Last Minute
Užite si netradičnú dovolenku. Výletná loď Costa Fortuna vyráža na okruh Stredomorím!

Vydajte sa na okružnú plavbu s bohatým programom

Užite si netradičnú dovolenku. Výletná loď Costa Fortuna vyráža na okruh Stredomorím!

Užite si netradičnú dovolenku. Výletná loď Costa Fortuna vyráža na okruh Stredomorím!

Vietor vo vlasoch a všade navôkol len šíre more. Plavba loďou je zážitkom, na ktorý budete spomínať celý rok. Počas okružnej plavby Stredomorím si budete užívať príjemné prímorské podnebie, hrejivé slnko, vôňu mora. To všetko bude na dovolenke po celý čas s vami. Každý deň vás privíta nový prístav a s ním aj nové zážitky.

1. deň - Let do Janova

Výlet začína pohodlným odletom do Janova a večerným nalodením na výletnú loď Costa Fortuna. Pripravení? Plavba Stredozemným morom začína!

loď Costa Fortuna
2. deň - Marseille

Na druhý deň ráno sa zobudíte v najstaršom meste Francúzska, Marseille. Toto prístavné mesto bolo významným dopravným uzlom, takmer celú jeho históriu sprevádza obchod. V čase svojej najväčšej slávy tu kotvila i kráľovská flotila. Pri prechádzke pozdĺž prístavu sa nechajte zlákať vôňou bouillabaisse v niektorej z miestnych reštaurácií. Posilnení touto skvelou rybacou polievkou s cesnakovou omáčkou sa vydajte na kopec La Garde. Tu stojí kostol Notre dame de la Garde, ktorý sa týči nad mestom a jeho návšteva pohladí oko i dušu.

Marseille

3. deň - Tarragona

Ďalšou medzizastávkou je španielska Tarragona. Staré mesto vás vtiahne svojou stredovekou atmosférou. Obdobie rímskej nadvlády tu zanechalo niekoľko historických skvostov, ktoré môžeme obdivovať dodnes. Jednou z najznámejších je rímsky amfiteáter, v ktorom kedysi bojovali odvážni gladiátori. Aj vy budete potrebovať odvahu, ak chcete vyskúšať adrenalínové atrakcie v neďalekom zábavnom parku PortAventura World. Samozrejme, atrakcií pre deti je tu tiež neúrekom, takže každá veková kategória si príde na svoje. Ak ste z horských dráh a tobogánov už vyrástli, odporúčame relax na jednej z malebných pieskových pláží.

4. deň - Malorka

Najväčší španielsky ostrov ponúka skutočný dovolenkový relax. Zatvorte oči a predstavte si skalné útesy, romantické zátoky a pieskové pláže s palmami. Ak chcete spoznať kúsok histórie, navštívte gotickú Katedrálu slnka, ktorá je dominantou hlavného mesta Palma de Mallorca. Typické uličky, farebné okenice, veľa kaviarní a reštaurácií. Nezabudnite ochutnať tapas, typickú španielsku pochúťku a sangriu, osviežujúci nápoj z vína a ovocia. Ak vám potom bude do tanca, môžete sa vyblázniť v niektorom z nočných klubov. Na Malorke to proste žije.

5. deň - Ibiza

Ibizu preslávil nočný život a bujaré párty, avšak ponúka omnoho viac. Očarí vás prekrásnou prírodou s množstvom borovicových lesov, pláží a zátok. Okrem kúpania v azúrovom mori sa oplatí aj výprava do starého mesta. Navštívte starú opevnenú štvrť Dalt Vila, ktorá je zapísaná ako pamiatka UNESCO. Podobne ako hodvábny piesok, fasáda domov a budov je poväčšine biela, preto sa nazýva aj “biely ostrov”.

6. deň - relax na lodi

Predposledný deň vás čaká celodenná plavba Stredomorím. Ráno sa naštartujete vo fitku alebo pri kávičke s výhľadom na šíre more. Deti sa zabavia v detskom klube a vy môžete zatiaľ relaxovať pri bazéne, potom sa nechajte rozmaznávať vo wellnesse. Obed v niektorej zo špičkových reštaurácií bude pre vás gurmánskym zážitkom. Ak si chcete vyhodiť z kopýtka, okrem barov je tu pre vás aj živá hudba či diskotéka. Alebo sa nahoďte do gala a skúste šťastie v kasíne. Príjemný deň zavŕšte pri poháriku vína na otvorenej palube pod hviezdami.

7. deň - Sardínia

Čerešničkou na torte, respektíve na vašej plavbe loďou je Sardínia alebo Ostrov piatich farieb. Okrem rozmanitých farieb sa vyznačuje aj pestrosťou chutí. Musíte ochutnať výrazný tvrdý syr z ovčieho mlieka pecorino a samozrejme aj čerstvo vylovené plody mora. Kamienkové pláže pod vysokými útesmi a more sfarbené ako ten najžiarivejší smaragd vás dostanú svojou krásou. Budete sa cítiť ako v raji.

pláže Sardínie

Vychutnali ste si históriu, kultúru i výbornú kuchyňu na plavbe Stredozemným morom? Spoznajte aj ďalšie prekrásne prímorské mestá a miesta. Ktorá okružná plavba sa stane vašou srdcovkou?

Prečítajte si tiež: Plánujeme letnú dovolenku: Praktický zoznam, na čo treba myslieť

Naši partneri