Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Dovolenka na ostrove Cyprus: Slnko na dlani
Dovolenka na ostrove Cyprus: Slnko na dlani

Dovolenka na ostrove Cyprus: Slnko na dlani

Cyprus, ostrov legendárnej krásy a histórie, láka cestovateľov z celého sveta svojím pôvabom a rôznorodosťou. Ak túžite po dovolenke plnej slnka a dobrodružstva, Cyprus je miesto, kam sa oplatí vycestovať. Vyrazte spolu nami pomyselne na Cyprus a inšpirujte sa našimi dovolenkovými tipmi, ktoré vám počas tohtoročnej dovolenky zaiste prinesú nezabudnuteľné zážitky.

Tá pravá exotická dovolenka

Cyprus je ostrov nachádzajúci sa v severovýchodnej časti Stredozemného mora, situovaný medzi Tureckom a Gréckom. Že má svoj šmrnc, pochopíte ihneď. Čakajú tu na vás pohostinní domáci, priezračne čisté more a atmosféra s nádychom východného a západného vplyvu. Cyprus sa môže pochváliť stredomorským podnebím, čo znamená horúce a suché letá, ktoré sú ideálne na plávanie a slnenie sa, a miernu, vlhkú zimu, ktorá umožňuje pohodlné objavovanie krajiny aj v menej horúcich mesiacoch. Pre väčšinu cestovateľov je ideálny čas na návštevu Cypru od jari do jesene, keď teploty dosahujú príjemné úrovne a príroda rozkvitá v celej svojej kráse.

Cyprus dovolenka pri mori

Na Cyprus pohodlne letecky

Mnohí turisti si volia leteckú dopravu ako najrýchlejší a najpohodlnejší spôsob, ako sa dostať na dovolenku, napríklad aj na Cyprus. Medzinárodné letiská v hlavnom meste Nikózii a na Južnom Cypre poskytujú pohodlné spojenie so svetom. Počas letu si užijete nádherný výhľad na cyperské pobrežie, a tak si dobrý prvý dojem o ostrove vytvoríte už na palube lietadla. Dovolenka na Severnom Cypre vás zasa môže lákať kvôli historickým pamiatkam a pokojnejšej atmosfére (juh je oveľa rušnejší). Severný Cyprus vám umožní spoznať kultúru ostrova v jej nefalšovanej kráse.

Cyprus

Na sever či na juh?

Sever a juh Cypru sa líšia z hľadiska politiky, kultúry a spoločenských zvyklostí. Severný Cyprus je ovládaný Tureckom, kým Južný Cyprus je nezávislý štát, ktorý je medzinárodne uznaný a je členom Európskej únie. Na oboch stranách Cypru však nájdete krásne pláže a zaujímavé turistické strediská. Na Južnom Cypre sú najpopulárnejšie pláže v okolí letovísk Ayia Napa, Larnaka, Limassol a Pafos. Tieto oblasti ponúkajú krištáľovo čisté vody, jemný piesok a širokú škálu zábavných aktivít pre návštevníkov.

Ayia Napa Cyprus

Na Severnom Cypre je jedným z najobľúbenejších turistických cieľov mesto Kyrenia, ktoré sa vyznačuje krásnou prístavnou atmosférou a historickými pamiatkami. Pláže v tejto oblasti sú tiež veľmi pekné a menej preplnené, čo môže niektorým dovolenkárom veľmi vyhovovať.

Kyrenia Cyprus

Zaujímavé miesta na Cypre

Cyprus je ostrov plný pokladov, nechajte sa zlákať objaviť aspoň časť z nich. Medzi najpopulárnejšie turistické ciele patrí staroveké mesto Pafos, ktoré je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Starobylé mestá ako Larnaca a Limassol, ako aj hory Troodos s ich úchvatnou prírodou a historickými kláštormi vás na pár hodín počas dovolenky zabavia.

Ďalšie tipy na výlety:

  • Navštívte archeologické parky s dobre zachovanými mozaikami a starobylými nálezmi. Kourion je staroveká rímska archeologická lokalita na Južnom Cypre. Tu môžete objavovať ruiny antických budov, ako sú amfiteáter, termálne kúpele a mozaiky. Okrem histórie si môžete užiť aj úchvatné výhľady na pobrežie a more.
  • Výlet do Salamis vám poskytuje ďalšiu možnosť objavovať históriu a kultúru Cypru. Salamis je staroveké archeologické miesto na východnom pobreží ostrova, ktoré ponúka pohľad do minulosti cyperských civilizácií. Pri návšteve Salamis môžete preskúmať rozsiahle ruiny mesta, ktoré bolo kedysi mocným prístavom a dôležitým centrom kultúry. Poprechádzajte sa po krásnych plážach v blízkosti Salamis a relaxujte pri Stredozemnom mori.
  • Milujete prírodu? Výlet do chránenej oblasti Akamas Peninsula National Park si určite neodoprite. Národný park je plný zvierat a exotických rastlín, a tak máte možnosť spoznať jedinečnú cyperskú faunu a flóru.
  • Jedným z nezabudnuteľných výletov na Cypre je návšteva trojitých vodopádov v oblasti Troodos Mountains. Tieto nádherné vodopády sú ukryté v horskom prostredí a ponúkajú osviežujúci únik od teplého letného počasia. Okrem samotných vodopádov si môžete užiť aj krásne výhľady na okolitú prírodu a prechádzky po horských chodníkoch. Nezabudnite si vziať piknikový kôš s obľúbenými jedlami a strávte deň objavovaním tejto nádhernej prírody.
  • Starobylé mesto Famagusta na Severnom Cypre je známe svojimi úžasnými opevneniami a úzkymi uličkami, ktoré vás na chvíľu prenesú do minulosti. Počas prechádzky si môžete vychutnať atmosféru starého mesta a obdivovať architektonické skvosty, ako sú gotické kostoly a osmanské pamiatky. Nezabudnite ochutnať tradičné cyperské jedlá v niektorej z miestnych reštaurácií.

Cyprus

Cyprus pre každého

Cyprus uspokojí preferencie všetkých cestovateľov. Milovníci histórie ocenia bohaté kultúrne dedičstvo krajiny a archeologické nálezy, zatiaľ čo dobrodruhovia sa môžu potešiť rôznymi outdoorovými aktivitami, ako sú turistika a potápanie. Tí, ktorí hľadajú oddych a relax, budú nadšení z príjemných pláží a slnečných dní, ktoré dokážu nabiť energiou aj toho najvyčerpanejšieho človeka dneška. Cyprus vás určite očarí svojou jedinečnou atmosférou a pohostinnosťou, preto by ste si ho mali zaradiť na zoznam vysnených destinácií.

 

Vybrané zájazdy pre Vás

Tipy na poznávačky
Paríž - perla na Seine
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Provensálsko
Autobusom 7 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Tenerife letecky
Letecky 8 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD S POBYTOM PRI MORI
Madrid letecky
Letecky 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    
Katalánsko a Barcelona letecky
Letecky 8 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri