Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
História, pohár vína, dokonalá scenéria. Odleťte do Toskánska

Poznávací zájazd Toskánsko

História, pohár vína, dokonalá scenéria. Odleťte do Toskánska

História, pohár vína, dokonalá scenéria. Odleťte do Toskánska

V Toskánsku zaplesá duša gurmána i umelca. Odleťte s nami do stredu Talianska a prejdite sa miestami, ktoré dýchajú históriou. Osobité čaro vašim spomienkam dodajú nádherné prírodné scenérie, ktoré tak dobre poznáme z filmov.

Toskánsko letecky

Toskánsko ako z maliarskeho plátna

Toskánsko je prevažne hornatá časť Talianska, nížin tu nájdete len veľmi málo. Viete si predstaviť kúpanie v priezračnom mori, všade naokolo kopce a píniové háje? Klíma je tu veľmi príjemná, priam stvorená na spoznávanie rozličných zákutí Talianska. Bude vás to ťahať do okolitých hájov alebo radšej za objavovaním romantických zátok? K veľmi častým obrázkom zobrazujúcim Toskánsko patria aj fotografie viníc, ktorých je v danej lokalite veru dosť. Prímorská klíma pestovateľom praje a ich šikovnosť môžete posúdiť aj sami. Bol by predsa hriech nachádzať sa v svetoznámej vinárskej oblasti a neokúsiť aspoň dúšok nápoja bohov. Farebné dedinky s úzkymi uličkami, staré vidiecke domy, obilné polia, okolitá zeleň, ale aj piesočnaté pláže s postupným vstupom do mora (ideálne pre rodiny s malými deťmi), z ktorých sú dobre viditeľné Alpy a občas aj okolité ostrovy, to inde ako v Toskánsku nezažijete. Prečo Toskánsko letecky? V priebehu pár hodín ste v cieľovej destinácii a môžete si užívať vysnenú dovolenku.

Vinice v Toskánsku

Stredoveké mestečká s renesančnou atmosférou

Poznávací zájazd do Toskánska letecky je ideálny spôsob, ako dovolenkovať naplno. Nazbierate cenné informácie, užijete si nádherné výhľady a dostanete aj príležitosť vykúpať sa v mori či tráviť čas individuálne. Na vlastné oči si pozriete Šikmú vežu v Pise, palácové záhrady Lucca a známe námestia. V Siene si prezriete očarujúce stredoveké mesto so sakrálnymi pamiatkami a dielami svetoznámych umelcov. V sienskej provincii sa nachádza množstvo termálnych prameňov, ktoré využívali už starí Rimania. Kúpele pod holým nebom v príjemnej 40-stupňovej vode si turisti nevedia vynachváliť.

Termálne pramene v Sienne

V regióne Chianti si prezriete toskánske vinice, spoznáte historické mestečká, okúsite miestnu gastronómiu, ale aj známe vína. Ďalšie mestá ako Volterra alebo San Gimignano vás ohúria stredovekými stavbami, ale aj vynikajúcou zmrzlinou. Ochutnávka vína priamo vo vinici? Toto zažijete jedine na leteckom zájazde do Toskánska. Nezabudnime ani na kráľovnú Toskánska, mesto Florenciu so zaujímavou históriou. Odfotografujete si tu symbol Florencie – most Ponte Vechio, sochy známych umelcov zdobiace námestia či Dóm Santa Maria del Fiore (4. najväčšia katedrála na svete). Toskánsko mnohých očarí natoľko, že sa tam rok čo rok na dovolenku vracajú. A my sa nečudujeme.

Florencia

Vybrané zájazdy pre Vás

Tipy na poznávačky
Katalánsko a Barcelona letecky
Letecky 8 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Francúzska rivéra
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Bologna a San Maríno s kúpaním
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Cesta španielskym kráľovstvom
Letecky 11 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Talianske alpské jazerá
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri