Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Môj zoznam Môj zoznam *****

Fafa Aqua Blue

Albánsko - Durrës - Golem # Stiahnuť
Popis

Moderne zariadený hotel svojou polohou, priateľským personálom a službami all inclusive vytvára ideálne podmienky na strávenie pohodovej dovolenky v príjemnom prostredí. Hotel odporúčame aj náročnejším klientom všetkých vekových kategórií.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY
 

Poloha
-
hotel je novou súčasťou rezortu Grand Blue Fafa, ktorý je od krásnej širokej pláže oddelený len živou plážovou promenádou s barmi a reštauráciami. Od centra mesta Dürres je vzdialený cca 10 km, kam sa dostanete taxíkom alebo miestnou autobusovou dopravou pohodlne zo zastávky vzdialenej len 200 m od hotela. Od medzinárodného letiska Rinas v Tirane je hotel vzdialený 39 km.
Hotel
-
vstupná hala s recepciou, hlavná reštaurácia, lobby bar, vonkajší bazén, all inclusive bar pri bazéne. Hosťom je k dispozícii vybavenie celého rezortu Grand Blue Fafa: à la carte reštaurácia za poplatok, lobby bar, vonkajší bazén pri hoteli Grand Blue Fafa s oddelenou detskou časťou a šmykľavkou, all inclusive bar pri bazéne, all inclusive bar na pláži, slnečníky a ležadlá pri bazéne a na pláži zdarma, Damai Spa centrum a vnútorný bazén (vstup za poplatok), detské ihrisko, hotelový animačný program, zmenáreň, bankomat, parkovisko. Wi-Fi internetové pripojenie v celom hoteli zdarma.
Izby
-
elegantne zariadené dvojlôžkové izby s možnosťou jednej alebo dvoch prísteliek. Sú vybavené klimatizáciou, LCD TV, minichladničkou (naplnenie za poplatok), trezorom za poplatok, sušičom na vlasy, Wi-Fi, setom na prípravu kávy a čaju. Každá izba má balkón, kúpeľňu s WC, sprchovým kútom alebo vaňou. Hosťom je k dispozícii izbová služba za poplatok.
Stravovanie
-
all inclusive formou bufetových stolov – raňajky, obedy, večere, malé popoludňajšie občerstvenie, alkoholické (víno, pivo, koňak, raki) a nealkoholické nápoje miestnej výroby v rámci all inclusive počas dňa. 
Pláž
-
šíra piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora, vhodným aj pre menšie deti. Slnečníky a ležadlá na pláži sú zdarma. Na pláži ponuka vodných športov za poplatok či nákupné možnosti.
Doprava
-
letecká
Fakultatívne výlety
-

Krujé - Tirana návšteva mesta Krujë a prechádzka jeho malebnými uličkami s možnosťami nákupu ručne vyrobených suvenírov. Po obede prehliadka pamiatok hlavného mesta Tirana (40EUR dospelý, 25EUR dieťa 2-12)
Berat – návšteva mesta tisícich okien zapísaného v zozname UNESCO s prehliadkou najzachovalejšej pevnosti v Albánsku a s krásnymi výhľadmi do širokého okolia (40EUR dospelý, 30EUR dieťa 2-12)
Durrés - prehliadka historického mesta s návštevou výrobne miestneho koňaku Skanderbeg a prehliadkou pozostatkov najväčšieho rímskeho amfiteátra na Balkáne (30Eur dospelý, 20EUR dieťa 2-12)

Ochrid – prehliadka mesta Ochrid v Macedónsku, na brehu Ochridského jazera (65EUR dospelý, 45EUR dieťa 2-12)
Vlora - prehliadka mesta, plavba loďou na polostrov Karaburun, s možnosťou kúpania na panenských plážach, prehliadka jaskyne piráta Haxhi Aliu (60EUR dospelý, 35EUR dieťa 2-12)
Jazero Komani - celodenný výlet loďou (70EUR dospelý, 40EUR dieťa 2-12)

Jeep Safari, jazero Bovilla a Kruja - celodenný výlet (80EUR dospelý, 50EUR dieťa 2-12)

Kajaking v Davjaka národnom parku a Karavasta laguna - návšteva národného parku, ktorý je domovom pelikánov, jazda na kajaku (60EUR dospelý, 40EUR dieťa 2-12)


Informácie o krajine a stredisku
-

ALBÁNSKO
Albánsko, alebo Shqipëria - v preklade krajina orlov - pre mnohých neznáma, pre niektorých príťažlivá, no určite krajina, ktorú sa oplatí navštíviť, spoznať a zbaviť sa tak mnohých predsudkov voči nej. Objavili ju už turisti, ktorí putujú po jej vnútrozemí, kde sa striedajú úchvatné horské scenérie s jazerami, riekami a vzácnymi pamätníkmi rôznych historických období, neporušenými vďaka dlhoročnej izolovanosti krajiny. Vďaka svojej polohe medzi Gréckom, Macedónskom, Kosovom a Čiernou Horou a blízkosti oproti ležiaceho Talianska, bolo Albánsko počas svojej bohatej histórie pod vplyvom rôznych kultúr, čo aj dnes cítiť na každom kroku. V krajine je niekoľko pamiatok, zapísaných v Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Unikátne je historické mesto Butrint na juhu krajiny, ktoré predstavuje jeden z archeologických divov sveta. Pevnosť Berat so svojou tisíckou okien neprestáva fascinovať svojich návštevníkov. Okolie Skadarského jazera s pevnosťou Rozafa je kolískou albánskej kultúry. Svoju stopu v dejinách Albánska zanechala aj Geraldine Aponnyiová z Oponíc pri Nitre, ktorá sa v roku 1938 stala manželkou albánskeho kráľa Zogu I. Rajom pre turistov sú Albánske Alpy s najvyšším vrchom Korab (2 751 m) a so svojimi takmer nedotknutými zákutiami a neobjavenými miestami. Hornatá krajina kontrastuje s farbami Jadranského a Iónskeho mora. Široké a dlhé pieskové pláže na severe, podobné svojim náprotivným talianskym plážam, prechádzajú na juhu v skalnaté zálivy s priezračnou vodou neskutočnej farby. Pobrežie je lemované malými hotelmi a prázdninovými domami, kde trávia dovolenky domáci obyvatelia z vnútrozemia. Čoraz častejšie tu už počuť aj iné jazyky ako albánsky. Turisti z Európy začali už objavovať aj albánske more a pobrežie a páči sa im tu. Pribúdajú dobre a vkusne zariadené hotely s upravenými záhradami, čisté reštaurácie s veľmi chutnou stravou, podobnou tureckej. Domáci, potomkovia najstaršieho európskeho národa, sú navyše veľmi dobrí hostitelia. Oceňujú, že ste prišli do ich krajiny a sú radi, keď sa u nich cítite dobre a bezpečne. Ceny v obchodoch a reštauráciách sú niekedy takmer o polovicu nižšie ako u nás, posedenie vo vinárni alebo rodinná večera v reštaurácii s rybími špecialitami, ktoré Albánci vedia perfektne pripraviť, Vás nezruinujú a môžete si ich zopakovať niekoľkokrát počas pobytu. Aj najlepší koňak, Skanderbeg, pomenovaný po národnom hrdinovi, prekvapí svojou cenou a kvalitou a je najčastejším suvenírom. Návštevu Albánska určite neoľutujete a budete sa tam radi vracať. O Albánsku platí dvojnásobne, že radšej raz vidieť, ako stokrát počuť...

DURRËS
Najväčšie prímorské letovisko s dlhou históriou a veľkým strategickým prístavom, druhé najväčšie mesto v Albánsku, vzdialené asi 30 km od letiska v Tirane. Kapacita najväčšieho rímskeho amfiteátra na Balkáne, ktorého pozostatky tu môžete navštíviť, bola neuveriteľných 20 tis. divákov. Od jeho centra smerom na juh sa tiahne 25 km dlhá piesková pláž s mierne klesajúcim dnom, lemovaná hotelmi a pobrežnou promenádou. Stredisko ponúka oddych, zábavu pre malých i veľkých, nákupy a gastronomické zážitky ako aj príjemné prechádzky historickým centrom. Transfer z letiska trvá približne 1 hodinu.

Termíny a ceny Kalkulácia

Podobné tipy pre Vás

Cynthiana Beach *** 25.6.2024 - 2.7.2024
Letecky
forma stravovania podľa aktuálnej ponuky
cena za osobu od
605 €
Tipy na poznávačky
Krakow a Wroclaw
Autobusom 3 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Kampánia s pobytom pri mori
Autobusom 7 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Normandia
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Francúzske zámky
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž pre deti
Letecky 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri