Last Minute
od 195 €
Kalkulovať

Termíny a ceny

Kalkulácia

Filtrovať

  • 07.12. - 08.12.

    So - Ne 1 noc
    • Autobusom
    • raňajky
    cena s poplatkami za os. 195,00 €

V cene sú zahrnuté

doprava luxusným autokarom, 1x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov

V cene nie sú zahrnuté

Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT alebo poistenie PLUS. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 45 EUR/1 noc, miestenka 10 EUR, príplatok za dvojsedadlo 80 EUR. Nástupné miesta: BA bez príplatkov, NR, TT - 10 EUR, PN, PE, TO - 15 EUR, TN, NM, DUB, PD, ZH - 20 EUR, PB, ZA, ZV, BB - 25 EUR. Poznámka: z ceny zájazdu nie je možné poskytnúť zľavy.

Program zájazdu

Odchod v skorých ranných hodinách, presun cez Rakúsko do jedného z najmalebnejších miest Rakúska - do Salzburgu. Prehliadka rodiska slávneho W.A. Mozarta – Salzburský dóm, Mozartov rodný žltý dom, pevnosť Hohensalzburg, dostupná pozemnou lanovou dráhou tzv. zubačkou za pár minút a s nezabudnuteľným výhľadom na mesto. Individuálne voľno na advetných trchoch, kde môžete ochutnať tradičný punč, údené špeciality alebo zamaškrtiť si na jablku v cukrovej poleve na špajdli. Vo večerných hodinách presun na hotel v okolí Salzburgu a ubytovanie.
Po raňajkách návšteva Oberndorfu – miesta, kde v roku 1818 po prvýkrát zazneli tóny najznámejšej vianočnej pieste „Tichá noc“. Prehliadka múzea Tichej noci v priestoroch bývalej oberndorfskej fary, kde v tej dobe žil a tvoril jej autor Joseph Mohr. Prehliadka múzea priblíži návštevníkom okolnosti vzniku tejto celosvetovo preslávenej piesne. Presun k malebnému jazeru Wolfgangsee a návšteva tradičných vianočných trhov v malebnej dedinke St. Wolfgang. Popoludní odchod naspäť na Slovensko, príchod vo večerných hodinách.
Zmena programu vyhradená.

Informácie o krajine a stredisku

Rakúsko

Malá krajina s veľkým kultúrnym dedičstvom a nádhernou prírodou, s ktorou zdieľame spoločnú minulosť ako súčasť Habsburskej monarchie, ktorá dominovala strednej Európe viac ako 600 rokov s hlavným mestom Viedňou ako centrom moci a kultúry. Ďalšími mestami,  ktoré určite stoja za návštevu je Salzburg, ktorý dal svetu Wolfganga Amadea Mozarta, Graz, Linz, Eisenstadt a mnoho ďalších. Veľkú časť Rakúska pokrývajú Alpy, a vďaka zimným športom je Rakúsko aj obľúbenou zimnou turistickou destináciou. V lete sú obľúbené alpské jazerá s okolitými malebnými mestečkami - Halstatt, Wolfgangsee, Worthersee atď. Rakúsko je aj krajinou kde vznikla najznámejšia vianočná pieseň "Tichá noc" a tradícia vianočných trhov je tu veľmi silná s orginálnou atmosférou vo veľkých ale aj tých najmenších mestečkách. Vychutnať si v Rakúsku určite odporúčame Wiener schnitzel alebo lahodnú Sacher torte.

Naši partneri