Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Môj zoznam Môj zoznam ****

Louis Phaethon

Cyprus - Paphos - Paphos
Popis

Obľúbený hotel gréckej siete hotelov Louis Hotels leží na pokojnom okraji inak rušného strediska Paphos, neďaleko letiska Paphos. Bohatou škálou poskytovaných služieb uspokojí hostí všetkých vekových kategórií.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY
 

Poloha
-
priamo pri pobreží, 500 m od miestneho aquaparku a 3 km od turistického centra Paphosu, kam je možné sa pohodlne dostať autobusovou dopravou zo zastávky priamo spred hotela. Letisko Paphos je vzdialené len 10 km.
Hotel
-
vstupná hala s recepciou, lobby bar, hlavná reštaurácia, á la carte reštaurácia, obchod so suvenírmi, minimarket, konferenčná miestnosť, spoločenská miestnosť so SAT TV, bazén, detský bazén, bazén so šmykľavkami, detské ihrisko, terasa na slnenie, ležadlá a slnečníky zadarmo, bar pri bazéne. O zábavu sa postará miniklub, pestré animačné a večerné programy. Wellness centrum – parné kúpele, sauna a jacuzzi zdarma, masáže a iné procedúry za poplatok. Športové aktivity – fitnescentrum, tenis, stolný tenis, plážový volejbal, basketbal, bedminton a biliard (za poplatok). Na svoje si prídu aj priaznivci golfu či milovníci koní. Za poplatok hotel ponúka služby práčovne, požičovňu automobilov, kaderníctvo a kozmetický salón. 
Izby
-
priestranné a klimatizované dvojlôžkové izby s možnosťou až 2 prísteliek. Všetky izby majú vlastné sociálne zariadenie (sprchový kút/vaňa, WC, sušič na vlasy), SAT TV, telefón, trezor (za poplatok), chladničku, súpravu na prípravu teplých nápojov, balkón alebo terasu. Wi-Fi internetové pripojenie zdarma. Detská postieľka na vyžiadanie.
Stravovanie
-
all inclusive formou bufetových stolov – raňajky, obed, večera, ľahké občerstvenie počas dňa, káva, čaj, zákusok, zmrzlina pre deti, miestne alkoholické a nealkoholické nápoje. Čerstvé ovocné šťavy za poplatok. Hotel pripravuje tematické večere a pre deti detský bufet. 
Pláž
-
umelo vytvorená piesočnatá terasa na kamennom pobreží s obmedzeným množstvom ležadiel a slnečníkov zdarma. Vstup do mora je možný po schodoch s odporúčanou obuvou do vody. Bohatá ponuka vodných motorizovaných aj nemotorizovaných športov k dispozícii za poplatok. Asi 250 m od hotela sa rozprestiera široká piesočnatá pláž s ležadlami a slnečníkmi za poplatok. Plážový bar k dispozícii za poplatok.
Doprava
-
letecká
Informácie o krajine a stredisku
-
CYPRUS
tretí najväčší ostrov v Stredozemnom mori zvyknú volať aj Afroditin ostrov. Podľa gréckej mytológie sa práve na tomto ostrove zrodila Afrodita – bohyňa lásky a krásy. V súčasnosti je ostrov administratívne rozdelený na dve časti, Severný Cyprus – obývaný cyperskými Turkami a južnú časť ostrova, kde žijú cyperskí Gréci. Národy, ktoré ostrov po stáročia kolonizovali, tu zanechali stopy v podobe antických chrámov, byzantských kláštorov roztrúsených po celom území, cez križiacke pevnosti, až po benátske múry a islamské mešity. Dnes Cyprus vyhľadávajú predovšetkým milovníci peknej prírody. Takmer celý ostrov je zalesnený a právom sa nazýva aj zelený ostrov. Patrí k najslnečnejším miestam v Európe s viac ako 300 slnečnými dňami v roku. Pláže majú jemný zlatistý piesok, priezračne čisté more a plytký vstup do mora. K tým najzaujímavejším miestam Severného Cypru patrí napríklad polostrov Karpaz, ktorý je vyhľadávaným národným parkom, pláže ako Golden Beach, Alagadi, Acapulco patria k tým najkrajším. Z miest odporúčame navštíviť starobylú Famagustu, hlavné mesto Nikóziu, či prímorské mestečko Kyrenia so starobylou pevnosťou. Jedinečná príroda, bohatá história ostrova, pohostinné domáce obyvateľstvo, výborná kuchyňa a vysoká úroveň poskytovaných služieb každoročne na Cyprus priťahujú množstvo návštevníkov z celého sveta. 

PAPHOS
Leží v južnej, teda v gréckej časti ostrova a ponúka kúpanie v priezračnom mori, rôznorodé pláže, krásnu prírodu aj množstvo zachovalých historických pamiatok, vďaka ktorým bolo mesto zapísané do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. K najnavštevovanejším atrakciám v okolí patrí skala Petra tou Romiou, z mytológie známe ako miesto zrodenia bohyne Afrodity. Meno Afrodity nesie aj názov miestneho aquaparku. Závan histórie vanúci z každého kúta mesta však nebráni bujarému nočnému životu, ktorým sa vyznačuje. Ďalším veľkým lákadlom sú hlbiny v okolí Paphosu, špeciálne pre potápačov za lodnými vrakmi. Medzi najznámejšie pláže patrí Lighthouse piesočnatá pláž, nad ktorou sa týči biely maják a vyznačuje sa väčšími vlnami. Asi 12 km od mesta sa rozprestiera jedna z najkrajších pláží na južnom Cypre Coral Bay, charakteristická jemným zlatým pieskom, naopak pokojným morom s pozvoľným vstupom a priezračnou vodou. Let z Bratislavy na letisko Paphos trvá približne 3 hodiny.
Termíny a ceny Kalkulácia
Video
Klimatický diagram
Zoznámte sa
Zdieľať

Podobné tipy pre Vás

Cynthiana Beach *** 14.4.2024 - 21.4.2024
Letecky
raňajky/polpenzia/all inclusive
cena za osobu od
321 €
Tipy na poznávačky
Rím - metropola Talianska
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž - perla na Seine
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Amsterdam letecky
Letecky 4-DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Čarovné Alsasko
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Rozprávkové Česko a Nemecko
Autobusom 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri