Hodnotenie klientov:  8.7
Autobusom

Predvianočný Záhreb

CHORVÁTSKO - Záhreb

V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU
Rýchly popis:

Kto má chuť na zmenu od masovo navštevovaných adventných trhov v najväčších metropolách, nemal by si nechať ujsť práve Záhreb. Hlavné mesto Chorvátska sa v decembri mení na úchvatné centrum predvianočnej nálady vďaka výzdobe, hudbe, svetielkam a dobrému jedlu. Netradičný zážitok na tradičných vianočných trhoch!

Ubytovanie: 1 x v hoteli

Stravovanie: 1 x kontinentálne raňajky

Záhreb
Doprava:
autobusová
Program zájazdu:
1. deň  –  odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách, príchod do Záhrebu, hlavného mesta Chorvátska v dopoludňajších hodinách. Prehliadka mesta, ktoré sa môže pochváliť očarujúcou architektúrou a dláždenými ulicami, ktoré nám pripomínajú Viedeň, Prahu či inú metropolu. Mesto je rozdelené na dve časti Gornij grad /Horné mesto/ a Donji grad /Dolné mesto/. Najznámejšou dominantou mesta je Záhrebská katedrála, zaradená medzi 100 najkrajších stavieb sveta, nasleduje Námestie sv. Marka, uprostred ktorého sa nachádza kostol z 13. storočia či veža Lotrščák, jeden z posledných zvyškov opevnenia a záhrebských pamiatok. Vo vnútri veže sa nachádza Gričské delo, ktoré vystrelí každý deň presne napoludnie. Robí to už posledných sto rokov, na pamiatku víťazstva Záhrebu nad Turkami. Miestom, kde môžete zapáliť sviečku a niečo si priať, je Staromestská brána. Miestni veria, že vaše želanie bude vyslyšané. Bude však aj možnosť návštevy nevšedných múzeí ako Múzeum stroskotaných vzťahov alebo Múzeum ilúzií. Od začiatku decembra až do januára je mesto známe svojím Adventným festivalom, ktorého atmosféru okúsime na podvečernej návšteve vianočných trhov, ktoré získali v rokoch 2016, 2017 a 2018 titul najkrajších trhov v Európe. Ubytovanie a nocľah.

2. deň – po raňajkách presun k najkrajšiemu hradu Chorvátska, hradu Trakoščan, ktorého história siaha až do 13. storočia. Hrad sa týči na vysokom kopci nad líniou stromov na severe Chorvátska a vyzerá ako hrad z rozprávky, čo mu dodáva výrazne romantický pôvab. Prehliadka zámku a pokračovanie do mesta Varaždin, bohatého na históriu a kultúrne pamiatky. V r. 1776 bol Varaždin zasiahnutý mohutným požiarom, ktorý zničil veľkú časť mesta a tak sa dôležité úrady či sídla presunuli späť do Záhrebu. Varaždin sa však z tejto katastrofy spamätal a postupne sa opäť rozvíjal.  Zastávka spojená s prehliadkou historického centra mesta a individuálnym voľnom. V meste odporúčame navštíviť palác Herzer s Entomologickým múzeom, kde je možné vidieť niekoľko tisíc druhov hmyzu a sušených rastlín. V samotnom centre sa rozkladá Námestie kráľa Tomislava s najstaršou mestskou budovou – gotickou radnicou z 15. storočia. A bezpochyby najväčším lákadlom mesta je miestny Stari Grad /Starý Hrad/. Odchod na Slovensko. Príchod vo večerných hodinách.

V cene je zahrnuté:
 doprava luxusným autokarom, 1 x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie (vrátane poistenia COVID) KOMFORT 3,70 EUR/ os./deň alebo poistenie PLUS 4,70 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 35 EUR/1 noc, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 65 EUR. Vstupy cca 130 HRK (platba na mieste). Nástupné miesta: NR, TT, BA bez príplatkov, PN - 11 EUR, TN, NM, ZH - 14 EUR, BB, ZV - 16 EUR. Poznámka: z ceny zájazdu nie je možné poskytnúť zľavy.
Podobná ponuka TU
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri
Mercedes 1 percento