Hodnotenie klientov:  9.8
* * *
Letecky

Hotel Globales Playa Santa Ponsa

Španielsko - Malorka

Útulný hotel situovaný v pokojnejšej oblasti letoviska Santa Ponsa, no zároveň len pár krokov od rušnejšieho centra, ktoré ponúka bohatú škálu obchodov, reštaurácií, či barov. Ako stvorený nielen pre mladých, páry, ale aj rodiny s deťmi.

Poloha:

len 200 m na piesočnatú pláž, širšie centrum bohaté na nákupné možnosti, zábavu, spoznávanie tradičnej španielskej kuchyne je len pár krokov od rezortu. Cesta do hlavného mesta Palma de Mallorca zaberie 25 minút jazdy autom, samozrejme, dostanete sa tam aj verejnou dopravou, pričom najbližšia zastávka je cca 300 m. V blízkosti sa nachádzajú rozľahlé golfové ihriská. Letisko PMI je vzdialené 30 km.

Hotel:

vstupná hala s recepciou, Wi-Fi pripojenie, bazén, detský bazén, ležadlá a slnečníky pri bazéne, animačný program, sauna, jacuzzi, solárium, lobby bar, bar pri bazéne, zmenáreň, výťah, konferenčná miestnosť, požičovňa áut, tenisový kurt, futbal, biliard, požičovňa bicyklov za poplatok.

Izby:

jednolôžkové izby, dvojlôžkové izby s možnosťou jednej prístelky, všetky majú k dispozícii klimatizáciu, SAT TV, telefón, kúpeľňu so sprchou, sušič vlasov, balkón, trezor za poplatok.

Stravovanie:
polpenzia - formou bufetových stolov. All inclusive – raňajky, obedy a večere podávané formou bufetových stolov, lokálne alkoholické a nealkoholické nápoje, pizzeria (11:00 – 18:00 hod. a 22:00 – 24:00 hod.), bar pri bazéne (10:00 – 24:00 hod.).
Pláž:

piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora vzdialená 200 m, ležadlá a slnečníky na pláži za poplatok.

Doprava:
letecká
Typ stravy:

polpenzia

Fakultatívne výlety:
Formentor a trh v Alcúdii – celodenný výlet na polostrov Formentor a trhy v mestečku Alcúdia. Návšteva prístavu Port Pollenca odkiaľ sa loďou presunie na pláž Formentor s možnosťou celodenného kúpania. Odtiaľ návšteva najfotografovanejšieho miesta na Malorke, výhliadke Es Colomer.
Marineland  - zábavný morský park očarí deti i dospelých. Návštevníkov nadchnú úžasné vystúpenia delfínov, tuleňov a papagájov.
Okruh ostrovom – celodenný výlet autobusom, loďou i vláčikom, počas ktorého spoznáte mnohé krásne miesta ostrova. Cesta vedie cez vnútrozemie ostrova, cez majestátne hory Sierra de Tramuntana až k západnému pobrežiu Sa Caloba. Odtiaľ sa vydáte loďou do prístavu Sóller, a nostalgickou cestou vláčikom cez pomarančovníkové háje až na predmestie hlavnémo mesta Palmy.
Palma de Mallorca – návšteva hlavného mesta, prehliadka katedrály La Seu, historického centra a prístavu.
Okružná cesta s návštevou dedinky Valldemossa – celodenný výlet loďou i autobusom. Návšteva malebnej dedinky Valldemossy priamo v pohorá Sierra de Tramuntana, ktorú svojim pobytom preslávila známa dvojica F. Chopin a G. Sandová. NA tomto výlete je možnosť ochutnávky miestnych likérov.
Dračia jaskyňa a Manacor – poldenný výlet do jaskyne Cuevas Drach(Dračia jaskyňa) a mesta Manacor, známeho výrobou umelých malorských perál.
Informácie o ďalších výletoch v CK.
Informácie o krajine a stredisku:
MALORKA
Malorka je najväčším ostrovom Španielskeho kráľovstva a zároveň jedným z mnohých očarujúcich ostrovov Baleárskeho súostrovia. Poloha v Stredozemnom mori jej zaručuje príjemnú klímu počas celého roka. Najväčším a zároveň hlavným mestom Malorky je Palma de Mallorca, ktorá najmä počas letných mesiacov víta tisíce turistov. Lákadlom, ktoré určite musí vidieť každý cestovateľ, je Katedrála Panny Márie z roku 1230, ktorá je jednou z najväčších katedrál v Európe. Taktiež Castel de Bellver týčiaci sa nad mestom ponúka nádherné výhľady na zelené, malebné uličky, v ktorých by sa nejeden dovolenkár rád stratil. Na Malorke sa dá vidieť a zažiť takmer všetko. Počnúc nádhernými plážami so zlatistým pieskom prechádzajúcim do skalnatých pobreží, cez historickú časť hlavného mesta, delfinárium, či nádherné jaskyne vzniknuté prírodným spôsobom (vrásnením), až po rušné centrá letovísk, ktoré sa vyznačujú nikdy sa nekončiacou zábavou. Vo všetkých častiach ostrova sa však stretnete s povestnou ,,maňanou“ miestneho obyvateľstva, ktoré vám pripraví tú najchutnejšiu večeru z lokálnych surovín a vaša dovolenka sa tak stane dokonalým časom pre odpočinok tela a načerpanie síl do ďalších dní. Letecké zájazdy sú realizované z Bratislavy aj Viedne na letisko v Palma de Mallorca. 
Santa Ponsa - prázdninové stredisko obľúbené najmä u priaznivcov golfu, kvalitného jedla a relaxu. Dedinka je obklopená nádhernými bielymi plážami a prístavom obklopeným zelenými kopcami.  

Zobraziť na mape (39.5170050000, 2.4826230000)
Zdieľať
Zoznámte sa
Klimatický diagram
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri