Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Navštívte Helsinki aj ďalšie krásy Pobaltia

Pobaltské mestá a Helsinki

Navštívte Helsinki aj ďalšie krásy Pobaltia

Navštívte Helsinki aj ďalšie krásy Pobaltia

Vedeli ste, že pobaltské štáty sa pýšia množstvom zápisov do zoznamu UNESCO? Nie je to len podmanivou a najmä zachovalou architektúrou miest, ale takisto tradíciami, ktoré sa krajinám podarilo udržať pri živote až dodnes. Vydajte sa s nami na cestu do pobaltských miest a Helsiniek. 

Začíname v Litve

Ak by ste začali svoju dovolenku v Pobaltí na juhu, najskôr by ste navštívili Litvu. Krajina na severe susedí s Lotyšskom, na východe a juhovýchode s Bieloruskom a s Poľskom a Ruskom na juhozápade. Na západe Litvy sa ligoce pobrežie Baltského mora, veď aj preto je Litva zaradená do skupinky pobaltských štátov.

Zaujmú vás tu malebné piesočné duny, rybárske dediny a dlhé pláže, ale aj najznámejšie turistické atrakcie – Katedrálové námestie s kostolom bez zvonice, Kostol sv. Anny, Kostol sv. Františka z Assisy vo Vilniuse, hrad v mestečku Trakai či Hora krížov v mestečku Šiauliai,  kde sa v priebehu rokov z rôznych dôvodov ocitlo množstvo krížov. Hlavným mestom Litvy je Vilnius, zapísané v zozname UNESCO pre svoju historickú architektúru, ale nenechajte si ujsť ani ďalšie mestá. Napr. mesto Kaunas bolo dočasné hlavné mesto Litvy v medzivojnovom období.

Litva

Malebné Lotyšsko

Lotyšsko na severe susedí s Estónskom a na juhu s Litvou. S Ruskom a Bieloruskom susedí na východe a juhovýchode. V západnej časti krajiny turistov čaká 500 km piesočných pláží Baltského mora. Lotyšská príroda vás očarí zelenými lesmi a množstvom národných parkov. Takisto sa pýši zápisom v zozname UNESCO. Tentokrát ide o miestny folklór – zbierku ľudových piesní, tradície a festivaly.

Hlavné mesto Riga je plné stredovekých budov a secesných pamiatok, pre ktoré sa ocitlo v zozname UNESCO. Aké pamiatky Rigu prezentujú najviac? Spomeňme Kostol sv. Petra, Mestskú radnicu, dom Čiernych hláv. Kúpeľné mesto Jurmala je známe svojimi liečivými prameňmi a historickou architektúrou. V Lotyšsku sa vám zapáči stredoveký hrad Turaida, zrúcanina hradu v Sigulde alebo národný park Gauja. Na juhu krajiny nájdete barokový palác Rundale s francúzskou záhradou.

Lotyšsko Riga

Čo čaká turistov v Estónsku

Severnú a západnú časť Estónska obklopuje Baltské more, Fínsky a Rižský záliv. Na východe a juhu Estónsko susedí s Ruskom a Lotyšskom. Estónsko vás ohúri početnými lesmi, ale aj množstvom ostrovov roztrúsených po pobreží. Vďaka svojej izolácii si ostrovy mohli zachovať svoju jedinečnosť a tradície, pre ktoré nájdeme na zozname UNESCO aj Estónsko. Hlavné mesto Tallinn vám predvedie svoje stredoveké hrady a kaštiele (stredoveké Staré mesto je dokonca zapísané na zozname UNESCO) a mesto Tartu univerzitu založenú švédskym kráľom. Mesto Kadriorg vás zoznámi s letohrádkom rodiny cára Petra I.

Estónsko

Tisíce jazier vo Fínsku

No nie iba jazier, ale aj ostrovov a lesov. Fínsko nemožno v pobaltskom regióne prehliadnuť, veď je to tiež severská krajina a hovorí sa tu podobnou rečou ako v Estónsku. Ak sa vyberiete na sever Fínska, užijete si zimu, ako sa patrí. Psie záprahy, snežné skútre a polárnu žiaru. Hlavné mesto Helsinki sa nachádza na juhu Fínska a zachytíte tu ľudí hovoriť nielen po fínsky, ale aj po švédsky, pretože Fínsko bolo stáročia súčasťou Švédska. Atmosféra v Helsinkách je jedinečná, nájdete tu nedotknuté parky a množstvo kultúrnych pamiatok. Napríklad kostol vytesaný do skaly či Halu Finlandiu.

Fínsko Helsinki

Spoznajte krásu pobaltských miest a Helsiniek na poznávacom zájazde cestovnej kancelárie Turancar. Budete očarení priateľskými ľuďmi, čistotou prostredia, dobrými možnosťami dopravy a množstvom zachovaných kultúrnych pamiatok. Zájazd Pobaltské mestá a Helsinky letecky vám priblíži všetky zaujímavosti danej oblasti.

Vybrané zájazdy pre Vás

Tipy na poznávačky
Rím - metropola Talianska
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž - perla na Seine
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Amsterdam letecky
Letecky 4-DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Čarovné Alsasko
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Rozprávkové Česko a Nemecko
Autobusom 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri