Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Môj zoznam Môj zoznam ****

Orfeus Park Hotel

Turecko - Side
Popis

Hotel obklopený palmovou záhradou je situovaný v stredisku Colakli.  Priateľský personál a príjemná atmosféra osloví všetky vekové kategórie a navyše dobrá dostupnosť do centra Side láka milovníkov nielen histórie, ale aj nákupov či zábavy.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Poloha
-
350 m od krásnej piesočnatej pláže, hotel zabezpečuje kyvadlovú dopravu zdarma. V pešej dostupnosti nákupných možností, asi 9 km od historického centra Side a 55 km od letiska v Antalyi.
Hotel
-
komplex viacerých 3-poschodových budov. Súčasťou hotelového komplexu je vstupná hala s recepciou, lobby bar (10.00-24.00), hlavná reštaurácia, snack bar pri bazéne, diskotéka. Vonkajší bazén, bazén so šmykľavkami, vnútorný bazén. O zábavu sa postarajú denné aj večerné animácie, živá hudba. Pre deti je tu miniklub, detský bazén, detský kútik, minidisko a ihrisko. Wellness centrum - turecké kúpele a sauna zdarma, masáže a iné procedúry za poplatok. Športové aktivity - fitnescentrum, stolný tenis, šípky, pinball, boccia, biliard, aerobic. Za poplatok hotel ponúka služby lekára, čistiareň, kaderníctvo, nákupnú pasáž, požičovňu áut. Wi-Fi pripojenie v spoločných priestoroch zdarma.
Izby
-
dvojlôžkové izby s možnosťou prístelky alebo rodinné izby s dvomi oddelenými miestnosťami. Všetky izby majú vlastné sociálne zariadenie (sprchový kút/vaňa, WC, sušič na vlasy), klimatizáciu, SAT TV, telefón, trezor (za poplatok), minibar (denne dopĺňaná minerálna voda) a balkón.
Stravovanie
-
all inclusive formou bufetových stolov – raňajky (7.30-10.00), neskoré raňajky (10.00-11.00), obed (12.00-14.00), večera (19.00-21.00). Ľahké občerstvenie počas dňa (pečivo, turecké placky, zmrzlina, koláčiky, káva, čaj), polnočná polievka (23.30-24.00). Lokálne alkoholické a nealkoholické nápoje v cene. Importované nápoje, čerstvé ovocné šťavy, cukrová vata a popcorn za poplatok. Nápoje mimo koncept all inclusive (po 24.00) za poplatok. Poznámka: hotel si vyhradzuje právo na zmenu all inclusive konceptu.
Pláž
-
súkromná piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora vhodná pre deti a neplavcov. Bar na pláži (nápoje, obedy formou bufetu, poobedný snack), ležadlá, slnečníky a osušky zdarma. Vodné športy za poplatok.
Doprava
-
letecká
Fakultatívne výlety
-

Alanya – prehliadka historických pamätihodností mesta, vý­let lanovkou, možnosť nákupov.

Side – nezabudnuteľná prechádzka uličkami starého mesta s ruinami byzantských kostolov, rímskych kúpeľov a Apollónovho chrámu. Úchvatný pohľad na mesto z amfi­teátra z 2. st.

Lodný výlet – plavba pozdĺž pobrežia, kúpanie v krištáľovo čistom mori i návšteva jaskyne.

Perge – Aspendos - Kursunlu – návšteva starobylého mes­tečka Perge so zachovaným antickým štadiónom a rímskymi kúpeľmi. V Aspendose návšteva jedného z najzachovalejších antických divadiel, ktoré plní svoju funkciu dodnes. Na záver oddych v národnom parku pri vodopáde Kursunlu.

Delfinárium – obľúbené predstavenie s delfínmi.

Pamukkale – výlet za jedným z prírodných divov sveta. Pamukkale sú biele travertínové jazierka s termálnou vo­dou s liečivými účinkami. Navštívite tiež ruiny antického Hierapolisu, amfiteáter, mešitu a továreň na výrobu kober­cov – uvidíte výrobu hodvábu a ručné tkanie kobercov.

Green Canyon - výlet loďou ideálny pre tých, ktorí chcú relaxovať a pokojne oddychovať v očarujúcom srdci prírody s možnosťou kúpania v smaragdovo zelených vodách prie­hrady Oymapinar obklopenou pohorím Taurus.

Antalya akvárium – deň strávený v jednom z najväčších ak­várií na svete s dlhým podmorským tunelom, poteší malých aj veľkých nadšencov morských živočíchov. V popoludňaj­ších hodinách návšteva bazáru s možnosťou nákupov a krát­ka zastávka pri prírodnej atrakcii vodopády Düden v blízkosti mesta Antalye.

Informácie o krajine a stredisku
-

hlavné mesto: Ankara

počet obyvateľov: 83,4 mil.

rozloha: 814.500 km2

časový posun: + 1 hod.

doba letu: cca 2 hod. 40 min. do Antalye

mena: turecká líra

úradný jazyk: turecký

TURECKO

Turecko sa rozprestiera na dvoch kontinentoch – Európe (3% rozlohy) a Ázii (97% rozlohy), ktoré sú od seba oddelené Bosporskou a Dardanelskou úžinou. Je to rozľahlá krajina, ktorú obmýva Stredozemné, Egejské, Čierne a Marmarské more. Turci sú veľmi priateľskí, milí, spontánni ľudia a samo­zrejme výborní obchodníci. Najväčším mestom je Istanbul (cca 15 mil. obyvateľov) – rušné pulzujúce veľkomesto s krásnymi pamätihodnosťami, nezabudnuteľným bazá­rom i modernou architektúrou a infraštruktúrou. Turecko je nádherná krajina s bohatou históriou a kultúrou. Kuchyňa je mimoriadne rozmanitá a chutná, Turci sú v príprave jedla skutoční špecialisti. Známy je tiež lahodný čaj, silná káva i anízová pálenka raki. Ak si vyberiete Turecko za destináciu, či už s First minute zľavami alebo ako Last minute dovolenku, objavíte prekrásnu krajinu, do ktorej sa vždy radi vrátite. Letecké zá­jazdy sú realizované s odletmi z Bratislavy, Košíc, Piešťan a Popradu na letisko v Antalyi.
SIDE
Side patrí medzi najvyhľadávanejšie turecké letoviská na prežitie vysnívanej dovolenky. Leží na brehoch Stredozemného mora cca 65 km východne od Antalye. Milovníci histórie tu môžu obdivovať Apollónov chrám, amfiteáter z 2. storočia, bývalé rímske kúpele a ďalšie pamiatky. Stredisko je známe upravenými piesočnatými pláža­mi s pozvoľným vstupom do mora a modernými hotelmi s kva­litnými službami. Strediská patriace do oblasti Side: Gündogdu, Evrenseki, Kumköy, Titreyengöl, Kizilagac, Kizilot. Transfer z le­tiska v Antalyi do Side trvá približne 1 hod. 15 minút.

Termíny a ceny Kalkulácia

Podobné tipy pre Vás

Tipy na poznávačky
Rím - metropola Talianska
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž - perla na Seine
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Amsterdam letecky
Letecky 4-DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Čarovné Alsasko
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Rozprávkové Česko a Nemecko
Autobusom 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri