Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute

Škandinávia - najkrajšie mestá a fjordy

Letecky
cena za osobu od
2 590 €
9.9
Kalkulovať
Popis
Rýchly popis
-

Škandinávia láka čoraz viac, nie len svojou tradičnou architektúrou, no najmä svojou fascinujúcou prírodou.

 

Ubytovanie: 6x v hoteli, 1x v kajute na trajekte

Stravovanie: 7x raňajky


Štokholm - Örebro - Oslo - Myrdal - Flåmbana - Flåm - Aurlandsfjord - Nærøyfjord - Gudvangen  - Bergen - Kodaň


Švédsko: PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Nórsko: PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Dánsko: PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Doprava
-
letecká
Program zájazdu
-

1. deň – prílet do Štokholmu, hlavného mesta Švédska, často nazývaného aj hlavným mestom Škandinávie. Transfer do hotela. Mesto rozprestierajúce sa na 14 samostatných ostrovoch spojených sieťou mostov je považované za jedno z najkrajších miest starého kontinentu. Autokarová a pešia prehliadka mesta. Návšteva námestí na ostrovoch Riddarholmen a Söder, prechádzka Starým mestom - Gamla Stan plného úzkych uličiek a stredovekých stavieb. Pokračovanie k Štokholmskej radnici. Návšteva unikátneho námorníckeho múzea Vasa, ktorého hlavným exponátom je stredoveká loď Vasa. Tá stroskotala hneď pri prvej plavbe v roku 1628. Z morského dna bola vytiahnutá o 333 rokov neskôr aj s vybavením. Ubytovanie a nocľah.

2. deň – raňajky, návšteva stredovekej pevnosti, nachádzajúcej sa v srdci moderného mesta Örebro, obklopená vodnou priekopou. Kráľovský hrad, ktorý bol pôvodne postavený ako obranná pevnosť, ponúka nádherný pohľad do histórie. Prejazd do Osla. Trasa prechádza oblasťami s typickou škandinávskou scenériou s hustými lesmi, ktoré navodia atmosféru rozprávok o troloch. Ubytovanie a nocľah v Osle.

3. deň – raňajky, dopoludňajšia prehliadka hlavných atrakcií hlavného mesta Nórska – Kráľovský palác, Radnica, pevnosť Akershus. Pohľad na mesto a priľahlý fjord z kopca Holmenkollen. Popoludní prechádzka vo Vigelandovom parku, ktorý so svojimi  viac ako 200 sochami zo žuly, bronzu a železa, patrí medzi najväčšie škandinávske kultúrne poklady. Návrat do hotela.

4. deň – raňajky, jazda vlakom do mestečka Flåm, so zastávkou v Myrdal a Flåmbana. Malebné výhľady na pastviny, unikátne vodopády, strmé úbočia, či zasnežené vrcholy hôr je nielen fascinujúcim pohľadom na úchvatnú prírodu, ale tiež pohľadom na majstrovskú prácu dopravných inžinierov. Ide o jednu z najstrmších železničných tratí sveta na normálnom rozchode koľajníc. Popoludňajšia plavba loďou vodami Aurlandsfjordu a Nærøyfjordu, ktoré sú súčasťou Sognenfjorden, druhého najväčšieho fjordu sveta, najväčšieho fjordu Nórska. Transfer z Gudvangenu do Bergen. Ubytovanie, nocľah.

5. deň – raňajky, dopoludňajšia prehliadka druhého najväčšieho mesta Nórska, Bergen – oblasť Bryggen so starými drevenými domami, zapísanými v zozname UNESCO. Pôvodné domy, zničené požiarom, pochádzajú z 12. storočia a na ich základoch boli v priebehu 18. storočia postavené nové budovy s dôrazom na pôvodnú architektúru. Návšteva tradičného rybieho trhu. Popoludňajšie individuálne voľno, návrat do hotela.

6. deň – raňajky, odchod do Osla, popoludňajšie nalodenie na trajekt do Kodane. Plavba a nocľah na trajekte.

7. deň – raňajky na palube trajektu, vylodenie v Kodani, hlavnom meste Dánska. Aj toto mesto je mestom vody, postavené na dvoch hlavných ostrovoch, spojených mostami, obklopené morom a prepletené kanálmi. Charakteristická uvoľnená atmosféra a dôraz na ekológiu sú rozpoznateľné na každom kroku. Prehliadka mesta: Palác Christiansborg, stará burza cenných papierov, Kráľovské divadlo, záhrady Tivoli, farebná prístavná štvrť Nyhayn a palác Amalienborg – zámok a zimné sídlo dánskej kráľovskej rodiny, symbol mesta Malá morská víla. Individuálne voľno, ubytovanie a nocľah.

8. deň – raňajky, odlet z Kodane do Viedne.

V cene je zahrnuté
-

6x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, 1x ubytovanie v lodnej kajute s raňajkami, letecká doprava Viedeň - Štokholm, Kodaň - Viedeň, 1x podpalubná batožina 20 kg/os.,  transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, autokarová doprava počas okruhu, vlak Oslo - Myrdal - Flam, plavba fjordami, trajekt Oslo - Kodaň, sprievodca CK, prehliadky podľa programu s vybranými vstupmi v cene (Vasa múzeum, pevnosť Orebro).

V cene nie je zahrnuté
-
Povinné príplatky: servisné poplatky 220 EUR/os., pobytová taxa (platba na mieste cca 3 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 3,90 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 5,- EUR/os./deň, orientačná cena ostatných vstupov 30 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba (kajuta) 460 EUR/7 nocí. Batožinové limity: v prípade zmeny leteckej spoločnosti si CK vyhradzuje právo na ich zmenu.
Termíny a ceny Kalkulácia
Zoznámte sa
Zdieľať

Podobné tipy pre Vás

Naši partneri