Hodnotenie klientov:  9.9
* * * *
Letecky

Hotel Don Juan Resort Lloret

Španielsko - Costa Brava
Výnimočný hotel Don Juan Resort je vďaka svojej polohe srdcom mestečka Lloret de Mar. Svojou starostlivosťou o klientov a rozmanitosťou služieb je jedným z najznámejších hotelov v oblasti.
Poloha:
približne 400 metrov krásnej pláže so zlatistým pieskom, na ktorú sa dostanete príjemnou prechádzkou popri promenáde. Hotel sa nachádza v živom centre mestečka Lloret de Mar v blízkosti nákupného centra a viacerých malých obchodíkov, barov, rešťaurácií, pubov a podnikov s dennou i večernou zábavou.
Hotel:
Moderný hotel s vnútornými i vonkajším bazénom v centre rušného mestečka ponúka rôzne typy ubytovania od štandardných izieb až po moderné ubytovanie zariadené v minimalistickom štýle. Vo svetlej reštaurácii Niwa s vertikálnou záhradou je na výber z bohatých bufetových stolov rozmanitá ponuka tradičných i moderných jedál stredomorskej kuchyne. V hoteli nájdete tiež lobby bar a dva bary pri bazéne. Pre najmenších je k dispozícii detský kútik vo vnútorných a vonkajších priestoroch, ihrisko a tri menšie tobogány. Pre dospelých je možnosť zabaviť sa na diskotéke so živou hudbou počas víkendov, či pri hre biliardu a oddýchnuť si v kaderníckom salóne.
Izby:
štandardne zariadené dvojlôžkové izby s klimatizáciou a balkónom s možnosťou jednej prístelky majú kúpeľňu so sprchovým kútom alebo vaňou a WC, sušičom vlasov, SAT TV, Wifi pripojenie, klimatizáciou. Nachádzajú sa v budovách Avenue a Boulevard. Superior izby sú zrekonštruované a sú zariadené v mininalistickom štýle. Taktiež majú možnosť jednej alebo dvoch prísteliek a nachádzajú sa v časti Palace. Superior izby majú vlastný balkón, trezor, šatníkovú skriňu, SAT TV, Wifi pripojenie, SAT TV, klimatizáciou, kúpeľňou so sprchovým kútom a WC, sušičom vlasov. Detská postieľka, výhľad na bazén alebo dve prepojené izby sú na vyžiadanie podľa kapacít hotela.
Stravovanie:
polpenzia (raňajky, večere) alebo plná penzia (za doplatok) formou bufetových stolov s bohatou ponukou stredomorských špecialít, a tiež možnosť stravovania all inclusive.  V reštaurácii sa vyžaduje vhodné oblečenie (zákaz vstupu v plavkách). Možnosť objednať si špeciálne stravovanie (vegetariánske, celiatické a pod. ).
Pláž:
Známe pláže Fenals Beach a Lloret Beach ponúkajú dovolenkárom dokonalú možnosť relaxu. Deti sa vyšantia na širokých plochách zlatistého piesku či vo vlnách mora. Zábavychtiví klienti si dosýta užijú denný i nočný život v baroch, ktorými sú pláže obkolesené. V okolí pláže si môžete zakúpiť prehliadku na výletnej lodi alebo sa loďkou môžete previezť na menšie pláže v zátokách. Ležadlá a slnečníky sú na plážach za poplatok.
Doprava:
letecká
Typ stravy:
polpenzia/plná penzia/all inclusive
Fakultatívne výlety:

Večerná Barcelona s fontánami - orientačná cena dospelí 38 €, deti do 12 r. 27 €, návšteva najznámejších atrakcií architekta A. Gaudího spojená s predstavením hudby a farebných svetiel pri Barcelonských fontánach.

Kláštor Monsterrat - orientačná cena dospelí 38 €, deti do 12 r. 27 €, návšteva najvýznamnejšieho pútnického miesta Katalánska v srdci národného parku.

Andorra - orientačná cena dospelí 55 €, deti do 12 r. 45 €, návšteva malebného štátu v panenskej prírode Pyrenejí spojená s nádhernými výhľadmi a lacnými nákupmi bez colných poplatkov.

Girona - orientačná cena dospelí 25 €, deti do 12 r. 19 €, romantické starobylé mesto s jedinečnou architektúrou a gotickou katedrálou.

Water World - orientačná cena dospelí 33 €, deti do 120 cm 19 €, akvapark pre deti aj dospelých so širokou ponukou gigantických toboganov.

Marineland - orientačná cena dospelí 28 €, deti do 10 r. 18 €, očarujúci vodný svet s mnohými bazénmi, toboganmi a malou ZOO. Informácie o ďalších výletoch v CK.

Informácie o krajine a stredisku:

ŠPANIELSKO

Španielske kráľovstvo leží v juhozápadnej časti Európy na Pyrenejskom polostrove, pobrežie má celkovú dĺžku 4964 km. Je to turistická veľmoc, do ktorej ročne zavíta takmer 80 miliónov návštevníkov. Známe a navštevované veľkomestá sú Madrid, Barcelona a Valencia. Španielsko je známe bohatou a kvalitnou stravou pre náročných klientov, vynikajúcim červeným vínom, historickými budovami, pamiatkami, zlatistými pieskovými plážami, temperamentným a zhovorčivým domácim obyvateľstvom užívajúcim si stabilné slnečné počasie a teplé letné noci v tanečnom rytme flamenca. Letecké zájazdy sú realizované s odletmi z Bratislavy na letisko v Barcelone.

 

COSTA BRAVA A COSTA DEL MARESME

Významná časť turistov z celej Európy mieri v lete práve na Costa Brava – na najbližšie španielske pláže. Zálivy s plážami s hrubozrnným zlatistým pieskom striedajú skalnaté útesy s turistickými chodníčkami s výhľadom na pobrežie Costa Brava. Morské pobrežie pokračuje smerom na juh pod názvom Costa del Maresme a označuje sa ním oblasť, ktorá leží asi 30 km severne od Barcelony až po Blanes, ktorým začína Costa Brava. Táto časť pobrežia sa vyznačuje dlhými a širokými piesočnatými plážami, lemovanými rýchlodráhou, ktorá spája stredomorské pobrežie s vábivou a kozmopolitnou Barcelonou, pýšiacou sa množstvom kultúrnych a zábavných podnikov, obchodov a športových centier.


LLORET DE MAR

Perla divokého pobrežia, v oblasti Costa Brava, je známa rušným nočným životom, barmi, zábavnými podnikmi a diskotékami, deti láka blízky akvapark. Skaliská sa dvíhajú od morského dna a tvoria nádherné pozadie divokého pobrežia. Názov mestečka pochádza zo starobylého Lauredal – vavrínový háj. Nádherné zlaté pláže sú ním obkolesené. Vzdialenosť od letiska v Barcelone je asi 85 minút.

Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri
Mercedes 1 percento