Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
3 dôvody prečo ísť do Bulharska a ktorá doprava je pre Vás tá pravá

Prečo je Bulharsko dovolenkový hit?

3 dôvody prečo ísť do Bulharska a ktorá doprava je pre Vás tá pravá

3 dôvody prečo ísť do Bulharska a ktorá doprava je pre Vás tá pravá

Nekonečné pieskové pláže, romantické mestečká, výborné jedlo a vôňa ruží. Vedeli ste, že Bulharsko je najväčším producentom ružového oleja na svete? Okrem blahodárnej kozmetiky z bulharskej ruže si odnesiete z dovolenky aj more zážitkov. Máme pre Vás najmenej 3 dôvody, prečo sa oplatí túto slnečnú krajinu navštíviť a priblížime Vám aj všetky 3 spôsoby dopravy, ktorou sa do Bulharska s nami môžete dostať.

1 Nádherné pláže a priezračné more

Dovolenka v Bulharsku, to sú kilometre nádherných pieskových pláží. Vybrali sme pre vás 3 najobľúbenejšie.

Slnečné pobrežie sa pýši tým, že patrí k najobľúbenejším bulharským destináciám. 8 kilometrová pláž ponúka pr každého niečo. Okrem jemného piesku a čistého mora vás tu čaká surfovanie, plachtenie, vodné lyže i vodné bicykle. Vodné športy, koncerty a nočné párty priťahujú všetkých, ktorí sa chcú na dovolenke odviazať. Rodinky s deťmi si zas pochvaľujú atrakcie pre deti, aquapark i pestrý animačný program.

Ak cestujete do Bulharska za zábavou, potom zakotvite v Prímorsku. Mladí ľudia tu radi vymetajú diskotéky a pre odvážnejších je tu aj nudapláž. Navyše, ceny služieb v tejto časti Bulharska vás naozaj potešia.

Sozopol je jedným z najstarších miest na pobreží. Jeho uličky prinášajú kúsok nostalgie, noblesy, ale najmä úžasnú prímorskú atmosféru. Esenciu starého mesta dopĺňajú prekrásne pláže ocenené modrou vlajkou. Čaká vás priezračná voda a bohatý podmorský svet.

2 Nezabudnuteľné výlety

Okrem relaxu na pláži si môžete spestriť dovolenku v Bulharsku aj spoznávaním jeho najkrajších zákutí, prípadne si odskočíť do Turecka.

Navštívte prístavné mesto Varna s prekrásnou Katedrálou Nanebovzatia Panny Márie. Za zmienku stojí aj Archeologické múzeum, ktoré ukrýva viac ako 100 000 exponátov z okolia Varny. Medzi najzaujímavejšie patria 6500 rokov staré náramky, náhrdelníky a náušnice. Neďaleký Morský park s delfináriom bude mať úspech nielen u detí.

Varna

Kúsok od slávneho Slnečného pobrežia tróni historické mesto Nesebar. Táto Perla Čierneho mora bola právom zapísaná medzi pamiatky UNESCO. Staré mesto sa rozprestiera na ostrove, čo umocňuje jeho čaro. Prejdite sa jeho uličkami a obdivujte zachované kultúrne pamiatky z antického obdobia a stredoveku. Potešte nielen svoje oči, ale aj chuťové poháriky - Eco Bar zvonka vyzerá ako jaskyňa a zvnútra ponúka to pravé osvieženie.

Nesebar

Nezabudnite si doma cestovný pas. Oplatí sa totiž odskočiť si na 1 - 2 dni do neďalekého Istanbulu. Veď kto by nechcel vidieť na vlastné oči impozantný chrám Hagia Sofia? Alebo si urobte celodenný nákupný výlet. V Turecku kúpite naozaj všetko, no predvšetkým značkové oblečenie vyrobené v Turecku, ktoré sa tu ponúka za nižšiu cenu, než na európskom trhu.

3 Výborná bulharská kuchyňa

Bulharsko si zamilujete aj vďaka chutnému jedlu z poctivých surovín. Kvalitné mäso, práve vylovené ryby, čerstvá bio zelenina, slaný biely syr a jogurt tvoria základ bulharského jedálnička. Ako predjedlo Vám odporúčame objednať si napríklad šopský šalát s najsladšími paradajkami, aké ste kedy jedli s chrumkavou uhorkou a slaným bielym syrom. Miestni si doprajú tento šalát aj namiesto polievky. Ale ak ste zvedaví na typickú bulharskú polievku, ochutnajte tarator. Je pripravená z kyslého mlieka, nastrúhanej uhorky, kôpru, cesnaku a podáva sa za studena. Je veľmi osviežujúca a schladí vás aj v tých najväčších horúčavách. Tunajšou špecialitou je tiež bulharská musaka, trochu odlišná od gréckej musaky v tom, že miesto baklažánu sú tu zapečené zemiaky. Kefte a kebabče sú valčeky alebo bochníky z mletého mäsa. Pripravujú sa smažením alebo na rošte. V pouličných stánkoch často natrafíte na chrumkavé rybičky caca, ktoré určite musíte ochutnať.

Do Bulharska letecky

Ak sa rozhodnete ísť do Bulharska letecky, určite neoľutujete. Komfort na palube lietadla spolu s časovou úsporou je veľkou výhodou. Let trvá menej ako 2 hodiny. Ďalším bonusom je, že letisko v Burgase je “na skok” od obľúbených dovolenkových destinácií. Transfer do hotela trvá iba 30 až 50 minút. Tak ktoré letisko máte najbližšie? Bratislava, Košice, Poprad alebo Sliač? U nás nájdete v ponuke všetky.

Do Bulharska autobusom

Cestovanie do Bulharska autobusom bude pre vás jedinečný zážitok. Z okna môžete pozorovať meniacu sa krajinu. Zresetovať myšlienky. Spoznať spolucestujúcich a vytvoriť skvelú partiu. Aj deti si nájdu kamarátov a cesta im rýchlo ubehne. Moderné autobusy Turancar sú maximálne pohodlné. Každé 4 hodiny sú prestávky, ale občerstviť sa môžete kedykoľvek. Počas cesty si môžete vybrať z ponuky osviežujúcich studených i teplých nápojov.

Zabudnite na to Bulharsko, ktoré ste poznali ako deti v minulosti. Je čas vrátiť sa do tejto srdečnej krajiny a zbúrať mýty o nej. Presvedčte sa sami a objavte vynovené dovolenkové strediská s modernými hotelmi. Obrovský rozmach nielen uvidíte, ale aj pocítite vďaka službám na vysokej úrovni. A čo je skvelé, nemusíte ani načrieť hlboko do peňaženky. Ceny v Bulharsku sú také sympatické, že tu si môžete dovoliť všetko, po čom vaše srdce zatúži. Dovoľte si! Veď ste na dovolenke!

Do Bulharska autom

Dovolenka s vlastným autom má obrovskú výhodu, pokiaľ hľadáte na svojich cestách viac slobody, flexibility a dokonca aj viac dobrodružstiev. Samozrejme nejedná sa o najpohodlnejší spôsob dopravy, pokiaľ máte malé deti. No ak radi skúšate nové veci a nevadí vám šoférovať dlhšie vzdialenosti, určite vám odporúčame ísť do Bulharska autom. Nakoniec, auto si môžete u nás aj poistiť a po prekonaní veľkej vzdialenosti cestou tam, Vás čaká zaslúžená možnosť ísť na výlet kedykoľvek a kamkoľvek, podľa vášho priania.

Vybrané zájazdy pre Vás

Naši partneri