Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Sprievodkyňa Jarka radí: treba zažiť plavbu loďou na sever Európy!

Prečo sa plaviť s Jarkou v roku 2020? Štokholm, Helsinki, Petrohrad a Tallin!

Sprievodkyňa Jarka radí: treba zažiť plavbu loďou na sever Európy!

Sprievodkyňa Jarka radí: treba zažiť plavbu loďou na sever Európy!

Naša sprievodkyňa Jarka Molnárová si plavbu loďou po Severnom mori nevie vynachváliť a preto si pre Vás pripravila zhrnutie jej pocitov a dojmov. Mnohí poznáte Jarku zo sprevádzania v Taliansku.  Ak túžite po zmene a záleží Vám na kvalite a profesionalite sprievodcu, poteší Vás, že Jarku môžete v roku 2020 stretnúť na tejto plavbe. Veríme, že aj vy sa jej entuziazmom a nadšením z plavby necháte nakaziť. :)

Poznácaví zájazd CK Turancar, Plavba - Severské metropoly, Petrohrad

Jarka Molnárová:

"Rozhodujete sa kam na dovolenku? Z minuloročných zájazdov u mňa jednoznačne vyhráva výletná loď!!! Viem, nie je to Toskánsko, Talianske víno ani Rím, ako ste u mňa mnohí zvyknutí. ... ale občas treba zmeniť a výletná loď stojí za to, verte mi!

Poznávací zájazd CK Turancar, Plavba - Severské metropoly, Costa Magica

Mnohí máme predsudky a strach ... bude sa to kývať, čo keď sa potopíme, je tam veľa ľudí .... aj ja som mala. Tiež som sa toho bála, ale nakoniec to bolo super... nič sa nekývalo, dokonca ani nebolo cítiť, že loď pláva. Mali sme kajuty na všetkých poschodiach, ja na druhom a bolo počuť jedine to, keď sme ešte ráno spali a zapli sa motory. Že je tam veľa ľudí? Áno, ale tá loď je tak veľká a je na nej toľko možností, že sa tí ľudia niekde stratia a vôbec nemáte pocit "masovky".

Poznávací zájazd CK Turancar, Plavba - Severské metropoly, Costa Magica

Najväčší zážitok pre mňa bol, keď sme vyšli na palubu a pozorovali sme ako kapitán loď naviguje po mori a ako vpláva do mesta, či ako z neho vypláva. Tie pohľady, výhľady na malé ostrovčeky, na zálivy, ktoré sme míňali cestou zo Štokholmu ... krása, ktorá sa nedá opísať. Keď nám večer zapadalo slnko a okolo nás bolo len šíre more ... tie farby – romantika  – úžasné !!!

Poznávací zájazd CK Turancar, Plavba - Severské metropoly, Štokholm

Pýtate sa čo sme tam robili?  Rozhodne sme sa ani chvíľku nenudili. Tá loď je tak veľká, že máte stále čo obdivovať. Boli tam  bazény, tobogán, 4 vírivky, niekoľko barov a v každom bol počas dňa iný program, v každom večer hrala iná hudba a tancovalo sa. Divadlo na lodi bolo vždy večer plné, lebo každý večer hrali iné predstavenie. Ak ste sa chceli venovať sebe, bola tam posilňovňa, kaderníctvo, wellness a dokonca jedna paluba, na ktorej ste si mohli zabehať.  Animácií a programu bolo toľko, že sme každý večer do izby dostali denné noviny, aby sme presne vedeli, aký program na druhý deň kde bude a podľa toho sme sa mohli rozhodnúť.

Poznávací zájazd CK Turancar, Plavba - Severské metropoly, Costa Magica divadlo

UBYTOVANIE  - to bolo už na nás, akú kajutu sme si vybrali: s balkónom, s oknom, či bez. Kajuty, tie základné bez okna a bez balkóna, sú síce malé, ale je pravda, že ste v nich ozaj len prespali. Tie s oknom sú už väčšie a s balkónom, tak to je komfort. My sme mali s guľatými okienkami ako v rozprávke Spongebob a super sa z nich pozeralo. Na parapete pod nimi sa pohodlne sedelo a každé ráno som si užívala ten nádherný výhľad na more.  Musím vzdať všetku česť servisu, lebo upratovali stále a kajuty boli naozaj útulné a veľmi čisté.

Poznávací zájazd CK Turancar, Plavba - Severské metropoly, Costa Magica

JEDLO – tak to je kapitola sama o sebe. Jedla je tam stále dosť – až príliš. Na palube, kde je samoobslužná časť, je jedlo nepretržite a nájdete tu z každého kúta sveta niečo. Večer sa zasa môžete rozhodnúť, či chcete ísť do reštaurácie, kde má každý svoj stôl a kde idete krásne oblečení a každá večera sa nesie v inom duchu. Raz bola večera v bielom, raz na španielsky spôsob, raz na taliansky. V tomto duchu sa niesli jedlá, oblečenie čašníkov a samozrejme aj náš dress code. Podávali nám samé dobroty a špeciality. Dokonca počas talianskej večere nám čašníci spievali a tancovali a my sme sa k nim pridali...bol to krásny zážitok. Predposledný večer nám predstavili celú posádku vrátane kapitána.

Poznávací zájazd CK Turancar, Plavba - Severské metropoly, Costa Magica, večera s dezertmi

PITIE – tak tu sa musím pristaviť.  Tu každému odporúčam, aby si k plavbe dokúpil balíček Brindiamo, lebo inak  je nutné si naozaj všetko platiť a lacné to nie je. S týmto základným balíčkom Brindiamo máte samozrejme zahrnutú vodu, kávu, čaj, pivo, víno - koľko vám hrdlo ráči a k tomu v baroch miešané drinky, vybrané koňaky a nemusíte sa obmedzovať. Toto sa ozaj oplatí, lebo len s dobrým drinkom a kávou si naplno užijete vašu dovolenku a atmosféru lode.

Poznávací zájazd CK Turancar, Plavba - Severské metropoly, Costa Magica, bar s klavírom

VYSTÚPENIE Z LODE – keď  loď kotví, tak je z nej kedykoľvek možné vystúpiť. Podstatné je nezabudnúť sa načas vrátiť a nezmeškať jej odchod – ona nepočká!

My sme sa plavili po Severských mestách. Kotvili sme hneď ako prvé v Helsinkách. Tam sme mali asi 7 hodín a prístav nie je ďaleko od centra. Ak nechcete ísť pešo, je možné si zakúpiť lístok na bus, ktorý stojí hneď pri východe z lode a zavezie vás do centra a späť. Prešli sme si spolu mesto a vrátili sa späť na loď. Podobný postup sme opakovali aj v Talline a Štokholme. Všetky 3 mestá sme si v kľude počas jedného dňa pochodili a užili sme si ich. Na našej plavbe sme kotvili 2 dni v Petrohrade, kde sme sa nemohli hýbať úplne sami, ale naša milá sprievodkyňa nám Petrohrad ukázala v plnej kráse. Navštívili sme Hermitage, Petrodvorec, urobili sme si prehliadku mesta a pofotili sa aj pri Aurore. Počasie bolo nádherné, tak nám nič viac nebolo treba.

Poznácaví zájazd CK Turancar, Plavba - Severské metropoly, Štokholm

Na záver by som ešte chcela vyzdvihnúť ORGANIZAČNÉ ZABEZPEČENIE SLUŽIEB na lodi. Mňa najviac zaujímalo z profesionálneho hľadiska, ako sa dá zvládnuť cca 3,5 tis. pasažierov vďaka viac ako tisíc zamestnancom. Veď to je taký kolos a logistika...

Fungovalo všetko! Čašníci stále veľmi úslužní a vysmiati, s nonstop dobrou náladou, organizačný personál na recepcii vždy maximálne disponibilný. Izby vždy upratané – do dňa aj 2x, jedla a pitia vždy dosť a organizácia pri dennom nastupovaní a vystupovaní z lode pri návštevách jednotlivých miest klapala ako hodinky. Ja ako sprievodca som si každý deň na vankúši našla obálku od môjho manažéra s pokynmi na ďalší deň a všetko išlo podľa plánu. Nikde sa to nezaseklo, nikde nebol chaos - klobúk dolu!

Ak by som to mala zhrnúť do pár záverečných viet, tak dovolenka na výletnej lodi stojí za to! Je asi jedno, či sa plavíte po Stredozemnom, Severnom alebo nejakom inom mori. Každá trasa má svoje čaro, svoje mestá, ktoré navštívite a svoje krásne výhľady z paluby .... Aj lode sú každá iná! My sme mali Costa Magica a boli sme všetci veľmi spokojní. Každý si nájde niečo, čo je pre neho výnimočné a krásne a to si užíva naplno.

Veď o čom by mala byť Vaša dovolenka? O užívaní, oddychu, komforte a zážitkoch. 

... a takou dovolenka na výletnej lodi naozaj je!

Najbližšie plávame na Sever Európy v júni 13.6. - 20.6.2020 ... pridáte sa?"

Poznácaví zájazd CK Turancar, Plavba - Severské metropoly, Štokholm, Helsinki, Petrohrad, Tallin

Ďakujeme Jarke a tešíme sa na stretnutie na palube. :)

Vybrané zájazdy pre Vás

Tipy na poznávačky
Balkán
Autobusom 7 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Dvůr Králové a české Peklo
Autobusom 2 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Krakow a Wroclaw
Autobusom 3 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Kampánia s pobytom pri mori
Autobusom 7 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri