Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Korfu - nenápadný klenot Grécka

Tyrkysové zátoky, svieža zeleň, skalnaté útesy a všadeprítomná pohoda. Ak máte radi Grécko, Korfu si zamilujete ešte viac

Korfu - nenápadný klenot Grécka

Korfu - nenápadný klenot Grécka

Tyrkysové zátoky, svieža zeleň, skalnaté útesy a všadeprítomná pohoda. Ak máte radi Grécko, Korfu si zamilujete ešte viac.

zátoky na Korfu

 

Nálepky “smaragd Stredomoria” alebo “zelený ostrov” má zaslúžene. Najkrajšie tóny modrej a tyrkysovej, ktorá sa odráža v priezračnom mori vás pohladia na duši. Nádherné pieskové a kamienkové pláže vám poskytnú dokonalý relax. A vďaka všadeprítomnej zeleni načerpáte energiu. Navyše, ostrov je bohatý na unikátne prírodné scenérie aj historické skvosty. Posvietime si na tie najzaujímavejšie miesta na Korfu. Kanál lásky (Canal D'Amour)

Na Korfu je viac ako 50 malebných pláží. K tým najkrajším patrí zátoka okolo dedinky Sidari. Legendami opradený Kanál lásky leží medzi dramatickými skalnatými útesmi. Ak ste zamilovaná dvojica, neváhajte ani sekundu a preplávajte ním bok po boku. Spečatíte tak svoju lásku a ostanete spolu navždy. Taká je povera. 

Kanál lásky KorfuPaleokastritsa 

Na ďalšej prekrásnej pláži vás čaká ozajstné dobrodružstvo. Odtiaľto môžete vyplávať loďou a objavovať morské jaskyne ukryté v skalnatých útesoch na pobreží. Medzi najkrajšie patrí Nafsika, ktorá je pomenovaná podľa princeznej z eposu Odysea. V oblasti Paleokastritsa sa nachádza aj mužský kláštor Panny Márie z 12. storočia. 

PaleokastritsaZámok Achillion

Nechajte sa opantať jeho kúzlom ako kedysi cisárovná Sissi. Prejdite sa po jej stopách a kochajte sa úžasným výhľadom. Interiér aj exteriér dopĺňajú vzácne umelecké diela. Jedným z nich je viac ako 11 metrov vysoká socha Achillea, ktorá sa nachádza v prekrásnej zámockej záhrade. Sissi milovala grécke dejiny a Achilles bol jej obľúbeným hrdinom. Preto zámok pomenovala po ňom. 

zámok Achillion

 

Ostrovček Pontikonisi

Je symbolom Korfu a nazýva sa tiež Myší ostrov. Stojí na ňom kláštor Pantokrator, ktorého dlhé biele schodisko z diaľky vyzerá ako myší chvost, podľa čoho dostal ostrov pomenovanie. Tento malý ostrovček bol podľa legendy loďou Odysea, ktorú Poseidon premenil na skalu. Naozaj sa podobá na loď a patrí k najfotografovanejším miestam na Korfu. Je viditeľný aj z hlavného mesta Korfu – Kerkyra.Hlavné mesto Korfu (Kerkyra)

Centrum starého mesta tvorí hustá spleť uličiek s krásnou architektúrou pripomínajúcou Benátky, s reštauráciami, obchodíkmi, barmi. Taliansky šmrnc sa tu prelína s gréckou kuchyňou. Zabudnite na čas pri prechádzke úzkymi uličkami a zašite sa v malebnej taverne. Doprajte si kuracie souvlaki (kuracie špízy), grilované šťavnaté jahňacie mäso, gyrosy, grécky šalát s veľkými kusmi fety, musaka, jedlá z rýb a morských tvorov, k tomu svieže tzaziky z gréckeho jogurtu a uhoriek. Čerešničkou na torte je sladká, veľmi veľmi sladká baklava. Mňam!

Kerkyra

 

Aqualand

Iba 13 kilometrov od hlavného mesta sa nachádza raj nielen pre deti. Jeden z najväčších aquaparkov v Európe. Okrem tobogánov od výmyslu sveta odporúčame aj obrovský bazén s umelými vlnami. Pre najmenšie deti sú vytvorené bezpečné zóny, kde sa dosýta vyšantia. Ak nestihnete všetky atrakcie za jeden deň nevadí, dá sa tu aj ubytovať. 

Áno, každý kúsoček tohto ostrova je čarovný. Dokonca aj pristávacia dráha pre lietadlá, ktorá patrí k najkratším na svete. Ak sa vydáte na Korfu letecky, za menej ako 2 hodiny sa ocitnete v modro-zelenej oáze. 

Korfu je malý ostrov, ktorý sa oplatí prebrázdiť celý. Cesty lemujú nekonečné olivové háje. Odporúčame ochutnať tunajší olivový olej, ktorý patrí medzi najkvalitnejšie. Niekoľko “tekutých suvenírov” si pribaľte aj do kufra. Pri každom varení si tak spomeniete na nezabudnuteľnú dovolenku plnú podmanivých vôní a chutí. 

Prečítajte si tiež Piesočnaté pláže Chorvátska - top miesta v roku 2019

Vybrané zájazdy pre Vás

Tipy na poznávačky
Balkán
Autobusom 7 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Dvůr Králové a české Peklo
Autobusom 2 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Krakow a Wroclaw
Autobusom 3 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Kampánia s pobytom pri mori
Autobusom 7 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri