej 5th Avenue s luxusnými butikmi, obchodmi svetoznámych značiek. Známe budovy mesta - mrakodrap so šupinatým špicom – Chrysler building, newyorská knižnica, centrálna stanica a katedrála St. Patrick, ktorá je najväčšou katolíckou katedrálou v USA. Individuálne voľno pri Rockefellerovom centre a pokračovanie k Trumpovej veži a Carnegie Hall. Zakončenie programu na námestí Times Square, kde ruch neutícha počas dňa ani noci. Návrat do hotela.

4. deň – raňajky, návšteva Prírodovedeckého múzea, prechádzka Central parkom, ktorý je dnes najnavštevovanejším mestským parkom v USA s romantickými zákutiami, fontánami a zoologickou záhradou. Návšteva známej mestskej štvrte China town a z Big Apple, ako New York nazývajú praví Newyorčania, sa tak na pár okamihov prenesieme do vzdialenej Číny. Štvrť Soho s množstvom galérií, kaviarní, obchodov, butikov, individuálne voľno. Návrat do hotela. Vo večerných hodinách možnosť návštevy Rockefeller top deck – vyhliadka na krásu nočného veľkomesta. Návrat do hotela.

5. deň – raňajky, dopoludnia Museum mile – múzejná míľa, kde si z bohatej ponuky múzeí vyberie naozaj každý. Odporúčame navštíviť napr. Metropolitan museum of Art. Popoludní návrat do hotela, vyzdvihnutie batožiny a transfer na letisko. Odlet vo večerných hodinách.

6. deň – prílet do Viedne/Budapešti.

V cene je zahrnuté
-
4x ubytovanie v 4* hoteli s raňajkami, letecká doprava Viedeň/Budapešť - New York - Viedeň/Budapešť, transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté
-
Povinné príplatky: servisné poplatky 410 EUR/os., doprava v meste, vstupy (objednané vopred) - Socha slobody (Liberty Island) - 25 EUR, 20 EUR (62+), Empire state building 40 EUR, 35 EUR (62+), hygienický a bezpečnostný príplatok 20 EUR/osoba. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 3,50 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 4,20 EUR/os./deň, pripoistenie COVID 5,85 EUR/osoba do 70 rokov/deň, 11,70 EUR/osoba 70-85 rokov/deň (možné objednať, len ak má osoba zakúpené poistenie KOMFORT alebo PLUS), orientačná cena ostatných vstupov 70 USD/63 EUR/os. (platba na mieste v miestnej mene). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 455 EUR/4 noci. Upozornenie: do USA je potrebný biometrický pas s platnou cestnou autorizáciou ESTA, na požiadanie vybaví CK Turancar za poplatok 25 EUR. V prípade zmeny servisných poplatkov zo strany leteckej spoločnosti si CK Turancar vyhradzuje právo o tejto skutočnosti informovať klientov najneskor 21 dní pred odletom a rozdiel v cene doúčtovať. Ceny vopred objednaných vstupov sa môžu meniť. CK Turancar si vyhradzuje právo na ich doúčtovanie.
Podobná ponuka TU
Termíny a ceny
Zoznámte sa
Zdieľať

Podobné tipy pre Vás

Naši partneri