Hodnotenie klientov:  10
Autobusom

Nemecko - mestá Hanzy

NEMECKO - Severné Nemecko

V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU
Rýchly popis:

Ubytovanie: 3 x v hoteli

  

Stravovanie: 3 x raňajky

 

Brémy - Wattenmeer - Hamburg - Lübeck - Rostock - Rujana - Binz - StraslundDoprava:
autobusová
Program zájazdu:

1. deň – odchod zo Slovenska v ranných hodinách, tranzit cez Českú republiku do Nemecka, ubytovanie v hoteli.

2. deň – raňajky, prehliadka prístavného mesta Brémy – jedno z najkrajších hanzových miest Európy. Prechádzka historickým jadrom - námestie Markplatz so 600-ročnou radnicou a desať metrovou sochou rytiera Rolanda (UNESCO). Nevynecháme ani preslávený symbol mesta - sochu Brémskych muzikantov, ktorá symbolizuje štyroch hrdinov z rozprávky bratov Grimmovcov – osla, psa, mačku a kohúta. V popoludňajších hodinách presun k pobrežiu Severného mora, k prístavnému mestu Cuxhaven. Návšteva Národného parku Niedersachsisches Wattenmeer. Wattové more je jeden z najkrehkejších ekosystémov nášho kontinentu. Ide o časť mora pri pobreží, ktoré je pod silným vplyvom prílivu a odlivu. Rozsiahle plochy mora sú počas odlivu bez vody, kedy sa nám naskytá jedinečná príležitosť poprechádzať sa po dne Severného mora – nezabudnuteľný zážitok pre každého. Jedinečnosť tohto miesta nám ozrejmí moderné infocentrum s akváriom živočíchov žijúcich vo Wattovom mori. Večer ubytovanie v hoteli.

3. deň – raňajky, presun do hanzového mesta Hamburg. Druhé najväčšie mesto krajiny a najväčší nemecký prístav ležiaci pri ústí rieky Labe do Severného mora. Pre množstvo kanálov a mostov často označovaný za Benátky severu, vďaka veľkému významu v námornej doprave získal aj prezývku „Brána do sveta“. Prehliadka štvrte starého mesta postavenej na hrádzi – Deichstrasse, s nádherne zachovanými meštianskymi domami. Presun do mesta Lübeck – hanzové mesto na severe krajiny známe aj ako mesto marcipánu. Niekdajšie hlavné a kráľovské mesto hanzového spolku založené v 12. st., dodnes významné centrum pre námorný obchod. Napriek škodám utrpeným počas 2. sv. vojny si mesto zachovalo štruktúru historického mesta s množstvom hodnotných pamiatok. Deň zakončíme návštevou hanzového prístavného mesta Rostock s typickou severskou tehlovou architektúrou a jednou z najstarších univerzít Nemecka, v ktorom málokto odolá pochúťkam priamo z Baltského mora. Večer ubytovanie v hoteli.

4. deň – raňajky, presun na najväčší ostrov Nemecka – Rujana, ležiaci v Baltskom mori iba niekoľko kilometrov od pobrežia, s ktorým ho spája most. Návšteva národného parku Jasmund - cieľ mnohých turistov preslávený kriedovými útesmi a dlhými piesočnatými plážami. Zastávka v mestečku Binz s romantickou promenádou, kúpeľnými domami, luxusnými vilami a morským mostom. V prípade časovej rezervy a dobrého počasia možnosť kúpania v Baltskom mori. Poobede presun späť na pevninu, zastávka v prekrásnom hanzovom mestečku Stralsund s množstvom dochovaných gotických tehlových stavieb z 13. st. (UNESCO). Fakultatívne možnosť návštevy morského múzea patriaceho medzi najväčšie a najnavštevovanejšie v Európe. Odchod na Slovensko vo večerných hodinách.

5. deň – návrat na Slovensko v dopoludňajších hodinách.

V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 3 x ubytovanie v hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc), hygienický a bezpečnostný príplatok 10 EUR/os. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,90 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,70 EUR/os./deň, pripoistenie COVID 2,60 EUR/osoba do 70 rokov/deň, 5,20 EUR/osoba 70-85 rokov/deň (možné objednať, len ak má osoba zakúpené poistenie KOMFORT alebo PLUS), orientačná cena vstupov 65 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 100 EUR/3 noci, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 105 EUR. Nástupné miesta: BA, Brno, Praha – bez príplatku, NR, TT - 5 EUR, NZ, KN, TO, PN, PE - 11 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 14 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 16 EUR.
Podobná ponuka TU
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri
Mercedes 1 percento