Last Minute
Škandinávia, krajina fjordov a malebných miest. Spoznajte ju počas dovolenky
Škandinávia, krajina fjordov a malebných miest. Spoznajte ju počas dovolenky

Škandinávia, krajina fjordov a malebných miest. Spoznajte ju počas dovolenky

Škandináviu tvorí Nórsko, Švédsko, Dánsko, Fínsko a Island. Región zdobia šarmantné mestá s historickým významom a fjordy, ktoré sú považované za jedny z najkrajších prírodných divov sveta. Videli ste už čosi podobné na vlastné oči? Vďaka poznávaciemu zájazdu Škandinávia – najkrajšie mestá a fjordy sa dostanete na miesta, ktoré pôsobia ako z rozprávky.

Kráľovské Švédsko

Máte radi poznávacie zájazdy? Pripravili sme si pre vás čosi špeciálne. Výlet do Švédska, Nórska a Dánska vás presvedčí, že sa na svete nachádza množstvo krásnych a na prvý pohľad nenápadných miest, ktoré sa oplatí vidieť. Nastúpte s nami do lietadla a spoznajte najkrajšie mestá severu. Výlet odštartujeme vo Švédsku.

Štokholm Švédsko

Švédsky Štokholm, ľudovo nazývaný „Benátky severu“, leží na 14 samostatných ostrovoch a je spojený sieťou mostov. Ak ste už boli v Benátkach, v kútiku duše už tušíte, že sa vám tu bude páčiť. Jeho staré mestské centrum Gamla Stan je plné úzkych uličiek, historických budov a malebných kaviarní. Moderné štvrte, múzeá alebo kráľovský palác dodávajú mestu výnimočnú atmosféru.

Výlet do tajomného prostredia Nórska

Typické škandinávske scenérie vám pripomenú rozprávky, v ktorých hlavnú úlohu hrajú škriatkovia. Pri presune do Nórska sa veru budete musieť párkrát uštipnúť, či sa vám nesníva. Hlavné mesto Nórska, Oslo, vás očarí moderným mestským životom a prírodnými krásami. Nachádza sa pri mori a je obklopené lesmi a horami. V meste natrafíte na množstvo múzeí, parky a moderné architektonické skvosty, ako je Operný dom Oslo, Kráľovský palác, Radnica, pevnosť Akershus, Vigelandov park s viac ako 200 žulovými, bronzovými a železnými sochami. Aj toto sú najväčšie škandinávske poklady.

Oslo Nórsko

Vlakom sa zveziete do mestečka Flåm, so zastávkou v Myrdal a Flåmbana. Užijete si malebné výhľady na pastviny, unikátne vodopády, strmé úbočia a hory, no aj pohľad na jednu z najstrmších železničných tratí sveta. Popoludní vás čaká plavba loďou vodami Aurlandsfjordu a Nærøyfjordu, ktoré sú súčasťou Sognenfjorden, druhého najväčšieho fjordu sveta, najväčšieho fjordu Nórska.

Počas poznávacieho zájazdu spoznáte aj druhé najväčšie mesto Nórska, Bergen. Oblasť tvoria staré drevené stavby, zapísané aj do zoznamu UNESCO. Máte možnosť navštíviť rybí trh.

Romantické raňajky v Kodani

Išli ste už trajektom, alebo ešte lepšie – spali ste v ňom? Na našom poznávacom zájazde sa nalodíte na trajekt do Kodane, prespíte tam a ráno si užijete raňajky priamo na palube. Ak by ste mali nutkanie ani nevystúpiť, potlačte ho. Opäť budete mať čo obdivovať. Kodaň je zmesou moderného dizajnu a tradičného dánskeho šarmu. Mesto je postavené na dvoch hlavných ostrovoch spojených mostami. Počas prehliadky mesta spoznáte palác Christiansborg, starú burzu cenných papierov, Kráľovské divadlo, záhrady Tivoli, prístavnú štvrť Nyhayn a palác Amalienborg – zámok a zimné sídlo dánskej kráľovskej rodiny i symbol mesta Malú morskú vílu.

Kodaň Dánsko

Spoznajte fjordy v plnej kráse

Fjordy sú hlboké úzke zálivy lemované strmými skalnatými stenami, ktoré vznikli pôsobením ľadovcov. Sú neoddeliteľnou súčasťou Škandinávie a ponúkajú krásne scenérie, preto sme ich spoznávanie zaradili aj do nášho zájazdu. Geirangerfjord v Nórsku je považovaný za jeden z najkrajších fjordov na svete. Jeho strmé steny sú zdobené vodopádmi a návštevníci si môžu vychutnať jeho krásu pri plavbe loďou alebo počas prechádzky v okolí. Nórsky Nærøyfjord je súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Pokochajte sa strmými horami, zelenými pasienkami a malými dedinkami. Plavba po tomto fjorde je nezabudnuteľným zážitkom. Hardangerfjord je najdlhší fjord v Nórsku a je obklopený kvitnúcimi sadmi počas jari a leta. Táto oblasť je známa aj pre svoje historické stavby a tradičnú nórsku kultúru.

Nórske fjordy

Do Škandinávie letecky

Škandinávia láka návštevníkov jedinečným spojením prírodnej krásy a historického bohatstva. Mestá Oslo, Štokholm a Kodaň odhaľujú kultúrne poklady regiónu, zatiaľ čo fjordy sa starajú o neskutočné scenérie, ktoré zostanú v srdci každého návštevníka. Poznávací zájazd Škandinávia – najkrajšie mestá a fjordy je ako stvorený pre tých turistov, ktorí pojem dovolenka nevnímajú len ako relax pri mori, ale ide im predovšetkým o to, aby spoznali najzaujímavejšie miesta sveta. Hovoríme o vás? Tak sa poponáhľajte s rezerváciou zájazdu.

Naši partneri