Last Minute

Alpský okruh a Bodamské jazero

Okružná cesta plná histórie, krásnej prírody a horských výhľadov. Navštívite Rýnske vodopády, prejdete sa po kvetinovom ostrove, uvidíte múmiu ľadového muža a veľa iného. To všetko v objatí majestátnych Álp. Program
od 0 €
Kalkulovať

Termíny a ceny

Termíny na tento zájazd sú aktuálne nedostupné. V prípade bližších informácií nás môžete kontaktovať na telefónnom čísle +421 37 655 00 11/12 alebo emailom na turancar@turancar.sk .

Ďakujeme za pochopenie, kolektív CK Turancar.

Podobná ponuka TU

V cene sú zahrnuté

doprava luxusným autokarom, 4x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie sú zahrnuté

Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT alebo poistenie PLUS, orientačná cena vstupov 110 EUR/os. (platba na mieste v miestnej mene).  Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 160 EUR/4 noci, miestenka 10 EUR, príplatok za dvojsedadlo 165 EUR. Nástupné miesta: BA – bez príplatku, NR, TT - 10 EUR, TO, PN, PE - 15 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 20 EUR, BB, ZV, PB, ZA - 25 EUR.

Program zájazdu

2. deň 1. deň 3. deň 4. deň 5. deň
Odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách. Popoludní krátka zastávka pri jazere Misurina, obklopeného vysokými horskými štítmi, ktoré sa zrkadlia na jeho hladine. Krátky transfer do exkluzívneho strediska Cortina d´Ampezzo, prezývaného aj „kráľovná Dolomitov“. Prehliadka romantického centra mesta, ležiaceho medzi 3300 m vysokými končiarmi Dolomitov, kde sa v roku 1956 konali Zimné olympijské hry. Možnosť návštevy olympijského štadióna. Presun do hotela, ubytovanie a nocľah.
Raňajky, príchod do horského strediska Sasso Pordoi s možnosťou vyviezť sa lanovkou na vrch Sass Pordoi (2950 m). Z vrcholu sa naskytá nádherný výhľad na okolité viac ako 3000 m vysoké končiare, okrem iných aj na najvyšší vrch Dolomitov, končiar Marmolada (3343 m). Pokračovanie Veľkou dolomitskou cestou, do hlavného mesta južného Tirolska – Bolzana. Prehliadka historického centra, v ktorom sa stretáva nemecká kultúra a architektúra s talianskou a vytvárajú tak zaujímavý kolorit na pozadí masívnych vrchov. Možnosť návštevy archeologického múzea, kde je vystavený slávny 5000 rokov starý ľadový muž Őtzi, ktorý bol objavený na rakúsko-talianskych hraniciach. Transfer do hotela, ubytovanie a nocľah.
Raňajky, transfer do nemeckého mesta Konstanz (Kostnica) - ideálne výletné miesto vďaka jedinečnej polohe pri Bodamskom jazere v blízskosti Švajčiarska a Lichtenštajnska.  Mesto bolo dejiskom kostnického koncilu, ktorý riešil otázku trojpápežstva a reformy cirkvi, počas ktorého bol odsúdený a následne upálený český kňaz a reformátor Majster Jan Hus. Prechádzka po zachovalom stredovekom centre mesta, kde sa nachádza aj Husov dom.  Presun k Rýnskym vodopádom v meste Schaffhausen, ktoré sú najväčším vodopádom v Európe vzhľadom na prietok vody, vyhliadka, fakultatívne plavba loďou do tesnej blízkosti vodopádu. Transfer do hotela, ubytovanie a nocľah.
Raňajky, presun na kvetinový ostrov Mainau na Bodamskom jazere s impozantným arborétom. Plavba loďou k hradu Meersburg zo 7. storočia – najstarší hrad na území Nemecka, prechádzka historickým centrom. Odchod do neďalekého mesta Friedrichshafen, prehliadka centra a prístavu univerzitného mesta, ktoré je preslávené najmä vďaka Ferdinandovi von Zeppelinovi. Ten v meste založil továreň na vzducholode, návšteva Múzea vzducholodí so zaujímavými technickými expozíciami. Transfer do hotela v blízkosti Innsbrucku, ubytovanie a nocľah.  
Raňajky, presun do hlavného mesta Tirolska – Innsbrucku. Prehliadka námestia, katedrály, gotickej štvrte, ktorej symbolom je Zlatá strieška, Cisársky palác, renesančný zámok Ambras. V poludňajších hodinách transfer, príchod na Slovensko vo večerných hodinách.    
Zmena programu vyhradená.

Informácie o krajine a stredisku

Bodamské jazero

Informácie o krajine a stredisku

Švajčiarsko

Krajina čokolády a hodiniek prekvapuje svet nielen svojou nezávislosťou trvajúcou pol storočie, ale najmä úchvatnou prírodou rozprestierajúcou sa pod vysokými alpskými štítmi, malebnými horskými dedinkami či očarujúcimi mestami. S bohatou ponukou poznávacích zájazdov do malebného Švajčiarska budete mať možnosť navštíviť pôvabný Luzern, starobylý St. Gallen, pokochať sa neopakovateľnými výhľadmi z hory Pilatus či Matterhorn a nechať sa očariť nezabudnuteľnými Rýnskymi vodopádmi. Napriek tomu, že Švajčiarsko nemá prístup k moru, obyvatelia môžu byť hrdí na viac ako 2000 jazier, z ktorých najväčšie sú Bodamské, Ženevské či Lago Maggiore.

Rakúsko

Malá krajina s veľkým kultúrnym dedičstvom a nádhernou prírodou, s ktorou zdieľame spoločnú minulosť ako súčasť Habsburskej monarchie, ktorá dominovala strednej Európe viac ako 600 rokov s hlavným mestom Viedňou ako centrom moci a kultúry. Ďalšími mestami,  ktoré určite stoja za návštevu je Salzburg, ktorý dal svetu Wolfganga Amadea Mozarta, Graz, Linz, Eisenstadt a mnoho ďalších. Veľkú časť Rakúska pokrývajú Alpy, a vďaka zimným športom je Rakúsko aj obľúbenou zimnou turistickou destináciou. V lete sú obľúbené alpské jazerá s okolitými malebnými mestečkami - Halstatt, Wolfgangsee, Worthersee atď. Rakúsko je aj krajinou kde vznikla najznámejšia vianočná pieseň "Tichá noc" a tradícia vianočných trhov je tu veľmi silná s orginálnou atmosférou vo veľkých ale aj tých najmenších mestečkách. Vychutnať si v Rakúsku určite odporúčame Wiener schnitzel alebo lahodnú Sacher torte.

Nemecko

Najľudnatejšia krajina Európskej únie, vznikol tu prvý časopis už v 17. storočí, prvý raz tu bolo zavedené striedanie času za 1. svetovej vojny, hlavné mesto má viac mostov než Benátky a pivo sa do niektorých barov dopravuje pivným potrubím. Tieto, ale aj rôzne ďalšie zaujímavosti sa dozvedia všetci, ktorí s nami zavítajú do Nemecka. Objavovať s nami môžu mestá ako Mníchov, Drážďany alebo Berlín, severské mestá Hanzy - stredovekej obchodnej a trhovej aliancie združujúcej cechy pozdĺž Severného a Baltského mora, romantické bavorské zámky uprostred nemeckých Álp, ktoré boli inšpiráciou pre mnnoho disneyovských rozprávok, splaviť s nami môžete rieku Rýn a započúvať sa do mysteriózneho spevu bájnej Lorelei, v údolí rieky Mosel ochutnať svetoznáme rýnske rizlingy a deti sa zase zabavia v originálnom Legolande.

Taliansko

Neodolateľné jedlo, architektúra, bohatá história a rozmanité scenérie romantického Talianska obsiahnuté v našich poznávacích zájazdoch s výkladmi tých najlepších sprievodcov, ktorí dušou a srdcom zbožňujú túto krajinu a hneď v prvý deň Vás svojou láskou nakazia. Navštívte veľkolepé rímske Koloseum, vinice Toskánska, prejdite sa pobrežím Ligúrskej riviéry so skalnatými útesmi, preskúmajte horúci a temperamentý juh krajiny v Kampánii, Apúlii a na Sicílii, schlaďte sa v osviežujúcich vodách alpských jazier, alebo zažite tradičný benátsky karneval! A v neposlednom rade - Taliansko je ideálna krajina pre všetkých milovníkov gastronomických zážitkov - ochutnať môžete pravú pizzu v Neapole, čerstvé cestoviny, lahodné gelato, vynikajúce lokálne syry a šunky a samozrejme fantastické vína z rôznych regiónov.

Naši partneri