Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
INDIA - Čarovný výlet za sebapoznaním

Prečo navštíviť Indiu s nami a aké zaujímavosti skrýva?

INDIA - Čarovný výlet za sebapoznaním

INDIA - Čarovný výlet za sebapoznaním

India alebo Bhárat ako ju domáci s láskou v jazyku hindi nazývajú, je krajina veľká asi ako tretina Európy. Už oddávna láka dobrodruhov z celého sveta a to nielen pre svoju prírodnú a demografickú rozmanitosť. Výlet na tento subkontinent sa v rebríčku cestovateľov radí medzi tie nezabudnuteľné a my vieme prečo!

Agra, Uttar Pradesh, Poznávací zájazd India - zlatý trojuholník, CK Turancar

Najväčšia demokracia sveta je federáciou pozostávajúcou z 29 štátov a 7 teritórií a pre každého ponúka to svoje. India má mnoho zaujímavostí, ktoré lákajú jej návštevníkov. Od najvyšších veľhôr sveta na severe, cez púšte a džungle v jej srdci, po ryžové políčka a čajovníkové plantáže pokrývajúce kopce sťa by hodvábne látky zeleného sárí na juhu. Tak elegantné a oku lahodiace. To všetko obkolesené niekoľko tisíc kilometrov dlhými plážami, známych nielen z čias hippie. Ako však ochutnať tú pravú esenciu tejto rozmanitej zeme? Poznanie po stopách Zlatého trojuholníka predstaví mozaiku kontrastov, akou India rozhodne je, v tom najzaujímavejšom svetle s prísľubom silných zážitkov.

Jantárová pevnosť, India - Zlatý trojuholník, poznávací zájazd, CK Turancar

Dillí, najľudnatejšie mesto Indie

Takmer 30 miliónový megalopolis je svojim charakterom priam synonymom krajiny, ktorej je hlavným mestom. Pulzujúci život plný podnetov a vnemov v tých najrôznejších podobách. Premávka, ktorú nemožno označiť inak ako organizovaný chaos, kde trúbenie a hluk je v ostrom kontraste s takmer mimozmyslovou atmosférou svätostánkov, či pietnym pokojom nekropoly dejateľov významných udalostí v Rajghat. Nie je to tak dávno, čo bola India právom najvzácnejšou kolóniou vtedajšieho Viktoriánskeho Anglicka. Pamiatky lemujúce známy Rajpath sú pripomienkou týchto čias. Viac než tisícročná história starého mesta miešajúca sa s najmodernejšími štvrťami len potvrdzuje, v akej symbióze sú schopní žiť ľudia tohto národa a to aj napriek priepastným ekonomickým rozdielom.

Poznanie po stopách Zlatého trojuholníka predstaví Mozaiku kontrastov, akou India rozhodne je, v tom najzaujímavejšom svetle s prísľubom silných zážitkov.

Rádžastán, Štát kráľov

Ešte donedávna obývali túto časť Indie najmocnejší rádžovia, obklopení najkrajšími ženami v háremoch, plniace každé ich želanie. Napríklad ako v paláci Hawa Mahal, známom ako Palác Vetra. Vytočené tmavé fúzy miestnych urastených mužov, sukne žien zdobených zlatom a drahými kameňmi, točiace sa v rytme tamburín, či majestátne namaľované slony slúžiace nielen ako dopravný prostriedok. Aj tieto príbehy ožívajú na počkanie v palácoch Jantárovej pevnosti neďaleko hlavného mesta oblasti. Unikátny umelecký štýl spájajúci prvky hinduizmu a islámu priam vyrážajú dych svojou nádherou a sú doslova pastvou pre oči. Neďaleké uličky Ružového mesta, ako Ďzajpúr nazývajú, zas ponúkajú zážitok ako z pravého Orientu – krajín Východu. Bazáry plné kožených zdobených topánok džúttí, kabeliek, kobercov, štrngajúcich náramkov, látok, drahých kameňov, marionet.... jednoducho tovaru od výmyslu sveta. Akoby sme cestovali v čase.

Trhovisko v Indii, Poznávací zájazd, CK Turancar

Uttar Pradesh, to najlepšie na koniec

Keď sa povie India, mnohým v hlave vyskočí práve Taj Mahal. Tento symbol krajiny, ale i nehynúcej lásky, postavený na brehoch posvätnej rieky Jamuna, si aj napriek svojej popularite zachoval rúško tajomna, či magickej atmosféry. Neveríte? Presvedčte sa na vlastnej koži. No Ágra, to nie je len jedna z najnavštevovanejších pamiatok vôbec a novodobý div sveta.  Je tiež kolískou spracovania mramoru a tak nečudo, že práve odtiaľto vzišli najväčší majstri na inkrustácie. Remeselné dielne s týmto zameraním tu možno nájsť na každom kroku. Červená pevnosť nazývaná tiež Lál Kilá rozhodne svojou majestátnosťou a významom konkuruje snehovobielej mramorovej hrobke. Jedna z najdôležitejších pevností svojej doby ukrýva za svojimi hrubými múrmi hotové mesto plné palácov, chrámov a záhrad. Práve tu bol uložený slávny Koh-i-Noor, tzv. Kameň vládcov a odtiaľto sa až do svojej smrti v domácom väzení pozeral na hrobku svojej milovanej Mumtáz Mahal vtedajší panovník.

Červená pevnosť, India - zlatý trojuholník, poznávací zájazd, CK Turancar

Harmónia chutí a poznania

Naše poznávanie bude mať miestami korenistú príchuť, ako tá najaromatickejšia zmes masaly. Tá sa v priebehu rozplynie, ako chuť omáčky Butter chicken, po ktorej ostane len jediný pocit – chcem viac! Cesta plná rozmanitých zážitkov, bude občas sladká ako mliečna guľôčka Guláb Džamún plávajúca v sirupe s príchuťou ruží, či lahodná ako kokosové Barfí s pistáciami. Kde-tu nám horko letných dní pomôže zmierniť tradičné mrazené Kulfí. No práve v pote a prachu tejto exotickej zeme, prídeme do kontaktu s tou pravou a nefalšovanou Indiou. K záveru poteší príjemný večerný vánok, nasiaknutý príbehmi minulosti a my tento výlet s nostalgickým úsmevom pri dúšku čaju s kardamonom zhodnotíme, ako jedno z najväčších dobrodružstiev, ktoré sme si nemohli nechať ujsť!

Harmónia chutí a poznania v Indií, Poznávací zájazd, CK Turancar

Podmaní si aj Vás?

India však nie je pre každého a ako sa hovorí buď ju milujete alebo je jednoducho príliš nástojčivá. Svoje krásy opradené tajomstvami tak odhalí len pravým cestovateľom, ktorí poznajú cnosti ako pokora a tolerancia a v ich srdci pulzuje neskrotná túžba po poznaní. Azda podobná, aká v 13. storočí hnala dobrodruha Marca Pola, alebo tá, čo inšpirovala Kiplinga narodeného v Bombaji k napísaniu svetového bestselleru Kniha džunglí. Jej dej sa odohráva práve tu. Pre mnohých je India láskou na celý život, krajina, ktorú treba navštíviť aspoň raz. A tak je len na vás,  do ktorej skupiny sa zaradíte a či jej dáte šancu.

Taj Mahal - India - Zlatý trojuholník, poznávací zájazd

Autor a sprievodca zájazdu: Martina Trginová – Indiu navštevuje pravidelne už od roku 2009, kedy prišla do multikultúrneho Bombaju na manažérsku stáž ešte ako študentka. Krajina ju nadchla natoľko, že sa sem neskôr vydala študovať jazyk hindi. Práve počas tohto obdobia precestovala Indiu dôslednejšie ako väčšina domácich a svoje nadšenie z prežitého zdieľa ďalej prostredníctvom zájazdov. Len sťažka porátať koľkokrát sa sem už vrátila, no jedno je isté, krajina jej učarovala a zakaždým ju prekvapí niečím novým.

Vyberte sa s Maťkou na zájazd India - zlatý trojuholník!

Pozrite si viac leteckých poznávacích zájazdov TU.

Vybrané zájazdy pre Vás

Tipy na poznávačky
Kampánia s pobytom pri mori
Autobusom 7 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Normandia
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Francúzske zámky
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž pre deti
Letecky 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    
Škandinávsky okruh
Autobusom 8 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri