Hodnotenie klientov:  10
Autobusom

Dobrodružstvo na severe Slovenska


V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU
Rýchly popis:

Krátky, ale zaujímavosťami nabitý program ponúka historické pamiatky, jedinečnú plavbu na pltiach, krásne prírodné scenérie a výhľady, svetoznáme kúpele i maľované domčeky ako z rozprávky.

 

Ubytovanie: 1 x v hoteli


Stravovanie: 1 x raňajky


Čičmany - Rajecká Lesná – Rajecké Teplice – Budatínsky hrad – Žilina - hrad Strečno – plte na Váhu pri hrade Strečno - rozhľadňa na kopci Špicák –Súľovské skaly


 

Doprava:
autobusová
Program zájazdu:
1. deň – odchod v ranných hodinách, zastávka v malebnej obci Čičmany,  ktorá ja známa geometrickou ornamentálnou výzdobou vonkajších stien domov. Krátky transfer do Rajeckej Lesnej, kde navštívime baziliku a Slovenský Betlehem. Návšteva kúpeľného mestečka Rajecké Teplice, ktoré patrí k najznámejším a najkrajším na Slovensku. Presun k Budatínskemu hradu, na sútoku riek Váh a Kysuca, obkoleseného historickým parkom. Jednou z najzaujímavejších je dnes expozícia drotárstva, ktoré je neodmysliteľne spojené s Kysucami. Návšteva Žiliny, jedného z najkrajších miest na Slovensku. Ubytovanie a nocľah. 

2. deň ­-  raňajky, návšteva hradu Strečno, ktorý sa už od 14. storočia pýši na vysokom brale nad riekou Váh, prehliadka hradnej zrúcaniny. Jedinečná plavba po Váhu na pltiach Strečnianskou úžinou. Krátka prechádzka k rozhľadni na kopci Špicák, ktorá stojí v nadmorskej výške 620 m.n.m. Z rozhľadne je panaromatický výhľad na Žilinskú kotlinu, hrebeň Malej Fatry, časť Kysuckej vrchoviny a Strážovské vrchy. Raritou je tiež výhľad na 4 okolité hrady – Strečno,  Lietavský hrad, Budatínsky hrad a Starý hrad. Transfer autokarom k Súľovským skalám, ktoré patria k prírodným pokladom Slovenska. Ľahšia túra k Súľovskému hradu. Návrat domov vo večerných hodinách.
V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 1x ubytovanie s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté:

Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 1,50 EUR/ os./noc), hygienický a bezpečnostný príplatok 5 EUR/os. Odporúčaný doplatok: poistenie DCR 1,90 EUR/os./deň, pripoistenie COVID 2,60 EUR/osoba do 70 rokov/deň, 5,20 EUR/osoba 70-85 rokov/deň (možné objednať, len ak má osoba zakúpené poistenie KOMFORT alebo PLUS). Ostatné doplatky: príplatok za 1/1 izbu 23 EUR, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 23 EUR, príplatok za večeru 13 EUR, orientačná cena vstupov 35 EUR. Nástupné miesta: BA, TT, NR, PN, NM, TN, PB, DUB.

Podobná ponuka TU
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri
Mercedes 1 percento