Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Utečte do sveta, kde miznú hranice súčasnosti

Bavorské zámky a hory

Utečte do sveta, kde miznú hranice súčasnosti

Utečte do sveta, kde miznú hranice súčasnosti

Mestský ruch, všade moderné budovy, povinností vyše hlavy. Pripravili sme výlet pre všetky romantické duše, ktoré si potrebujú odpočinúť od reality všedných dní a aspoň na chvíľu sa ocitnúť na mieste, ktoré je ako vystrihnuté z rozprávkovej knižky.

Prejdete ich za štyri dni, zapamätáte si navždy

Hoci autobusové zájazdy mnohých nelákajú, Nemecko máme len na skok a pár hodín cestovania vám dovolenku neznechutí. Aj samotná cesta môže byť zážitkom! Kto bude počas cestovania držať svoje oči otvorené, spozná aj miesta, ktorými autobus len prechádzal. Nemecko je známe množstvom zámkov a historických pamiatok. Už len na juhu je ich toľko, že sme z toho mohli pripraviť zaujímavý zájazd. Všetky hrady, zámky alebo kláštory sú zasadané do náhradného alpského prostredia a z diaľky pôsobia ako namaľované. Oči potešia aj upravené záhrady a fontány v okolí zámkov. Oddýchnete si pod 300-ročnou lipou a loďou sa zveziete po Bavorskom mori (Chiemsee). Nie len tak bezcieľne, na ostrove Herreninsel vás čaká rozprávkový zámoček.

Bavorsko Záhrady

Historická zaujímavosť hneď na začiatku

Do cieľového miesta dorazíte popoludní a hneď sa ocitáte pri pomerne významnej pamiatke – pevnosti Kehlsteinhaus, ktorá predstavuje Orlie hniezdo Adolfa Hitlera. Milovníci vojnovej tematiky si tu zgustnú, pretože ich čaká odborný výklad a možnosť uvidieť kus histórie na vlastné oči. Hitlerovo letné sídlo bolo postavené za neuveriteľných 13 mesiacov a je odtiaľ úžasný výhľad na Alpy. Voľno si užijete pri jednom z najčistejších a najhlbších jazier Európy. Pohľad na Königssee upokojí rozlietané myšlienky a potulky po okolí vám umožnia nadýchať sa čerstvého horského vzduchu.
 Bavorsko Orlie hniezdo

Čosi pre milovníkov športu

Nielen romantické duše sa potešia z poznávania bavorských zámkov a hôr. Na druhý deň zájazdu je naplánovaná návšteva známeho alpského strediska či olympijského štadióna. Pokocháte sa pohľadom na najvyšší vrch Nemecka Zugspitze a prejdete sa romantickou tiesňavou Partnachtsklamm. Šum listov a praskanie konárikov pod nohami je balzam pre uši moderného človeka.

Najnavštevovanejšie zámky Bavorska

Na poznávacom zájazde Bavorské zámky a hory sme si pre vás odložili to najlepšie na koniec. Novogotický zámok Hohenschwangau, zámok postavený na skalnom útese Neuschwanstein, rokokový kostol zapísaný v zozname UNESCO Wieskirche.

Zámok Neuschwanstein patrí k najnavštevovanejším pamiatkam v Nemecku. Ročne ho navštívi 1,5 milióna turistov. Pôvodne ho malo tvoriť 200 komnát, ale napokon ich počet zredukovali. Ľudovít II. dal zámok postaviť tak, aby zodpovedal jeho predstavám rozprávkového sveta, pretože miloval rozprávkové príbehy. Interiér zdobia maľby zobrazujúce scény z Wagnerových opier. Sám panovník si pobyt na zámku veľmi neužil, spal v ňom iba 11 nocí a stavba celé roky pokračovala už bez jeho dohľadu. O ďalších pozoruhodnostiach vás bude informovať sprievodca na vašom výlete.
 Bavorsko Zámok

Ak sa neviete nabažiť prezdobených stavieb a ešte prezdobenejších komnát, na zámku Herrenchiemsee si prídete na svoje. Bol postavený podľa vzoru Versailles a práve tu získate pocit, že ste sa preniesli v čase. Možno tu nestretnete nijakého princa ani princeznú, ale odnesiete si domov rozprávkový pocit z dovolenky.

Bavorsko fontána

Vybrané zájazdy pre Vás

Tipy na poznávačky
Kampánia s pobytom pri mori
Autobusom 7 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Normandia
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Francúzske zámky
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž pre deti
Letecky 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    
Škandinávsky okruh
Autobusom 8 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri