Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Korfu ponúka pastvu pre oči. Objavte krásy gréckeho ostrova aj vy
Korfu ponúka pastvu pre oči. Objavte krásy gréckeho ostrova aj vy

Korfu ponúka pastvu pre oči. Objavte krásy gréckeho ostrova aj vy

Bez ohľadu na to, či si chcete užívať iba pohľad na more, alebo sa radšej túlať historickými uličkami, Korfu sa u vás zapíše na zoznam dovoleniek, s ktorými sa budete chcieť pochváliť pred svojimi známymi. Letecký zájazd na Korfu bude vyhovovať aj rodinám s deťmi.

Jeden z najväčších a najzelenších gréckych ostrovov

Každá krajina má svoje naj a možno nie je na škodu zbierať cestovateľské zážitky podľa tejto typológie. V čom spočíva prvenstvo gréckeho ostrova Korfu? Je to druhý najväčší, no najzelenší ostrov spomedzi 2-tisíc gréckych ostrovov. Tu sa môžete nadchýnať nielen azúrovým morom, ale aj okolitou zeleňou. Táto kombinácia pôsobí na dušu uponáhľaného súčasníka blahodarne. Olivové háje sa nepodieľajú len na šarme krajiny, ale takisto i na vytváraní príjemnej klímy ostrova. Vďaka tomu je leto na Korfu znesiteľné, hoci ortuť na teplomeroch hovorí o typicky letných teplotách.

Korfu

Pôvabné zálivy a mestečká so stredovekou architektúrou

Vedeli ste, že na ostrove Korfu nemusíte cez deň len ležať na pláži? Ak navštívite východnú časť ostrova, užijete si kúpanie v mori aj horskú turistiku. Z každej časti ostrova máte možnosť podniknúť zaujímavé fakultatívne výlety. Medzi základné patrí prehliadka ostrova, počas ktorej si uchmatnete všetky tie zážitky, ktoré od Grécka očakávate. Odfotíte sa pri najzaujímavejších miestach ostrova, medzi ktoré patria historické pamiatky, parky alebo malebné grécke dedinky a mestečká. Napríklad výlet do mesta Paleokastritsa vás zoznámi s gréckymi útesmi, zátokami, ale aj neďalekými jaskyňami či piesočnými plážami s príjemne teplou vodou.

Korfu Paleokatritsa

Korfu na ostrove Korfu

Vybrať sa môžete aj do mestečka Korfu, kde fotoaparáty radšej neodkladajte. Čo krok, to pamiatka, ale so zachytávaním spomienok to radšej nepreháňajte. Koľkokrát v živote sa ocitnete práve na tomto mieste? Nasávajte atmosféru plnými dúškami, kochajte sa architektúrou námestí, pevností, kostolov a palácov. Úzke uličky starého mesta Korfu pôsobia ako labyrint, avšak vás to od bádania vôbec nemusí odradiť. Navštívte predajne so suvenírmi, kaviarničky alebo remeselné dielne, ktoré vám predstavia pravú tvár Grécka, a keď sa náhodou zatúlate, miestni vám ochotne poradia.

Korfu Kerkyre

Ďalšie zaujímavé fakultatívne výlety

Nemáte strach z plavby loďou? Presne tento typ turistov sa môže vybrať na fakultatívny výlet na ostrovy Paxos a Antipaxos. Príroda vás nadchne skalnými útvarmi aj jaskyňami, no ak sa skôr neviete dočkať kúpania mori, ktoré prirovnávajú ku Karibiku, nemusíte mať výčitky.

Z ostrova Korfu je možné vycestovať aj do neďalekého Albánska. Prístav Sarandu vám priblíži sprievodca, ktorý vás zoznámi s významnými antickými pamiatkami. 

K obľúbeným fakultatívnym výletom patrí aj návšteva najvyššej hory na Korfu s názvom Pantokrator, odkiaľ budete mať výhľad na Albánsko aj mestečko Korfu. Vďaka tomuto výletu budete mať možnosť spoznať aj iné turisticky vyhľadávané miesta ako letovisko Kassiopi, Sidari alebo pláž Arillas. Sidari patrí k najkrajším strediskám Korfu, majú ho v obľube najmä zamilované páry. Bohatý nočný život vás okúzli žiarou svetiel, množstvom obchodov a taverien.

Korfu Pantokrator

Pre všetky typy dovolenkárov

Dovolenka na Korfu vás zaiste zvedie rok čo rok. Vyskúšajte všetky obľúbené destinácie a sami rozhodnite, ktorá si vo vašich spomienkach získa prvé miesto. Bude to stredisko Agios Georgios, Sidari, Nissaki alebo Messonghi? Niektoré sú pokojné, s pozvoľným vstupom do mora, čo vyhovuje najmä našim najmenším cestovateľom, iné lákajú nočným životom. Za menej ako dve hodiny letu získate množstvo cenných zážitkov. Ak vás láka grécka história a architektúra, ostrov Korfu by ste si mali pridať na zoznam svojich cestovateľských snov.

Vybrané zájazdy pre Vás

Tipy na poznávačky
Krakow a Wroclaw
Autobusom 3 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Kampánia s pobytom pri mori
Autobusom 7 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Normandia
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Francúzske zámky
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž pre deti
Letecky 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri