Hodnotenie klientov:  9.8
* * *
Individuálne

Hotel Blumen

Taliansko - Rimini

V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU

Hotel s vynikajúcou polohou priamo na piesočnatej pláži v známom letovisku Rimini, časti Viserba. Hotel ponúka aj bezlepkovú stravu.

COVID-19 PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Poloha:
priamo na pláži na Via Dati 9/11 v časti VISERBA,  iba 20 minút od letiska v Rimini a 800 m od železničnej stanice, odkiaľ premávajú vlaky do Rimini, Ricione a Cesenatico.
Hotel:
recepcia, výťah, bar, vstupná hala, reštaurácia s priamym výhľadom na pláž a more, Wi-Fi, trezor na recepcii v cene, internetový kútik, k dispozícii parkovisko s obmedzenou kapacitou.
Izby:
prakticky zariadené dvojlôžkové izby s možnosťou dvoch prísteliek (poschodová posteľ), každá izba má SAT TV, telefón, klimatizáciu, sušič na vlasy, balkón alebo francúzsky balkón, výhľad na more na vyžiadanie pri rezervácii a za príplatok, minichladnička za poplatok 5 EUR/izba/noc na mieste. Možnosť rodinných izieb - dve prepojené izby.
Stravovanie:
v reštaurácii s výhľadom na more – kontinentálne raňajky formou bufetu, večere výber z menu, ovocie alebo dezert, voda, možnosť doobjednať obedy. Možné vyžiadať aj bezlepkovú stravu.
Pláž:
piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora priamo pred hotelom, plážový servis za poplatok na mieste (15 - 20 EUR/deň), množstvo plážových barov, reštaurácií, rýchlych občerstvení, športových možností.
Doprava:
individuálna a autobusová
Typ stravy:

raňajky

Fakultatívne výlety:


Rimini -
prehliadka starého mesta so sprievodcom. V meste sa dochovalo niekoľko antických pamiatok, ale tiež paláce z obdobia stredoveku a renesancie. Počas prehliadky uvidíte najdôležitejšie pamiatky: amfiteáter, Augustov oblúk, Tiberiov most aj Tempio Malatestiano. Cena: cca 10€/osoba.  

San Marino
– poldenný výlet do hlavného mesta najstaršej slobodnej republiky vzdialeného 25 km od Rimini.  Starobylé centrum ponúka turistom veľa historických pamiatok, ale aj krásny pohľad na Jadranské pobrežie a Apeninské pohorie. Možnosť nákupu cenovo zaujímavých tovarov (koža, zlato, parfumy, hračky, likéry – ochutnávka likérov zadarmo). Cena cca 20 €/osoba, dieťa do 4 rokov bez nároku na sedadlo zadarmo.  

Popoludňajšia plavba pozdĺž pobrežia
– výletná loď vás zavezie na prehliadku posledného prímorského letoviska oblasti Emiglia Romagna – Gabicce Mare. Hodinovú prestávku tu môžete využiť na kúpanie na voľnej pláži alebo si môžete zájsť na kávu či zmrzlinu na neďalekú promenádu. Pri ceste naspäť je na lodi ochutnávka čerstvo pripravených rýb s pečivom, vínom, vodou a animačný program (hudba + tanec). Cena: dospelý 20 €, dieťa od 2-10 rokov: 10€.  

Večerná plavba pozdĺž pobrežia
–  výletná loď vás zavezie na prehliadku mesta Cesenatico (v severnej časti Rimini) alebo prístavu Porto Verde (z južnej časti Rimini). Počas spiatočnej plavby si na lodi vychutnáte výhľad na osvetlené pobrežie a večernú atmosféru na lodi s hudbou a tancom. Cena: dospelý 15 €, dieťa do 2-10 rokov 10 €.  

Aquafan – Riccione
– najslávnejší vodný park Európy pre dospelých aj rodiny s deťmi s množstvom zaujímavých atrakcií (bazény s hydromasážami a umelými vlnami, šmýkačkami, toboganmi, umelými riekami atď.). Cena (vstupné): dospelý 31 €, dieťa od 1 m do 1,4 m výšky 22 €, dieťa do 1 metra zadarmo.  

Oltremare – Riccione
– nový park, v ktorom môžete navštíviť najväčšiu lagúnu s delfínmi v Európe, sálu s morskými koníkmi z celého sveta, máte možnosť vzhliadnuť 3Đ film o vzniku a vývoji planéty Zem a množstvo ďalších zaujímavostí, ktoré vo vás zanechajú nezabudnuteľné zážitky. Cena (vstupné): dospelý 27 €, dieťa od 1 m do 1,4 m výšky 21 €, dieťa do 1 metra zadarmo.  

Taliansko v miniatúre – Viserba
– tematický park s miniatúrnymi kópiami najvýznamnejších historických pamiatok a prírodných zaujímavostí Talianska (Benátky, Rím, Florencia, Pisa, Vesuv, Alpy atď.) Cena: dospelý 23 €, dieťa od 1 m výšky a do 11 rokov a osoby staršie 65 rokov 18 €, dieťa do 1 m výšky zadarmo.  

Fiabilandia – Miramare
– zábavný park pre deti aj dospelých, ktorý Vás zavedie do sveta kúziel a rozprávok. BUS č. 9. Vstupné: dospelý 24 €, dieťa od 3 rokov a 100 cm do 130 cm výšky 17 €, osoby staršie 65 rokov 20 €.  

Mirabilandia
– zábavný park s atrakciami, ktoré Vám zanechajú nezabudnuteľné zážitky (horská dráha, obrie koleso, vystrelenie do kozmu, prepadnutie výťahu v mrakodrape atď.). CENA (vstupné): dospelý 34,90 €, dieťa od 100 cm do 150 cm a max. 12 rokov 29,90 €.  

Parco le Navi – Cattolica
– tematický park s podmorskou faunou a flórou (akváriá so žralokmi, kino 3Đ s podmorskou tematikou). Vstupné: dospelý 21 €, dieťa 4 – 12 rokov 17 €. Doprava 7 €.
Informácie o krajine a stredisku:

RIMINI

Populárne letovisko vzdialené asi 920 km od Bratislavy, patrí k najznámejším a najväčším strediskám jadranského pobrežia v Taliansku. Leží v bohatom a úrodnom kraji Emilia Romagna s kilometrami dlhých pláží s jemným pieskom, asi 180 km južne od Benátok. Má pôvod ešte v antickej dobe, o čom svedčia aj dodnes zachované rímske pamiatky. Svoju dlhú turistickú tradíciu si začalo budovať už v roku 1843, keď tu vznikli prvé kúpele. Podľa slávneho rodáka, svetoznámeho režiséra Federica Felliniho, je pomenované aj neďaleké medzinárodné letisko. Dnešné moderné Rimini je známe svojou hektickou a živou atmosférou a pestrým nočným životom. Celá provincia má niekoľko častí, ktoré sa tiahnu od severu na juh a sú prepojené železnicou a pobrežnou komunikáciou s pravidelným autobusovým spojením. Rimini, Riccione, Cattollica, Misano Adriatico, Bellaria, Igea Marina a Viserba,  to všetko sú letoviská, ktoré ponúkajú nespočetné množstvo ubytovacích a gastronomických zariadení. Typické talianske pizzerie, kaviarničky, obchodíky, miestne trhy, bary, diskotéky, tematické a zábavné parky vytvárajú pravú dovolenkovú náladu a uspokoja najmä návštevníkov vyhľadávajúcich rušné a pulzujúce prostredie. Delfinárium, zábavné parky Fiabilandia a Mirabilandia a vodný park Aquafan sú rajom pre najmenšie ratolesti. Pláže sú piesočnaté, vybavené slnečníkmi a ležadlami, s pozvoľným vstupom do mora, ideálne pre rodiny s deťmi.

Podobná ponuka TU
Zobraziť na mape (44.0854800000, 12.5424700000)
Zdieľať
Zoznámte sa
Klimatický diagram
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri
Mercedes 1 percento