Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Malorka

Dovolenka Malorka 2024

Malorka je čarokrásny ostrov, nazývaný tiež ostrovom pomarančovníkov, citrónovníkov a paliem a je najväčší nielen z Baleárských ostrovov, ale aj najväčší ostrov Španielska. Leží v západnej časti Stredozemného mora, ostrov je 110 km, a preto je ideálnym miestom, ktoré sa oplatí preskúmať či už autom alebo na fakultatívnych výletoch. Jeho najväčším a zároveň i hlavným mestom je Palma de Mallorca. Palma de Mallorca sa pýši nádhernou katedrálou a množstvom menších pláží. Dovolenka na Malorke je ideálnou voľbou pre mladých, ktorí vyhľadávajú rušný nočný život, ale aj pre rodiny s deťmi vďaka svojim nádherným plážam s krištáľovo čistou vodou.

Ostrov Malorka je častým cieľom turistov a cestovný ruch je jedným z hlavných zdrojov príjmov jeho obyvateľstva. Každoročne navštívi Malorku približne 12 miliónov turistov. Miestne obyvateľstvo živí, okrem cestovného ruchu, poľnohospodárstvo, pestovanie viniča a výroba vína. Ročne je na Malorke priemerne 300 slnečných dní, čo robí z ostrova dovolenkový raj, more je priezračné, príjemne teplé a krásne sfarbené.

Severozápadné pobrežie poskytuje pohľad na skalnaté pobrežie s borovicovými lesmi, rozkvitajúce sady mandľovníkov, olivovníkov a figovníkov, tyrkysové zátoky ako stvorené na kúpanie, dlhé pláže s dunami a stálozelené stromy. Niekdajší ostrov poľnohospodárov a rybárov sa premenil v multikultúrnu krajinu s vynikajúcou infraštruktúrou a skvelou gastronómiou bez toho, aby bola porušená úchvatná príroda. Pohorie Tramuntana ponúka krásne vyhliadky na okolitú krajinu, je ideálnym miestom pre turistov ale i horolezcov.

Strediská na západnom pobreží ponúkajú veľa možností na zábavu, bohaté športové vyžitie a tiež lákajú milovníkov histórie k návšteve blízkeho krásneho hlavného mesta Palma de Mallorca. Na ostrove sú viaceré vodné parky, delfinárium a ďalšie zábavné centrá. Ponuka športov je rozsiahla od vodných športov cez cestnú a horskú cyklistiku až po tenis, golf, či jazdu na koňoch.

V ponuke CK Turancar môžete nájsť ponuku 3-4* hotelov v známych strediskách El Arenal, Paguera a Playa de Muro / Alcúdia.

El Arenal je obľúbené letovisko s čulým nočným ruchom do skorých ranných hodín, láka predovšetkým zábavy chtivých návštevníkov, ktorý si chcú užiť dovolenku na ostrove Malorka. V stredisku je nespočetné množstvo barov, diskoték, reštaurácií i obchodov. Strediská El Arenal a Can Pastilla spája 7 km dlhá piesočnatá pláž s palmami lemovanou promenádou. V roku 2005 tu bol opätovne otvorený megapark, ktorý nazývajú mekkou všetkých diskoték a je postavený v novogotickom obvodovom múre. V dovolenkovom stredisku El Arenal je nespočetné množstvo reštaurácií ponúkajúcich nemeckú a medzinárodnú gastronómiu. Výnimkou je napr. Rancho Picadero, ktoré ponúka fantastickú malorskú kuchyňu.

Malebné stredisko Paguera je súčasťou pobrežia Calviá. Oblasť Calviá sa nachádza v západnej časti ostrova Malorka a je považovaná za najkrajšiu oblasť pobrežia ostrova. Stredisko láka návštevníkov krásnou, piesočnatou plážou lemovanou borovicovými lesíkmi a hlavne skvelou atmosférou letoviska. Niekdajšia cesta bola premenená na pešiu promenádu s barmi, reštauráciami, butikmi a obchodíkmi so suvenírmi. Turisti, ktorí chcú zažiť aktívnu dovolenku, môžu navštíviť tenisové centrum, ktoré je najväčšie na ostrove, päť golfových ihrísk v okolí a prekrásne pláže s možnosťami vodných športov. Asi 15 km severovýchodne od Paguery sa rozprestiera mestečko Galilea (300 obyvateľov), ktoré je postavené v terasách.

Oblasť Alcúdie a krásnej pláže Playa de Muro na hranici národného parku je v posledných rokoch najvyhľadávanejšou oblasťou Malorky. Je obľúbená hlavne kvôli svojej dobrej dostupnosti, krásnej pieskovej pláži a blízkosti Alcúdie s kompletnou ponukou športových, kultúrnych a nákupných možností. Mesto Alcúdia je známe aj svojimi výborne zachovalými mestskými hradbami a rímskym amfiteátrom i ako východiskové miesto ku návštevám polostrova Formentor s najkrajším vyhliadkovým bodom na ostrove. Malorka sa nedá popísať, Malorku treba zažiť a precítiť ...

Zobraziť popis destinácie Skryť popis destinácie

Poznávacie zájazdy 2024

Zobraziť všetky
Naši partneri