Last Minute
Kanárske ostrovy

Dovolenka Kanárske ostrovy 2024

Ostrov Lanzarote je vulkanického pôvodu a je najsevernejším ostrovom Kanárskych ostrovov. Jeho pôvod má za následok zafarbenie piesku, ktorý je na niektorých plážach čierny. Väčšinu ostrova pokrýva púšť a typické červehonedé kamenné lávové vyvreniny. Vďaka tomu pripomína povrch krajiny povrch planéty Mars. Tieto úkazy sa najčastejšie nachádzajú v národnom parke Timanfaya v juhozápadnej časti ostrova. Dychberúci zážitok z dovolenky na ostrove Lanzarote môžete zažiť pri návšteve systému jaskýň v Jameos del Aqua, kde jedna z jaskýň slúži ako koncertná miestnosť. Teplota na ostrove Lanzarote počas Vašej dovolenky môže pripomínať subtropické pásmo, teploty sa zvyčajne pohybujú od 23°C do 30°C.

Playa Blanca

Rozvíjajúce sa turistické letovisko Playa Blanca je každým rokom obľúbeným miestom, kam prúdia dovolenkári z celého sveta. Napriek svojej polohe a krásnym plážam je stále pokojným strediskom, kde nájdete pláže s veľmi pozvoľným vstupom do mora, čím vyhovujú deťom aj neplavcom. Na väčších plážach je možnosť občerstvenia v plážových baroch, ale za návštevu stoja aj menšie zálivy, ktoré poskytujú súkromie na vašej dovolenke.

Costa Tequise

Oblasť Costa Tequise sa vyznačuje svojimi luxusnými a prepychovými službami. Nájdete tu tie najčistejšie a najkrajšie pláže ostrova. Vzdialenosť od hlavného mesta, a teda aj od letiska, dodávajú tejto dovolenkovej destinácii punc jedinečnosti, a preto je táto oblasť vyhľadávaná najmä pármi, ktoré sa rýchlo a pohodlne dostanú do hotela a môžu hneď objavovať jeho krásy. Táto časť je tiež veľmi obľúbená vďaka možnostiam surfovania, čo vyhľadávajú surfisti z celého sveta.

Puerto del Carmen

Stredisko Puerto del Carmen patrí k najznámejším strediskám ostrova Lanzarote. Je to najmä vďaka rušnému nočnému životu, ktorý láka mladých ľudí z celého sveta užiť si svoju vysnívanú dovolenku práve na Lanzarote. Nádherné pláže, množstvo barov, diskoték, reštaurácii, skvelá poloha a možnosť si vybrať ubytovania podľa typu (hotel, suita, apartmán) – to je skvelá dovolenka.

Zobraziť popis destinácie Skryť popis destinácie

Poznávacie zájazdy 2024

Zobraziť všetky
Naši partneri