Last Minute

Kampánia s pobytom pri mori

Sedem dní strávených pod horúcim južným talianskym slnkom s návštevou Pompejí, výstupom na sopku Vezuv, romantickým ostrovom Capri a samozrejme horúcimi vodami Tyrrhenského mora ako stvoreného na letné kúpanie. Program
od 565 € 485 €
Kalkulovať

Termíny a ceny

Kalkulácia

Filtrovať

 • 13.08. - 19.08.

  Ut - Po 4 noci
  • Autobusom
  • raňajky
  cena s poplatkami za os. 565,00 € 485,00 €
 • 22.09. - 28.09.

  Ne - So 4 noci
  • Autobusom
  • raňajky
  cena s poplatkami za os. 565,00 € 535,00 €

V cene sú zahrnuté

doprava luxusným autokarom, 4x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, spiatočný trajekt na ostrov Capri, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie sú zahrnuté

Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc), lodný lístok do Amalfi (platba na mieste cca 30 EUR/os.). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT alebo poistenie PLUS, orientačná cena vstupov 110 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 160 EUR/4 noci, miestenka 10 EUR, príplatok za dvojsedadlo 220 EUR. Nástupné miesta: BA – bez príplatku, NR, TT - 10 EUR, TO, PN, PE - 15 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 20 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 25 EUR,  KE, PO, PP, LM, RK - 35 EUR.

Program zájazdu

5. deň 6. deň 7. deň 3. deň 4. deň 1. deň 2. deň
Odchod zo SR v poludňajších hodinách, tranzit cez Rakúsko.
Príchod na pobrežie Salernského zálivu, ktorý je vďaka svojej jedinečnosti zaradený na zozname svetového dedičstva UNESCO. Celodenný výlet loďou, ktorý ponúka množstvo očarujúcich výhľadov na členité a skalnaté pobrežie týčiace sa nad krištáľovo čistým morom. Krátka prestávka v ikonickom mestečku Positano a prestávka na prehliadku a kúpanie v historickom mestečku Amalfi, ktoré zažilo svoje najslávnejšie časy v stredoveku, kedy bolo hlavným mestom Amalfskej republiky. V 14. storočí sa po zemetrasení jeho časť zosunula do mora, no napriek tomu je v súčasnosti najväčším mestom Amalfského pobrežia. Vo večerných hodinách návrat loďou do Salerna a transfer do hotela.
Raňajky, plavba loďou na čarokrásny ostrov Capri - nazývaný kvôli azúrovo-modrým farbám Tyrrhenského mora aj Modrý ostrov. Vďaka svojej kráse a jedinečnosti je už od antických dôb vyhľadávaným sídlom vyšších vrstiev spoločnosti. Fakultatívne možnosť plavby okolo ostrova, prehliadka mestečka Capri, Augustových záhrad, výstup na horu Monte Solaro s krásnym výhľadom na celú panorámu zálivu. Popoludní individuálne voľno, možnosť kúpania sa. Podvečer plavba na pevninu a ubytovanie v hoteli.
Raňajky, transfer a prehliadka archeologického náleziska Paestum (UNESCO). Na mieste bývalej gréckej kolónie sa doteraz zachovali tri dórske chrámy, pričom Neptúnov chrám patrí k najzachovalejším chrámom staroveku. Krátky presun do mesta Agropoli, ktoré je vystavané na skalnom masíve. Prechádzka malebnými uličkami historického centra, nad ktorými sa týči Aragonský hrad zo začiatku 14. storočia. V poobedných hodinách voľný čas na kúpanie. Večer ubytovanie.
Raňajky, návšteva národného parku Vezuv, výstup až ku kráteru činnej sopky (cca 20 min.). Presun do starobylých Pompejí (UNESCO), ktoré boli v roku 79 n. l. zasypané popolom z blízkej sopky Vezuv. Prehliadka archeologických vykopávok antického mesta, približujúca život a kultúru obyvateľov Pompejí. Vo večerných hodinách ubytovanie.
Raňajky, návšteva hlavného mesta Kampánie - Neapolu (UNESCO), ktoré je hlučným, živým, elegantným a občas aj chaotickým mestom. Prehliadka centra - Nový hrad (Castel Nuovo) postavený Karolom z Anjou v r. 1279, Starý hrad, Kráľovský zámok, Plebistické námestie, Radnica a Radničné námestie, galéria Umberto I., budova opery. Odchod z Neapolu vo večerných hodinách.
Príchod na Slovensko v popoludňajších hodinách.
Zmena programu vyhradená.

Informácie o krajine a stredisku

Kampánia

Informácie o krajine a stredisku

Taliansko

Neodolateľné jedlo, architektúra, bohatá história a rozmanité scenérie romantického Talianska obsiahnuté v našich poznávacích zájazdoch s výkladmi tých najlepších sprievodcov, ktorí dušou a srdcom zbožňujú túto krajinu a hneď v prvý deň Vás svojou láskou nakazia. Navštívte veľkolepé rímske Koloseum, vinice Toskánska, prejdite sa pobrežím Ligúrskej riviéry so skalnatými útesmi, preskúmajte horúci a temperamentý juh krajiny v Kampánii, Apúlii a na Sicílii, schlaďte sa v osviežujúcich vodách alpských jazier, alebo zažite tradičný benátsky karneval! A v neposlednom rade - Taliansko je ideálna krajina pre všetkých milovníkov gastronomických zážitkov - ochutnať môžete pravú pizzu v Neapole, čerstvé cestoviny, lahodné gelato, vynikajúce lokálne syry a šunky a samozrejme fantastické vína z rôznych regiónov.

Naši partneri