Last Minute

Škandinávia - najkrajšie mestá a fjordy

Škandinávia láka čoraz viac, nie len svojou tradičnou architektúrou, no najmä svojou fascinujúcou prírodou. Hlavným lákadlom programu je najväčší nórsky fjord, ktorého vodami sa preplavíte. Program
od 2 810 €
Kalkulovať

Termíny a ceny

Kalkulácia

Filtrovať

 • 05.08. - 12.08.

  Po - Po 7 nocí
  • VIE
  • raňajky
  posledná izba
  cena s poplatkami za os. 2 810,00 €

V cene sú zahrnuté

6x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, 1x ubytovanie v lodnej kajute s raňajkami, letecká doprava Viedeň - Štokholm, Kodaň - Viedeň, 1x podpalubná batožina 20 kg/os.,  transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, autokarová doprava počas okruhu, vlak Oslo - Myrdal - Flam, plavba fjordami, trajekt Oslo - Kodaň, sprievodca CK, prehliadky podľa programu s vybranými vstupmi v cene (Vasa múzeum, pevnosť Orebro).

V cene nie sú zahrnuté

Povinné príplatky: servisné poplatky 220 EUR/os., pobytová taxa (platba na mieste cca 3 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT alebo poistenie PLUS, orientačná cena ostatných vstupov 30 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba (kajuta) 460 EUR/7 nocí. Batožinové limity: v prípade zmeny leteckej spoločnosti si CK vyhradzuje právo na ich zmenu.

Program zájazdu

6. deň 7. deň 8. deň 3. deň 4. deň 5. deň 1. deň 2. deň
Prílet do Štokholmu, hlavného mesta Švédska, často nazývaného aj hlavným mestom Škandinávie. Transfer do hotela. Mesto rozprestierajúce sa na 14 samostatných ostrovoch spojených sieťou mostov je považované za jedno z najkrajších miest starého kontinentu. Autokarová a pešia prehliadka mesta. Návšteva námestí na ostrovoch Riddarholmen a Söder, prechádzka Starým mestom - Gamla Stan plného úzkych uličiek a stredovekých stavieb. Pokračovanie k Štokholmskej radnici. Návšteva unikátneho námorníckeho múzea Vasa, ktorého hlavným exponátom je stredoveká loď Vasa. Tá stroskotala hneď pri prvej plavbe v roku 1628. Z morského dna bola vytiahnutá o 333 rokov neskôr aj s vybavením. Ubytovanie a nocľah.
Raňajky, návšteva stredovekej pevnosti, nachádzajúcej sa v srdci moderného mesta Örebro, obklopená vodnou priekopou. Kráľovský hrad, ktorý bol pôvodne postavený ako obranná pevnosť, ponúka nádherný pohľad do histórie. Prejazd do Osla. Trasa prechádza oblasťami s typickou škandinávskou scenériou s hustými lesmi, ktoré navodia atmosféru rozprávok o troloch. Ubytovanie a nocľah v Osle.
Raňajky, dopoludňajšia prehliadka hlavných atrakcií hlavného mesta Nórska – Kráľovský palác, Radnica, pevnosť Akershus. Pohľad na mesto a priľahlý fjord z kopca Holmenkollen. Popoludní prechádzka vo Vigelandovom parku, ktorý so svojimi  viac ako 200 sochami zo žuly, bronzu a železa, patrí medzi najväčšie škandinávske kultúrne poklady. Návrat do hotela.
Raňajky, jazda vlakom do mestečka Flåm, so zastávkou v Myrdal a Flåmbana. Malebné výhľady na pastviny, unikátne vodopády, strmé úbočia, či zasnežené vrcholy hôr je nielen fascinujúcim pohľadom na úchvatnú prírodu, ale tiež pohľadom na majstrovskú prácu dopravných inžinierov. Ide o jednu z najstrmších železničných tratí sveta na normálnom rozchode koľajníc. Popoludňajšia plavba loďou vodami Aurlandsfjordu a Nærøyfjordu, ktoré sú súčasťou Sognenfjorden, druhého najväčšieho fjordu sveta, najväčšieho fjordu Nórska. Transfer z Gudvangenu do Bergen. Ubytovanie, nocľah.
Raňajky, dopoludňajšia prehliadka druhého najväčšieho mesta Nórska, Bergen – oblasť Bryggen so starými drevenými domami, zapísanými v zozname UNESCO. Pôvodné domy, zničené požiarom, pochádzajú z 12. storočia a na ich základoch boli v priebehu 18. storočia postavené nové budovy s dôrazom na pôvodnú architektúru. Návšteva tradičného rybieho trhu. Popoludňajšie individuálne voľno, návrat do hotela.
Raňajky, odchod do Osla, popoludňajšie nalodenie na trajekt do Kodane. Plavba a nocľah na trajekte.
Raňajky na palube trajektu, vylodenie v Kodani, hlavnom meste Dánska. Aj toto mesto je mestom vody, postavené na dvoch hlavných ostrovoch, spojených mostami, obklopené morom a prepletené kanálmi. Charakteristická uvoľnená atmosféra a dôraz na ekológiu sú rozpoznateľné na každom kroku. Prehliadka mesta: Palác Christiansborg, stará burza cenných papierov, Kráľovské divadlo, záhrady Tivoli, farebná prístavná štvrť Nyhayn a palác Amalienborg – zámok a zimné sídlo dánskej kráľovskej rodiny, symbol mesta Malá morská víla. Individuálne voľno, ubytovanie a nocľah.
Raňajky, odlet z Kodane do Viedne.
Zmena programu vyhradená.

Informácie o krajine a stredisku

Štokholm

Informácie o krajine a stredisku

Švédsko

Fascinujúca krajina s krásnou prírodou plnou nespočetných jazier a rozsiahlych lesov, no zároveň aj bohatou kultúrou a históriou siahajúcou až k bojovným Vikingom. Jedným z najväčších turistických lákadiel je hlavné mesto Štokholm, ktoré je vďaka množštvu kanálov a ostrovov označované aj ako "Benátky severu" a návštevníkom ponúka množstvo zaujímavých múzeí, palácov ale aj prechádzky v romantickom starom meste Gamla Stan. Nemenej zaujímavé sú aj historické mestá Göteborg alebo Malmö so slávnym mrakodrapom Turning Torso. V letných mesiacoch okolo letného slnovratu je možné v severnejších častiach Švédska zažiť tzv. "biele noci" alebo "polnočné slnko" - teda prírodný jav kedy slnko vôbec nezapadá. V súčasnosti je Švédsko moderná krajina s vysokou kvalitou života, čistotou, bezpečnosťou a dôrazom na ekológiu, čo sa pozitívne prejavuje v každodennom živote jeho obyvateľov.

Nórsko

Turistická sezóna v Nórsku vrcholí v letných mesiacoch, vďaka ktorým si budete môcť plnými dúškami vychutnať túto krajinu, ktorú príroda obdarila bohatým dedičstvom. Najznámejšími sú majestátne fjordy západného a severného Nórska - úzke a hlboké zálivy v strmých úbočiach. Najkrajším a najlákavejším je  Geiranger fjord, najhlbší a najdlhší zasa Sognefjord.  Jedinečná a najfotogenickejšia je vyhliadka Preikestolen (kazateľnica)nad fjordom Lysefjord (fjord svetla). Hlavné mesto Oslo  v sebe mieša ukážku starej aj novej architektúry a múzeá Kon-tiki, múzeum námorníctva či olympijské múzeum Holmenkollen stoja za návštevu. Nórsko však navštevujú turisti aj v zime, aby tak zažili magické čaro polárnej žiary, pre pozorovanie ktorej sú v Nórsku jedny z najlepších podmienok. Zaujímavá je aj nórska kuchyňa, pre ktorú sú typické čerstvé ryby ako losos, pstruh alebo sušená treska. Nórsko je dlhodobo hodnotené ako jedna z krajín s najvyššou kvalitou života a určite stojí na návštevu.

Dánsko

Táto najstaršie fungujúca monarchia na svete, ktorá môže sledovať svoj pôvod až do obdobia Vikingov je aj domovom Malej morskej panny, Škaredého káčatka, najväčšieho množstva bicyklov na počet obyvateľov, pochádza odtiaľto obľúbená stavebnica LEGO, obložené chlebíčky Smorrebrod a Dánsko dokonca ovplyvnilo aj vznik najúspešnejšej animovanej rozprávky v histórii, Ľadové kráľovstvo od Disney. Rozhodne by ho nemal vynechať nik, kto túži zažiť pravú severskú atmosféru v krajine, ktorá sa pravidelne v rebríčkoch radí medzi krajiny s najšťastnejšími ľuďmi na svete. 

Naši partneri