Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute

Poľsko - Mazúrske jazerá a pobrežie Baltského mora

TÁTO KAPACITA NIE JE ZATIAĽ K DISPOZÍCII

V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU
Popis
Rýchly popis
-

Slávne pristavy poľského severu, typická archtektúra, hradné komplexy a krása jazier. Počas poznávacieho zájazdu spoznáte tie najkrajšie miesta na severe Poľska a možno zatúžite stať sa na chvíľu kapitánom lode.


Ubytovanie: 4x v hoteli

Stravovanie: 4x raňajky


Národný park Wigry - jazero Sniardwy - Mikolajki - Svätá Lipka - Frombork - Malbork - Gdynia - Sopot - Gdansk 

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY


 

Doprava
-
autobusová
Program zájazdu
-

1. deň - odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách, príchod do mesta Augustow, ubytovanie a nocľah.

2. deň - raňajky, presun do oblasti Veľkých mazurských jazier, k národnému parku Wigry, výnimočného pre svoju bohatú flóru a faunu, v ktorej je okrem iného bohato zastúpená populácia bobra európskeho. Plavba loďou po mazurských jazerách. Prehliadka romantického kamaldulského kláštora na brehu jazera. Pokračovanie k najväčšiemu jazeru Sniardwy až do malebnej dedinky Mikolajki, prechádzka po brehu jazera, prehliadka mestečka s kostolom sv. Mikuláša a kostolom sv. Trojice. Ubytovanie a nocľah.

3. deň - raňajky, transfer k najkrajšej barokovej stavbe Poľska, ktorou je jezuitský kláštorný komplex Svätá Lipka. Jedinečný je nielen prepychovou vnútornou výzdobou, ale najmä organom z roku 1721, na ktorom sa dodnes hrajú krátke koncerty. Organ je unikátny aj tým, že pri hre sa na ňom pohybujú postavy Panny Márie a Archanjela Gabriela za zvuku zvončekov. Zastávka v Fromborku, ktorého dominantou je nádherný katedrálny komplex. Ten počas 2. svetovej vojny ťažko poškodili a po jej skončení zreštaurovali do pôvodného stavu. Súčasťou komplexu je aj múzeum jedného z najznámejších Poliakov - Mikuláša Kopernika, slávneho astronóma, ktorý tu žil a pracoval na svojich vedeckých objavoch. Fakultatívne prehliadka katedrály, veže a múzea. Pokračovanie k hradnému komplexu Malbork, ktorý je najslávnejším križiackym hradom Poľska, zároveň aj najväčšou gotickou stavbou z tehál a je zapísaný v zozname UNESCO. Ubytovanie a nocľah.

4. deň - raňajky, prehliadka mesta Gdynia, ktoré nadobudlo na význame po vybudovaní prístavu v rokoch 1923 - 1934. Prehliadka najcharakteristickejšej časti mesta - prístavu s kotviacim múzeom – torpédoborec Blyskawica a storočný trojsťažník Dar Pomorza, Múzeum poľského námorníctva, Gdyňské akvárium. Možnosť návštevy niektorého z múzeí. Zastávka na plážach Baltského mora s krásnym bielym pieskom v mestečku Sopot. Popoludní prehliadka jedného z najkrajších a najstarších miest Poľska, mesta Gdansk, kedysi nazývaného „Aurea Porta“ - Zlatá brána Poľska. Prehliadka najkrajšej časti mesta - Ulica Długa a Długy Targ, pešia zóna lemovaná historickými budovami, zakončená na oboch koncoch architektonicky zložitými mestskými bránami. Táto časť sa nazýva aj Kráľovská cesta. Nemožno minúť ani najkrajšiu ulicu starého mesta, Mariacka. Symbolom mesta je Neptúnova fontána pred budovou súdu, ale aj 700-ročný Žuraw. Fakultatívne plavba loďou k lodeniciam Westerplate. Ubytovanie a nocľah.

5. deň - raňajky, transfer na Slovensko, príchod v neskorých nočných hodinách.

V cene je zahrnuté
-
doprava luxusným autokarom, 4x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté
-
Povinné príplatky:  pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc).  Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT alebo poistenie PLUS, orientačná cena vstupov 40 EUR/os. (platba na mieste v miestnej mene). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 160 EUR/4 noci, miestenka 10 EUR, príplatok za dvojsedadlo 195 EUR. Nástupné miesta: BA – 15 EUR, NR, TT – 12 EUR, PN, NM, TN, PB, DUB, ZA, CA -  bez príplatkov.
Podobná ponuka TU
Termíny a ceny
Zoznámte sa
Zdieľať
Naši partneri