Hodnotenie klientov:  7.5
* * * *
Letecky

Hotel Palazzo di Zante

Grécko - Zakynthos - Vassilikos

V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU
Známy hotelový komplex s príjemnou atmosférou, pekným upraveným prostredím a priamo nad malebnou plážou Mavratzi Beach. Patrí k obľúbeným hotelom ostrova Zakynthos, svojím vybavením a službami je vhodný pre všetky vekové kategórie. Pestrý animačný program, zábavný detský svet Zantino World a priestranný bazén aj s toboganom ocenia najmä rodiny s deťmi.
Poloha:
priamo nad piesočnatou plážou Mavratzi Beach, 1 km od dediny Vassilikos, približne 14 km od hlavného mesta Zakynthos a 17 km od letiska.
Hotel:
vstupná hala s recepciou, Wi-Fi na recepcii zdarma, reštaurácia Apollo s terasou, pool bar, bar After Eleven (za poplatok), bazén a detský bazén (ležadlá a slnečníky zdarma), detské ihrisko, kino, obchody, wellness s vnútorným bazénom, saunou, masážami a parným kúpeľom (za poplatok). Široká ponuka animačných programov pre deti a dospelých aj so slovenskými animátormi v mesiacoch júl a august. Detský vláčik a zábavný detský svet Zantino World a tobogan sú prevádzkované v hotelovej réžii.
Izby:
priestranné dvojlôžkové izby s možnosťou 1 alebo 2 prísteliek (poschodová posteľ) sú vybavené klimatizáciou, SAT TV, telefónom, chladničkou, trezorom (za poplatok), kúpeľňou s vaňou a s WC, sušičom na vlasy, balkónom alebo terasou. Izby vyššieho štandardu so súkromným bazénom (za poplatok) a rodinné izby až pre 5 osôb (za poplatok).
Stravovanie:
all inclusive: raňajky, obedy a večere formou bufetových stolov s obluhou vrátane nápojov, počas dňa ľahké občerstvenie, miestne alkoholické nápoje (čapované pivo, víno, whisky, gin, vodka, rum, tequila, miešané nápoje) a nealkoholické nápoje, káva, čaj, zmrzlina v čase od 10.00 do 23.00 hod.
Pláž:
pekná piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora. Prístup na pláž je cestičkou okolo hotelového rezortu alebo kombináciou výťahu a schodov priamo od bazéna s toboganom. Ležadlá a slnečníky na pláži, plážový bar a reštaurácia sú za poplatok.
Doprava:
letecká
Typ stravy:

all inclusive

Fakultatívne výlety:

Okruh ostrovom: celodenný autobusový výlet, počas ktorého budete môcť obdivovať tie najkrajšie prírodné scenérie ostrova: pláž Navagio, prístav Agios Nicholaos, Modré jaskyne, výhliadka Bochali v meste Zakynthos.

Kefalónia: lodný výlet na ostrov Kefalónia spojený s prehliadkou najväčších atraktivít ostrova: kostol sv. Hieronýma, jaskynné jazero Melissani, jaskyne Drogoratti, úchvatná pláž Myrthos a hlavné mesto Argostolli.  

Navagio: lodný výlet na najkrajšiu pláž ostrova s bielym pieskom a tyrkysovou farbou mora. Na pláži je vrak stroskotanej pašeráckej lode. Výlet je spojený aj s kúpaním na tejto pláži.

Kaiki: lodný výlet na korytnačí ostrov Marathonissi, miesto hniezdenia korytnačiek caretta-caretta, kde si zaplávate a budete relaxovať na pláži. Výlet je spojený aj s prehliadkou morských jaskýň Keri.

Jeep Safari: výlet na jeepoch, počas ktorého budete mať výhľad na laganský záliv, v dedinkách Agalos a Kiliomeno uvidíte pôvodnú architektúru ostrova, pláž Makrys Gialos a zastavíte sa na útese s nádherným výhľadom na pláž Navagio.

Olympia: plavba loďou do prístavu Kilini, odtiaľ výlet na miesto, kde sa v roku 776 p.n.l. konali prvé olympijské hry.

Vodný park Sarakinado:  výlet do vodného mestečka bazénov, šmykľaviek, víriviek, toboganov a iných vodných atrakcií pre deti aj pre dospelých.     
Informácie o krajine a stredisku:
ZAKYNTHOS
Grécky ostrov Zakynthos, známy aj pod prezývkou Zante, je tretím najväčším ostrovom Iónskeho mora a patrí do súostrovia Iónskych ostrovov, ktoré lemujú západné pobrežie Grécka. Nie náhodou je ostrov nazývaný aj „Kvet východu” alebo „Ostrov vôní”. Vďaka výdatným dažďovým zrážkam počas zimy a teplému a slnečnému počasiu v lete je ostrov takmer neustále zakvitnutý. Dovolenka na ostrove Zakynthos je tou pravou voľbou pre všetkých milovníkov prírodných krás. Zakynthos patrí k menším ostrovom, tie najzaujímavejšie miesta sa dajú prebádať v pomerne krátkom čase. Takmer celé juhovýchodné pobrežie ostrova je lemované nádhernými piesočnatými plážami s priezračne čistým morom. Tie najvyhľadávanejšie sa bezpochyby nachádzajú na zelenom polostrove Vassilikos. Patria k nim napríklad Porto Zoro alebo Banana Beach. Za zmienku stojí aj pláž Gerakaz, ktorá je významných hniezdiskom morských korytnačiek Caretta caretta. Korytnačky sú ohrozeným druhom a ich ochrane sa tu venuje veľká pozornosť. V okolí zálivu Laganas na juhu ostrova bola vytvorená za týmto účelom aj prírodná rezervácia. Výletné plavby za ich pozorovaním sú tu miestnou atrakciou. Najznámejším symbolom ostrova je pláž Navagio. Je lokalizovaná na severozápade ostrova medzi skalnými útesmi a je prístupná iba od mora. Neodmysliteľnou súčasťou pláže Navagio je dnes už veľmi hrdzavý vrak nákladnej lode, ktorá stroskotala. Podľa toho bola pomenovaná aj samotná pláž - navagio znamená stroskotanie. Táto pláž patrí medzi najfotografovanejšie pláže sveta. Veľkej obľube sa na ostrove tešia aj Modré jaskyne, ktoré sa nachádzajú na severe ostrova. Tie sú vzácne najmä vďaka bohatému podmorskému svetu, ktorý tam môžete pozorovať. Voda je nádherne tyrkysovo-modrá a odráža sa na všetkých stenách jaskýň, ktoré vďaka tomu dostali i svoje pomenovanie. Ďalšou obľúbenou zastávkou turistov je hlavné mesto Zakynthos. Nachádza sa na východnom pobreží a dominuje mu Benátsky hrad. Centrom mesta je Námestie Somolos, obklopené tradičnými budovami. Na námestí sídli aj múzeum ostrova, z kostolov je najvýznamnejší Agios Dionysios pri novom móle v prístave. Ostrov bol niekoľko storočí súčasťou Benátskej republiky, tradičné stavby sú postavené v benátsko-gréckom štýle, vďaka čomu sa Iónske ostrovy odlišujú od ostatného Grécka. Aj prezývku ostrova Zante mu dali ešte starí Benátčania. Zakynthos je ostrovom s nezabudnuteľnou atmosférou a príťažlivosťou, určite sa oplatí navštíviť. Letecké zájazdy sú realizované s odletom z Bratislavy na Zakynthos (let trvá približne 2 hod. 10 minút).

VASSILIKOS
Vassilikos je malebné prázdninové letovisko, nachádza sa v juhovýchodnej časti ostrova na polostrove s rovnomenným názvom. Je to bývalá rybárska dedinka, patrí medzi pokojnejšie strediská, v okolí nájdete vinice, olivovníky, píniové borovice a nádherné pláže s jemným pieskom. V stredisku je malé centrum s obchodmi, tavernami a barmi. Je to tichšie stredisko, do neďalekého rušného strediska Argassi, kde si môžete vychutnať aj nočný život, alebo do hlavného mesta Zakynthos, premáva pravidelná autobusová linka. Transfer z letiska trvá približne 30 minút.
Podobná ponuka TU
Zobraziť na mape (37.7198280000, 20.9872830000)
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri