Last Minute

To najkrajšie z Madridu a okolia

El Escorial s kláštorom, Segovia s akvaduktom, Toledo s historickou štruktúrou a kultúrnym dedičstvom, Aranjuez s krásnymi záhradami – to sú miesta, ktoré Vám poskytnú pohľad do pestrého a fascinujúceho sveta Španielska. Program
od 1 300 € 1 192 €
Kalkulovať

Termíny a ceny

Kalkulácia

Filtrovať

  • 14.10. - 18.10.

    Po - Pi 4 noci
    • VIE
    • polpenzia
    cena s poplatkami za os. 1 300,00 € 1 192,00 €

V cene sú zahrnuté

4x ubytovanie v 3* hoteli s polpenziou, letecká doprava Viedeň  – Madrid – Viedeň, 1x príručná batožina 10 kg/os., transfer letisko - hotel - letisko, autokarová doprava počas okruhu, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie sú zahrnuté

Povinné príplatky: servisné poplatky 220 EUR/os., pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT alebo poistenie PLUS, transfer na letisko a späť s nástupom v NR 35 EUR/os., TT 30 EUR/os. alebo BA 25 EUR/os. (organizovaný pri min. počte 10 os.), doprava v meste, orientačná cena vstupov 100 EUR/os. (platba na mieste).  Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 185 EUR/5 nocí. Batožinové limity: v prípade zmeny leteckej spoločnosti si CK vyhradzuje právo na ich zmenu.

Program zájazdu

4. deň 5. deň 1. deň 2. deň 3. deň
Prílet do Madridu, transfer do hotela, ubytovanie, individuálne voľno, večera.
Raňajky, odchod do San Lorenzo de El Escorial (UNESCO), prehliadka jedinečného diela španielskej architektúry – monumentálneho kráľovského paláca El Escorial s bazilikou a panteónom španielskych kráľov. Tento monumentálny komplex slúžil ako kráľovský palác, kláštor, knižnica a hrobka pre španielskych monarchov Habsburgovcov. Prejazd do Segovie (UNESCO), prehliadka historického centra - rímsky akvadukt, ktorý je jedným z najzachovalejších v Európe. Táto impozantná stavba má 166 oblúkov a dosahuje výšku až 28 metrov. Prehliadka exteriéru  Katedrály de Segovia, ktorá je považovaná za jednu z najkrajších v Španielsku. Je známa svojou impozantnou vežou a bohatými umeleckými dielami, exteriér pevnosti Alcázar, ktorý je postavený na skalnatom vrchole nad mestom a ponúka úžasný výhľad na okolitú krajinu, pohľad na románsky kostol Veracruz, a mestské opevnenie z 12. storočia. Transfer do hotela, večera.
Raňajky, odchod do Toleda (UNESCO), prehliadka mesta - katedrála, kostol sv. Tomáša s jedinečnou mudéjarskou vežou, Synagóga del Tránsito - Museo Sefardí, bývalá synagóga, dnes kostol Santa María la Blanca, mešita z 10 st. - dnes kostol Cristo de la Luz, múzeum El Greca. Prejazd do Aranjuezu. Jedinečnou dominantou mesta je kráľovský palác, ktorého stavba bola začatá v druhej polovici 16. storočia na popud kráľa Filipa II. Projektantmi paláca boli slávni architekti El Escorialu Juan Herrera a Juan Bautista de Toledo. Stavba bola dokončená v polovici 18. storočia za vlády Ferdinanda VI. Neskôr, za vlády Karola III., pribudli ďalšie dve krídla. Ide o úchvatné dielo s nádherným parkom. Transfer do hotela, večera.
Raňajky a prehliadka mesta Madrid. Prechádzka cez Španielske námestie ku Kráľovskému palácu a jeho priľahlým záhradám. Palác je oficiálnym sídlom španielskeho kráľovského rodu a je považovaný za najrozsiahlejší v západnej Európe. Pohľad na majestátnu katedrálu Santa Maria Almudena a baziliku San Francisco el Grande, ktorá je jedným z diel talianskeho architekta Sabatiniho. Presun na námestie Plaza Mayor, ktoré bolo v minulosti centrom mesta, a tržnicu Mercado San Miguel - gastronomický raj plný toho najlepšieho jedla a pitia. Individuálne voľno možno využiť na návštevu múzeí Museo del Prado so zbierkami majstrovských diel španielskych maliarov alebo Museo nacional centro de arte Reina Sofía. Hlavnou atrakciou múzea je kolekcia diel dvoch najväčších španielskych maliarov 20. storočia, Pabla Picassa a Salvadora Dalího. Najznámejším exponátom múzea je Picassova maľba Guernica. Návrat do hotela, večera.
Raňajky a podľa letového poriadku transfer na letisko, odlet.
Zmena programu vyhradená.
Naši partneri