Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Perfektný zážitok pre veľkých aj malých cestovateľov: Zo safari parku rovno do pekla

Poznávací zájazd Česko

Perfektný zážitok pre veľkých aj malých cestovateľov: Zo safari parku rovno do pekla

Perfektný zážitok pre veľkých aj malých cestovateľov: Zo safari parku rovno do pekla

A vôbec nemusíte ísť ďaleko. Dovolenkovým autobusom budete v cieľovom mieste v priebehu pár hodín a len ťažko uveríte, že nie ste v rozprávke. Možno budete potrebovať párkrát uštipnúť, kým si uvedomíte, že nejde o sen, len o fantastický zájazd k našim českým susedom.

Safari v Česku

Máte už obehané všetky známe slovenské zoo? Presuňte sa za poznaním k našim susedom. Pri Hradci Králové sa nachádza safari dedinka, kde nájdete všetky zaujímavé exotické zvieratá, ktoré ste doteraz obdivovali v bežných zoo. Je tu však jeden rozdiel – tu sa im ocitnete zoči-voči. Bez ohrady či pletiva. Zvieratá sa voľne prechádzajú vo výbehu a tešia turistov svojou veľkosťou, nonšalantnou chôdzou alebo typickými zvukmi. Môžete si spraviť fotku so slonom alebo žirafou a tváriť sa, že ste počas dovolenky navštívili Afriku. Safari park Dvůr Králové má pre turistov pripravený pohodlný vyhliadkový vláčik, z ktorého môžu zvieratá pozorovať v tesnej blízkosti. Aby ste však pridlho nesedeli, natiahnuť svaly si môžete pri prehliadke pavilónov s rôznou tematikou a nájdete tu aj vodný svet, ak by sa vám žiadalo doplniť si informácie o afrických cicavcoch čímsi osviežujúcejším.

Safari v Česku

Keď sa v roku 1965 chopil vedenia českej zoo Jozef Vágner a vytvoril v nej obrovskú zbierku afrických zvierat, ešte netušil, ako veľmi tým ovplyvní cestovný ruch a správanie ďalších podnikateľov so zvieratami. Každý, kto má blízko k akémukoľvek druhu zvierat, bude safari parkom nadšený. Užije si pobyt na čerstvom vzduchu, získa nové informácie o zvieratách a prezrie si ich oveľa detailnejšie ako v encyklopédii. Veď aj cestovanie je druh vzdelávania.

Do Pekla sa bez problémov dostanú aj tí dobrí

Samozrejme, máme na mysli atrakciu Peklo v dedinke Čertovina v časti Hlinska v Česku. Nikde v Európe podobné vzrušenie nezažijete a možno sa aj budete trocha báť. Všetko však v rámci normy. Ak máte radi humor, ale aj nezbedné zimomriavky, ktoré nás nečakane dokážu poštekliť na krku, tento výlet si navždy zapamätáte, a to bez ohľadu na to, koľko máte rokov. Boli ste už niekedy v bani? Návšteva českého Pekla je tiež spojená s pobytom v podzemí. Určite ste si peklo nikdy nepredstavovali ako prevrátenú loď. Peklo však má svoj štýl a aj čerti vedia, že je dôležité dbať na svoj imidž a zapôsobiť hneď na začiatku.

Česke peklo

V bludisku, ktoré sa nachádza 12 metrov pod zemou, natrafíte na ten pravý adrenalín. Čaká tu však na vás ešte omnoho viac. Môžete si spraviť spoločnú fotku so samotným Luciferom v jeho brlohu a najmenší sa v Pekle vyšantia na detskom ihrisku. Čerti všade, kam oko dovidí. A to nemáme na mysli vašich malých drobcov. Do pekla predsa čerti patria, a preto sa rozhodli, že svojím útulným domovom prevedú aj zvedavých turistov. Vedeli ste, že práve v českom Pekle sa natáčalo veľa známych filmov a rozprávok? Kto by sa nechcel pochváliť tým, že bol na mieste, kde sa natáčali Letopisy Narnie alebo s Čerty nejsou žerty? Ak ste si z dovolenky odniesli na perách úsmev a príjemné motýliky v bruchu, splnila svoj účel. Aj toto bude ten prípad.

 

Vybrané zájazdy pre Vás

Tipy na poznávačky
Krakow a Wroclaw
Autobusom 3 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Kampánia s pobytom pri mori
Autobusom 7 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Normandia
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Francúzske zámky
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž pre deti
Letecky 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri