Last Minute
Najkrajšie a najvyhľadávanejšie pláže v Bulharsku
Najkrajšie a najvyhľadávanejšie pláže v Bulharsku

Najkrajšie a najvyhľadávanejšie pláže v Bulharsku

Bulharsko je známe svojimi krásnymi plážami na pobreží Čierneho mora, a keďže sú rôznorodé, poskytujú rôzne druhy zážitkov pre turistov. Pozrime sa spolu na najkrajšie bulharské pláže a možnosti, čo robiť, keď sa ubytujete v tej-ktorej lokalite.

Slnečné pobrežie

Slnečné pobrežie turistom núka nádherne pieskové pláže, ktoré sú snom každého turistu, ktorý prvýkrát cestuje na dovolenku k moru. Aj keď Bulharsko nie je príliš vzdialená destinácia, na Slnečnom pobreží sa dočkáte presne takého množstva exotiky, aké od dovolenky očakávate. Toto najväčšie a najpopulárnejšie letovisko v Bulharsku je ideálne pre rodiny aj mladých ľudí, pretože sa tu dá zažiť množstvo zábavy. Môžete sa tu nasýtiť vodných športov, vyraziť si do nočných klubov, reštaurácií a na nákupy do obchodov. Zaujme vás tiež fakt, že more si získalo za svoju čistotu ocenenie Modrá zástava, a tak máte istotu hygienického kúpania.

Bulharsko Slnečné pobrežie

Neďaleko Slnečného pobrežia sa nachádza starobylé mesto Nesebar, ktoré je zapísané na zozname UNESCO a je známe svojimi historickými pamiatkami a krásnymi úzkymi uličkami. Návšteva tohto historického mestečka vás na chvíľu zbaví dovolenkového stereotypu.

Bulharsko Nesebar

Zlaté piesky

Pieskové pláže vás na dovolenke v Bulharsku čakajú aj v lokalite Zlaté piesky. Toto letovisko ponúka čisté pláže s jemným pieskom a je ideálne pre rodiny a mladých ľudí. Nájdete tu množstvo reštaurácií, barov, diskoték a iných stredísk zábavy a, samozrejme, aj možnosti vyskúšať si všakovaké vodné športy. Ak sa vám počas dovolenky už nebude chcieť len tak ležať na pláži, navštívte Prírodný park Zlaté piesky. Či máte záujem len o pokojnú prechádzku, alebo vás to ťahá na turistiku, vaše oči a myseľ budú ohúrené krásou prírody. Môžete tiež navštíviť kláštor Aladža, ktorý je vytesaný do skaly.

Albena

Albena je známe letovisko v Bulharsku, nachádzajúce sa na severnom pobreží Čierneho mora, približne 30 kilometrov severne od mesta Varna, ktoré je tretím najväčším mestom v Bulharsku a dôležitým prístavom. Albena je obľúbená pre svoje krásne pieskové pláže, čisté more a množstvo zábavných zariadení pre rodiny s deťmi, ako aj pre tých, ktorí si chcú počas dovolenky aktívne oddýchnuť. Okrem plážových aktivít ponúka Albena množstvo športových zariadení, ako sú tenisové kurty, futbalové ihriská, bazény, aquaparky, a príležitostí vyskúšať si vodné športy. Neďaleká prírodná rezervácia Balata vás zoznámi s rôznymi druhmi vtákov a iných zvierat. To zaujme malých aj veľkých dovolenkárov!

Sozopol

V lokalite Sozopol natrafíte na pieskové aj kamienkové pláže. Sozopol je historické mesto s krásnymi plážami a bohatou kultúrnou scénou. Môžete sa prechádzať po starom meste, navštíviť rôzne festivaly a užiť si miestne reštaurácie. V Sozopole vašu pozornosť zláka množstvo historických budov a kostolov. V blízkosti sa nachádza aj prírodná rezervácia Ropotamo s krásnymi riečnymi scenériami. Patrí medzi najvýznamnejšie a najkrajšie chránené územia v Bulharsku. Nachádza sa na juhu Bulharska, v blízkosti letoviska Primorsko a asi 50 kilometrov južne od Burgasu. Rezervácia pokrýva plochu približne 1 000 hektárov a je známa svojou bohatou biodiverzitou, malebnými scenériami a rôznymi ekosystémami.

Bulharsko Sozopol

Primorsko

Toto letovisko ponúka rozľahlé pieskové pláže (až 10 km) a je obľúbené medzi mladými ľuďmi aj rodinami. Môžete si tu užiť vodné športy, ako je windsurfing alebo potápanie. V blízkosti sa nachádza prírodná rezervácia Ropotamo, kde môžete zažiť výlet loďou po rieke. V blízkosti ústia rieky Ropotamo sa nachádzajú krásne pieskové pláže, ktoré sú menej preplnené a ponúkajú pokojnú atmosféru pre oddych a relaxáciu.

Bulharsko Primorsko

Kiten

Menšie bulharské stredisko Kiten leží v Kitenskom zálive asi 60 km južne od Burgasu. Tu môžete leňošiť na pieskových plážach a kochať sa pohľadom na okolité skalné útesy alebo borovicové lesy. Pláže v stredisku Kiten patria medzi najkrajšie. Pláž Atliman je známa svojím jemným pieskom a plytkou vodou, vďaka čomu je ideálna pre rodiny s deťmi. Pláž je vybavená ležadlami, slnečníkmi a viete sa tu zabaviť rôznymi vodnými športmi. Južná pláž je trochu pokojnejšia, ale stále veľmi obľúbená. Nachádzajú sa tu plážové bary a reštaurácie, ktoré ponúkajú miestne špeciality. Aj z tohto strediska máte možnosť navštíviť prírodnú rezerváciu Ropotamo.

Sveti Vlas

Sveti Vlas je elegantné letovisko na pobreží Čierneho mora, známe svojimi luxusnými hotelmi a jachtovým prístavom Marina Dinevi. Nachádza sa v severnej časti zálivu Burgas vedľa Slnečného pobrežia. Ak túžite po dovolenke pri mori, ale zároveň máte radi sviežosť lesov, tu si prídete na svoje. Kochajte sa borovicovými lesmi priamo na pláži. Hlavná pláž je dobre udržiavaná a ponúka širokú škálu služieb vrátane ležadiel, slnečníkov a plážových barov. Pláž Venid Beach je obľúbená pre svoju čistotu a exkluzívne prostredie. Nachádza sa blízko prístavu a je ideálnym miestom pre oddych a relax. Marina Dinevi je moderný jachtový prístav s množstvom reštaurácií, kaviarní a obchodov.

Pomorie

Pomorie je letovisko známe svojimi liečivými bahnami a vínnymi pivnicami. Leží na skalnatom polostrove v Čiernom mori. Jemné pieskové pláže s pozvoľným vstupom do mora lákajú najmä rodiny s deťmi. Južná pláž je menej preplnená ako Hlavná pláž a ponúka pokojnejšie prostredie na relaxáciu. V Pomorí môžete navštíviť jedinečné múzeum, ktoré prezentuje tradičné metódy výroby soli v regióne. Počas prechádzok po nočných promenádach si užijete výhodné nákupy aj jedinečnú atmosféru strediska.

Bulharsko Pomorie

Nech sa rozhodnete pre ktorékoľvek bulharské dovolenkové stredisko, môžete si byť istí, že sa dočkáte nádherných pláží, dokonalých služieb a oddychu, ktorý si zaslúžite. Vyberte si z našej širokej ponuky zájazdov do Bulharska.

Naši partneri