Hodnotenie klientov:  8,8
Kombinovaná

Bulharsko kombi

VYPREDANÉ

TÁTO KAPACITA NIE JE ZATIAĽ K DISPOZÍCII

Podobná ponuka TU
Rýchly popis:

Ubytovanie: 5x v hoteli

Stravovanie: 5x raňajky


Burgas - Veliko Tarnovo - Arbanasi - Sokolský kláštor - Etar - Kazanlak - Karlovo - Plovdiv - Sofia

Doprava:
kombinovaná - letecká a autobusová
Program zájazdu:

1. deň – odlet z Bratislavy do Burgasu. Ubytovanie v hoteli.

2. deň – raňajky, individuálne voľno pri mori, kúpanie a oddych na pláži. Ubytovanie.

3. deň – po raňajkách prehliadka mesta Veliko Tarnovo, prezývaného aj Mesto cárov. Návšteva pevnosti Carevec postavenej na rovnomennom kopci. Pevnosť bola v minulosti sídlom bulharských cárov. Z pôvodnej stavby zostali len ruiny kláštora, dva kostoly a pozostatky obrovského trónu s rímskymi stĺpmi. Popoludní zastávka v dedinke Arbanasi, ktorá je jednou z najmalebnejších dedín Bulharska. Najstaršie domy boli vyrobené z kameňa a pripomínajú malé modely pevností, ktoré nie je možné vidieť nikde inde v Bulharsku. Súčasťou dediny je skanzen zahŕňajúci 80 pamiatok, medzi najvýznamnejšie budovy v obci patria Dom Konstantsalieva, Kostol Narodenia Krista, či Kostol archanjelov Michaela a Gabriela. Večer ubytovanie.

4. deň – raňajky, presun k Sokolskému kláštoru, ktorý spočiatku slúžil ako malý kostolík a obytný dom v blízkosti vchodu do jaskyne. Časom tu vznikla škola a vzdelávacie centrum. Návšteva skanzenu Etar, ktorý pozostáva zo starých domov s typickou architektúrou bulharského národného obrodenia z 18. a 19. storočia. Návštevníkov zoznamuje s ľudovým umením, spôsobom života, tradíciami a zvykmi Bulharov. Popoludní presun do mesta Kazanlak známeho hlavne ako centrum oblasti prezývanej Údolie ruží. Návšteva jednej z najvýznamnejších kultúrno-historických pamiatok Bulharska – Tráckej hrobky pochádzajúcej zo 4. storočia a zapísanej na zoznam UNESCO. Individuálne voľno v Kazanlaku s možnosťou nákupov svetoznámej kozmetiky a olejov vyrobenej z ruží. Vo večerných hodinách ubytovanie v hoteli.

5. deň – po raňajkách prehliadka historického centra mesta Karlovo. Časť starého mesta je vyhlásená za architektonickú rezerváciu Staré Karlovo. Presun do mesta Plovdiv. Prechádzka z Nového Plovdivu bulvárom Kňaz Alexandri, ktorý žije vo dne i v noci smerom do Starého Plovdivu. Cestou možnosť prehliadky rímskeho amfiteátra, rímskeho štadióna, antického fóra s odeonom, brány Chisar Kapia, najstaršej európskej mešity Džumaja zo 14. st. a baziliky sv. Mariny s jedinečnými drevorezbami. Ubytovanie.

6. deň – po raňajkách presun do mesta Sofia, ktoré je hlavný mestom a zároveň najväčším mestom Bulharska. Prehliadka mesta s najznámejšími pamiatkami, ako sú Chrám sv. Alexandra Nevského postavený na počesť vojakov, ktorí oslobodili mesto spod tureckej nadvlády, Kostol sv. Sofie, mešita Banja Baši pomenovaná po blízkych minerálnych prameňoch a ďalšie. Transfer na Slovensko cez Srbsko a Maďarsko.

7. deň – príchod v ranných hodinách.

V cene je zahrnuté:
kombinovaná doprava podľa programu, 5x ubytovanie v hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky 75 EUR/os., pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,80 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,50 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 175 EUR/5 nocí, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 130 EUR. Nástupné miesta: jednosmerný zvoz NR, TT, BA bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE - 5 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 7 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 8 EUR.
Podobná ponuka TU
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri