Last Minute

Predvianočný Graz

Nezabudnuteľné vianočné trhy na brehoch jazera Worthersee, v meste anjelov Velden a hlavnom meste adventu Graz. Každého návštevníka zláka vás vôňa vianočného pečiva, štajerských kulinárskych špecialít a vareného vínka. Program
od 190 €
Kalkulovať

Termíny a ceny

Kalkulácia

Filtrovať

  • 30.11. - 01.12.

    So - Ne 1 noc
    • Autobusom
    • raňajky
    cena s poplatkami za os. 190,00 €

V cene sú zahrnuté

doprava luxusným autokarom, 1x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov

V cene nie sú zahrnuté

Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT alebo poistenie PLUS. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 45 EUR/1 noc, miestenka 10 EUR, príplatok za dvojsedadlo 80 EUR. Vstupy cca  (platba na mieste). Nástupné miesta: NR, TT, BA bez príplatkov, PN, PE - 15 EUR, TN, NM, DUB, PD, ZH - 20 EUR, PB, ZA, ZV, BB - 25 EUR. Poznámka: z ceny zájazdu nie je možné poskytnúť zľavy.

Program zájazdu

Odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách, príchod do Korutánska, oblasti jazera Worthersee, ktoré patrí k najkrajším jazerám Rakúska. Návšteva vianočných trhov v Klagenfurt – jedných z najkrajších a najväčších v Alpách so štýlovou rustikálnou atmosférou, s vôňou punču, vareného vína, vianočného pečiva, stánkami s keramikou a rôznymi vianočnými ozdobami. Plavba loďou po adventne vyzdobenom jazere do mesta Velden, prezývanom mesto anjelov. Na hladine jazera pláva obrovský adventný veniec s priemerom 25 m a jasličky v životnej veľkosti, pred zámockým hotelom sa pomaly otáča ruské kolo a koče sú pripravené vziať návštevníkov na romantickú jazdu. Vo večerných hodinách odchod na ubytovanie.
Raňajky, presun do mesta Graz, považovaného za hlavné adventné mesto Rakúska, pretože v žiadnom inom meste nie je predvianočný kultúrny život a nákupy tak silno poznačené adventom. Historické centrum je zapísané na Zozname svetového dedičstva UNESCO, prehliadka mesta – Dom umenia, Landhaus, zvonkohra, radnica, impozantný Schlossberg s hodinovou vežou Ankeruhr. Vianočné trhy sa nachádzajú na všetkých centrálnych námestiach starého mesta. Najstarší adventný trh je vo Františkánskej štvrti, kde môžete obdivovať rôzne tradičné výrobky a umelecké predmety. Medzi najnavštevovanejšie atrakcie mesta patrí ľadový betlehem na dvore Krajinského domu, ktorý je každoročnou atrakciou od roku 1996. Vytesaný je z takmer 50 ton ľadu a do masívneho rámu Betlehemu sú vsadené postavy životnej veľkosti.  V podvečerných hodinách odchod na Slovensko, návrat v neskorých večerných hodinách.
Zmena programu vyhradená.

Informácie o krajine a stredisku

Rakúsko

Malá krajina s veľkým kultúrnym dedičstvom a nádhernou prírodou, s ktorou zdieľame spoločnú minulosť ako súčasť Habsburskej monarchie, ktorá dominovala strednej Európe viac ako 600 rokov s hlavným mestom Viedňou ako centrom moci a kultúry. Ďalšími mestami,  ktoré určite stoja za návštevu je Salzburg, ktorý dal svetu Wolfganga Amadea Mozarta, Graz, Linz, Eisenstadt a mnoho ďalších. Veľkú časť Rakúska pokrývajú Alpy, a vďaka zimným športom je Rakúsko aj obľúbenou zimnou turistickou destináciou. V lete sú obľúbené alpské jazerá s okolitými malebnými mestečkami - Halstatt, Wolfgangsee, Worthersee atď. Rakúsko je aj krajinou kde vznikla najznámejšia vianočná pieseň "Tichá noc" a tradícia vianočných trhov je tu veľmi silná s orginálnou atmosférou vo veľkých ale aj tých najmenších mestečkách. Vychutnať si v Rakúsku určite odporúčame Wiener schnitzel alebo lahodnú Sacher torte.

Naši partneri