Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute

To najkrajšie z Madridu a okolia

Letecky
cena za osobu od
940 €
9.9
Kalkulovať
Popis
Rýchly popis
-
Vydajte sa s nami na cestu za spoznávaním najväčších atraktivít Madridu a jeho okolia. Preskúmajte horúcu metropolu Španielska, palác El Escorial, mesto Toledo a navštívte svetoznáme galérie a múzeá a nechajte sa očariť temperamentnými krásami na tejto skvelej leteckej poznávačke.  

Ubytovanie: 5x v hoteli
Stravovanie: 5x polpenzia
 
Madrid - San Lorenzo de El Escorial - Segovia  - Toledo - Aranjuez
 
PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

 
Doprava
-
letecká
Program zájazdu
-

1. deň - prílet do Madridu, transfer do hotela, ubytovanie, večera.

2. deň - raňajky, presun na prehliadku hlavného mesta Španielska. Cez Španielske námestie ku Kráľovskému palácu a jeho priľahlým záhradám. Palác je oficiálnym sídlom španielskeho kráľovského rodu a je považovaný za najrozľahlejší v západnej Európe. Pohľad na majestátnu katedrálu Santa Maria Almudena a baziliku San Francis el Grande, ktorá je jedným z diel talianskeho architekta Sabatiniho. Presun na námestie Plaza Mayor, ktoré bolo v minulosti centrom mesta, a tržnicu Mercado San Miguel - gastronomický raj plný toho najlepšieho jedla a pitia. Individuálne voľno - možnosť návštevy napr. Museo del Prado, Museo Nacional de arte Reina Sofia. Návrat do hotela, večera.

3. deň – raňajky, odchod do San Lorenzo de El Escorial (UNESCO), prehliadka jedinečného diela španielskej architektúry – monumentálneho kráľovského paláca El Escorial s bazilikou a panteónom španielskych kráľov. Prejazd do Segovie (UNESCO), prehliadka historického centra - rímsky akvadukt, ktorý je jedným z najzachovalejších v Európe, exteriér katedrály, exteriér pevnosti Alcázar, pohľad na románsky kostol Veracruz, mestské opevnenie z 12. storočia. Transfer do hotela, večera.

4. deň - raňajky, odchod do Toleda (UNESCO), prehliadka mesta - katedrála, kostol sv. Tomáša s jedinečnou mudéjarskou vežou, Synagóga del Tránsito - Museo Sefardí, bývalá synagóga, dnes kostol Santa María la Blanca, mešita z 10 st. - dnes kostol Cristo de la Luz, múzeum El Greca. Prejazd do Aranjuezu. Jedinečnou dominantou mesta je kráľovský palác, ktorého stavba bola začatá v druhej polovici 16. storočia na popud kráľa Filipa II. Projektantmi paláca boli slávni architekti El Escorialu Juan Herrera a Juan Bautista de Toledo. Stavba bola dokončená v polovici 18. storočia za vlády Ferdinanda VI. Neskôr, za vlády Karola III., pribudli ďalšie dve krídla. Ide o mimoriadne a úchvatné dielo s nádherným parkom. Transfer do hotela, večera.

5. deň -  raňajky. Prejazd do Madridu - individuálne voľno: možnosť návštevy niektorého z mnohých svetoznámych múzeí a galérií - Museo Nacional centro de arte Reina Sofía, múzeum Thyssen-Bornemisza alebo múzeum Sorolla, galéria Museo del Prado so zbierkami majstrovských diel španielskych maliarov ako Francisco de Goya, El Greco, Diego Velázquez, ale aj diel svetových autorov, ktorými boli Tiziano, Rafaelo, Botticelli či Rubens. Možnosť návštevy Námorného múzea, v ktorom je možné obdivovať artefakty spojené s bohatou kolonizačnou históriou Španielska. V každom návštevník nájde iný štýl umenia, od klasického až po moderné. Štadión jedného z najvýznamnejších a najlepších futbalových klubov sveta, Realu Madrid - Santiago Bernabéu. Návrat do hotela, večera.

6. deň - raňajky, transfer na letisko, odlet.

V cene je zahrnuté
-
5x ubytovanie v 3* hoteli s polpenziou, letecká doprava Viedeň  – Madrid – Viedeň, transfer letisko - hotel - letisko, autokarová doprava počas okruhu, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté
-
Povinné príplatky: servisné poplatky 220 EUR/os., pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 3,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 4,70 EUR/os./deň, transfer na letisko a späť s nástupom v NR 35 EUR/os., TT 30 EUR/os. alebo BA 25 EUR/os. (organizovaný pri min. počte 10 os.), orientačná cena vstupov 100 EUR/os. (platba na mieste).  Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 185 EUR/5 nocí.
Termíny a ceny Kalkulácia
Zoznámte sa
Zdieľať

Podobné tipy pre Vás

Naši partneri