Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Nemáte čas na dovolenku? Urobte si predĺžený víkend v susednom Česku!

3 tipy na predĺžený víkend v Česku

Nemáte čas na dovolenku? Urobte si predĺžený víkend v susednom Česku!

Nemáte čas na dovolenku? Urobte si predĺžený víkend v susednom Česku!

Za nezabudnuteľnou dovolenkou vôbec nemusíte chodiť ďaleko. Odskočte si k našim susedom do Česka. Máme pre vás tipy na 3 nadupané výlety. Môžete ich absolvovať aj s našou CK Turancar, či už v najbližších týždňoch, alebo v lete.

1. Obľúbená Praha, najkrajšie české hrady a zámky

Kto už niekedy bol v Prahe, musí ju zbožňovať. A kto nebol, musí ju navštíviť. Stovežatá Praha si získa každého svojou prekrásnou architektúrou a pohostinnosťou. Začnite Vyšehradom, ktorý ponúka naozaj úchvatné panoramatické výhľady. Očarí vás aj Staré Mesto popretkávané úzkymi uličkami, ktoré vás zavedú až k známemu Václavskému námestiu. Keď zabudnete na čas, zastavte sa pri orloji na Staromestskom námestí.


Ďalšou pýchou mesta je Pražský hrad s katedrálou sv. Víta, ktorý je najznámejšou pamiatkou Česka. Cestou z Pražského hradu zabočte do Zlatej uličky s drobnými domčekmi. Kedysi boli obývané, v súčasnosti sú tu galérie, originálne obchodíky a expozície. Rozprávkový vzhľad maličkých okien a dverí, nízkych striech a množstva komínov vás na chvíľu prenesie do iného sveta.

Zlatá ulička

Iba 30 kilometrov od Prahy sa nachádza impozantný hrad Karlštejn, ktorý po sebe zanechal český kráľ a rímsky cisár Karol IV. Tu ukrýval vzácne korunovačné klenoty. Aj romantický zámok Hluboká nad Vltavou vás oslní svojou krásou a okázalosťou. Ak ste sa niekedy túžili ocitnúť v rozprávke, teraz sa vám to splní.


Rovnako okúzľujúci je aj Český Krumlov, mesto ktoré bolo v 13. storočí postavené okolo zámku, bohatého na goticko - renesančné a barokové prvky. Tento druhý najväčší zámocký komplex v Čechách si získa vaše srdce. Za svoje historické dedičstvo ocenené aj Svetovým dedičstvom UNESCO vďačí predovšetkým svojej pokojnej minulosti v uplynulých siedmich storočiach.  Praha, zámky a hrady v Čechách sú obľúbeným cieľom nielen slovenských turistov, ale aj cestovateľov z celého sveta.

Český Krumlov

2. Zlatý český trojuholník - relax a pôžitok

Dovolenka v Čechách vás prekvapí množstvom prekrásnych miest. Ďalším lákadlom sú Karlovy Vary. Toto kúpeľné mesto s príjemnou atmosférou je balzamom na dušu. Odporúčame prechádzku popod Mlynskú kolonádu a Zámockú kolonádu. Nové sily naberiete, ak sa napijete z osviežujúceho minerálneho prameňa a tí odvážlivejší možno aj svetoznámeho bylinného likéra. Ochutnávka vás čaká v múzeu Jána Bechera.

Karlovy Vary

Viete prečo je zámok v Bečove nad Teplou taký unikátny? Ukrýva totiž druhú najvzácnejšiu zlatnícku pamiatku Česka - Relikviár sv. Maura, ktorý je celý zo zlata. Vzácne je aj “malé mesto s veľkými kúpeľmi”, ako nazývame Františkovy Lázne. Podmaní si vás svojím pokojom a načerpáte tu pozitívnu energiu.


Spoznajte aj druhé najväčšie kúpele v Čechách - Mariánske Lázne s jedinečnou spievajúcou fontánou. Každé dve hodiny zahrá inú melódiu. Jej večerné osvetlenie navodí príjemnú atmosféru. Ďalej sa môžete tešiť na prehliadku pivovaru Chodovar. Váš zážitok bude umocnený ochutnávkou originálneho Chodského piva. Toto všetko a ešte oveľa viac ponúka Zlatý český trojuholník.

3. Divoké adršpašské skaly a dobrodružstvo na safari

Príroda je váš druhý domov a radi by ste na dovolenke zažili malé dobrodružstvo? Pribaľte si turistické topánky a poďte s nami na výpravu do Adršpašských skál. Ak máte skvelú kondíciu, nevynechajte ani Teplický skalný okruh. Ohromia vás masívne skalné steny, štíhle skalné veže, previsy, jaskyne, úzke údolia zovreté medzi skalami a divoká príroda. Kto po prvýkrát uvidí tieto skaly, ostane iba v nemom úžase, ako mohla takáto krása vôbec vzniknúť. Zažijete tu tiež plavbu loďkou po jazere s miestnym prievozníkom, ktorý vám rozpovie rôzne zaujímavosti o tomto kúzelnom mieste.

Adršpašské skaly

Na to, aby ste mohli zblízka obdivovať antilopy, žirafy, zebry a dokonca aj levy, nemusíte ísť do Afriky. Safari park Dvůr Králové splní tajné sny malým i veľkým návštevníkom. Pre milovníkov prírody a divokých zvierat, ale aj pre rodiny s deťmi je výlet na Adršpašské skaly a okolie ako stvorený.


Dobyte tie najkrajšie české hrady a zámky, na ktoré sú naši “bratia” právom hrdí. Spoznajte tie najznámejšie kúpele a uhaste smäd tradičnými českými nápojmi. Odkryte tie najneuveriteľnejšie prírodné úkazy. Dovolenka v Čechách má svoje čaro. Objavte ho s nami a vyberte sa autobusom do Česka. Neoľutujete!

Prečítajte si tiež: Plánujeme letnú dovolenku: horúce tipy pre rok 2019

Vybrané zájazdy pre Vás

Tipy na poznávačky
Kampánia s pobytom pri mori
Autobusom 7 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Normandia
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Francúzske zámky
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž pre deti
Letecky 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    
Škandinávsky okruh
Autobusom 8 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri