Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Môj zoznam Môj zoznam *****

Side Star Park Hotel

Turecko - Side # Stiahnuť
Popis
Hotel leží v pešej dostupnosti jedného z najvyhľadávanejších historických miest na celej Tureckej riviére, Side. Touto polohou hosťom zaručuje prežitie aktívnej dovolenky s bohatými možnosťami nákupov, zábavy, kultúrneho vyžitia či romantických prechádzok historickými uličkami aj prístavom. Hotel prešiel celkovou rekonštrukciou v roku 2020. PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY
Poloha
-
250 m od súkromnej piesočnatej pláže, len 1 km od historického centra Side plážovou promenádou, 30 km od historického mesta Aspendos a asi 65 km od letiska Antalya.
Hotel
-
pozostáva z hlavnej a vedľajšej budovy. Nachádza sa tu vstupná hala s recepciou, piano bar, hlavná reštaurácia, 3 à la carte reštaurácie (1x za pobyt zdarma, nutná rezervácia vopred), cukráreň, konferenčné miestnosti, bar pri bazéne (10.00-24.00), diskotéka. Vonkajší aj vnútorný bazén, 2 šmykľavky. Bohatá ponuka denných aj večerných animácií. Športové aktivity – plážový volejbal, vodné pólo, fitnescentrum, šípky, aerobik, biliard (za poplatok), bowling (za poplatok). Wellness centrum – turecké kúpele a sauna zdarma, masáže a iné procedúry za poplatok. Pre deti miniklub, detské ihrisko, detský bazén, minidisko a detský bufet. Za poplatok služby lekára, fotografa, práčovne, kaderníctvo, nákupná pasáž, požičovňa áut a bicyklov. Wi-Fi pripojenie v areáli zdarma.
Izby
-
príjemne zariadené dvojlôžkové izby s možnosťou 1 prístelky, alebo veľká rodinná izba (1 miestnosť s poschodovou posteľou), alebo priestranné rodinné izby s 2 oddelenými miestnosťami. Všetky izby majú vlastné sociálne zariadenie (sprchový kút, WC, sušič na vlasy), klimatizáciu, SAT TV, telefón, trezor, minibar (denne dopĺňaný nealkoholickými nápojmi a pivom), súpravu na prípravu kávy a čaju, balkón. Wi-Fi internetové pripojenie zdarma.
Stravovanie
-
all inclusive formou bufetových stolov – raňajky (7.00-10.00), neskoré raňajky (10.00-11.00), obed (12.30-14.30) a večera (19.00-21.00). Ľahké občerstvenie počas dňa formou snackov, koláčiky, káva a čaj, zmrzlina. Lokálne alkoholické a nealkoholické nápoje v cene. Čerstvé ovocné šťavy, importované nápoje a fľaškové nápoje za poplatok. Nápoje mimo konceptu all inclusive (po 24.00) za poplatok. Poznámka: hotel si vyhradzuje právo na zmenu all inclusive konceptu.
Pláž
-
súkromná piesočnatá pláž lemovaná pobrežnou promenádou s pozvoľným vstupom do mora, vhodným pre deti a neplavcov. All inclusive bar na pláži, ležadlá, slnečníky a osušky zdarma. Vodné športy za poplatok.
Doprava
-
letecká
Fakultatívne výlety
-

Alanya – prehliadka historických pamätihodností mesta, vý­let lanovkou, možnosť nákupov.

Side – nezabudnuteľná prechádzka uličkami starého mesta s ruinami byzantských kostolov, rímskych kúpeľov a Apollónovho chrámu. Úchvatný pohľad na mesto z amfi­teátra z 2. st.

Lodný výlet – plavba pozdĺž pobrežia, kúpanie v krištáľovo čistom mori i návšteva jaskyne.

Perge – Aspendos - Kursunlu – návšteva starobylého mes­tečka Perge so zachovaným antickým štadiónom a rímskymi kúpeľmi. V Aspendose návšteva jedného z najzachovalejších antických divadiel, ktoré plní svoju funkciu dodnes. Na záver oddych v národnom parku pri vodopáde Kursunlu.

Delfinárium – obľúbené predstavenie s delfínmi.

Pamukkale – výlet za jedným z prírodných divov sveta. Pamukkale sú biele travertínové jazierka s termálnou vo­dou s liečivými účinkami. Navštívite tiež ruiny antického Hierapolisu, amfiteáter, mešitu a továreň na výrobu kober­cov – uvidíte výrobu hodvábu a ručné tkanie kobercov.

Green Canyon - výlet loďou ideálny pre tých, ktorí chcú relaxovať a pokojne oddychovať v očarujúcom srdci prírody s možnosťou kúpania v smaragdovo zelených vodách prie­hrady Oymapinar obklopenou pohorím Taurus.

Antalya akvárium – deň strávený v jednom z najväčších ak­várií na svete s dlhým podmorským tunelom, poteší malých aj veľkých nadšencov morských živočíchov. V popoludňaj­ších hodinách návšteva bazáru s možnosťou nákupov a krát­ka zastávka pri prírodnej atrakcii vodopády Düden v blízkosti mesta Antalye.

Informácie o krajine a stredisku
-

hlavné mesto: Ankara

počet obyvateľov: 83,4 mil.

rozloha: 814.500 km2

časový posun: + 1 hod.

doba letu: cca 2 hod. 40 min. do Antalye

mena: turecká líra

úradný jazyk: turecký

TURECKO

Turecko sa rozprestiera na dvoch kontinentoch – Európe (3% rozlohy) a Ázii (97% rozlohy), ktoré sú od seba oddelené Bosporskou a Dardanelskou úžinou. Je to rozľahlá krajina, ktorú obmýva Stredozemné, Egejské, Čierne a Marmarské more. Turci sú veľmi priateľskí, milí, spontánni ľudia a samo­zrejme výborní obchodníci. Najväčším mestom je Istanbul (cca 15 mil. obyvateľov) – rušné pulzujúce veľkomesto s krásnymi pamätihodnosťami, nezabudnuteľným bazá­rom i modernou architektúrou a infraštruktúrou. Turecko je nádherná krajina s bohatou históriou a kultúrou. Kuchyňa je mimoriadne rozmanitá a chutná, Turci sú v príprave jedla skutoční špecialisti. Známy je tiež lahodný čaj, silná káva i anízová pálenka raki. Ak si vyberiete Turecko za destináciu, či už s First minute zľavami alebo ako Last minute dovolenku, objavíte prekrásnu krajinu, do ktorej sa vždy radi vrátite. Letecké zá­jazdy sú realizované s odletmi z Bratislavy, Košíc, Piešťan a Popradu na letisko v Antalyi.
SIDE
Side patrí medzi najvyhľadávanejšie turecké letoviská na prežitie vysnívanej dovolenky. Leží na brehoch Stredozemného mora cca 65 km východne od Antalye. Milovníci histórie tu môžu obdivovať Apollónov chrám, amfiteáter z 2. storočia, bývalé rímske kúpele a ďalšie pamiatky. Stredisko je známe upravenými piesočnatými pláža­mi s pozvoľným vstupom do mora a modernými hotelmi s kva­litnými službami. Strediská patriace do oblasti Side: Gündogdu, Evrenseki, Kumköy, Titreyengöl, Kizilagac, Kizilot. Transfer z le­tiska v Antalyi do Side trvá približne 1 hod. 15 minút.

Termíny a ceny Kalkulácia
Video
Klimatický diagram
Zoznámte sa
Zdieľať

Podobné tipy pre Vás

Tipy na poznávačky
Krakow a Wroclaw
Autobusom 3 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Kampánia s pobytom pri mori
Autobusom 7 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Normandia
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Francúzske zámky
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž pre deti
Letecky 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri