Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
7 dôvodov, prečo navštíviť Petrohrad

Objavte krásu Petrohradu, mesta palácov a mostov

7 dôvodov, prečo navštíviť Petrohrad

7 dôvodov, prečo navštíviť Petrohrad

Mesto palácov. Benátky severu. Cárov sen. Petrohrad má mnoho prívlastkov, ale jeho nádheru dokážu len sotva vystihnúť. Hovorí sa, že je najkrajším mestom Európy. Existuje 1000 dôvodov, prečo si získa vaše srdce. Vybrali sme top 7 z nich.


1. Petropavlovská pevnosť - tu sa začal plniť cárov sen

Na Zajačom ostrove cár Peter Veľký položil základný kameň Petrohradu. Tu, uprostred Petropavlovskej pevnosti, sa týči 122 metrov vysoká pozlátená veža Katedrály sv. Petra a Pavla. Do roku 2012 bola najvyššou stavbou v meste. Petropavlovská katedrála sa stala miestom posledného odpočinku ruských cárov. Toto miesto vám poskytne asi najbližší kontakt s ruskými dejinami, aký si viete predstaviť.

katedrála sv. Pavla a Petra

2. Typicky ruský Chrám spasiteľa na krvi

Určite neprehliadnete tento prekrásny chrám v staroruskom architektonickom štýle 16. storočia. Je pamätníkom tragickej smrti cára Alexandra II., na ktorého bol spáchaný atentát. Dal mu ho postaviť jeho syn na mieste, kde poslednýkrát vydýchol. Svojími pestrofarebnými cibuľovými vežičkami pripomína Chrám Vasilija Blaženého v Moskve. Na chvíľu vás prenesie do ruskej rozprávky.

Chrám spasiteľa na krvi

3. Krížnik Aurora - plávajúca legenda

Vydajte sa po stopách krížnika, ktorý bol svedkom významných historických udalostí. Jeho výstrel z dela bol signálom pre začiatok októbrovej revolúcie v Rusku. Možno ste však nevedeli, že tu natáčali film Krížnik Varjag. V súčasnosti slúži ako múzeum. Prezrite si historickú expozíciu v útrobách legendárnej Aurory a preneste sa do čias jej najväčšej slávy.

krížnik Aurora

4. Najväčšie múzeum na svete

Unikátnym skvostom Petrohradu je Ermitráž so Zimným palácom Kataríny Veľkej. Jeho nádherná architektúra vám vyrazí dych. Dnes je sídlom najznámejšieho ruského múzea. Jeho honosné komnaty ukrývajú až 3 milióny exponátov. Prejdenie celej výstavy by vám síce zabralo dosť veľa času, ale môžeme povedať, že by to určite stálo za to.

ermitráž so Zimným palácom

5. Romantická plavba loďou po rieke Neva

Odpočinok a romantickú náladu vám navodí plavba loďou po rieke Neva. Môžete relaxovať a pritom sa kochať pohľadom na honosné paláce Petrohradu. Panoráma prekrásneho mesta sa vám navždy vryje do pamäti.

6. Otváranie mostov

Hoci mosty na rieke Neva sa otvárajú až od pol druhej v noci, určite nepremeškajte toto veľkolepé divadlo. 9 mostov sa postupne otvára, aby umožnili preplávať veľkým lodiam. Tento zážitok je najsilnejší počas Bielej noci.

mosty na rieke Neva

7. Biela noc

Poďte si vychutnať atmosféru mesta, ktoré v lete nikdy nespí. Od polovice júna do začiatku júla sa v Petrohrade úplne nezotmie. Biele noci sú osobitým symbolom Petrohradu: v tomto období sa v meste konajú rôzne festivaly, koncerty a slávnosti. Obetujte pár hodín spánku a toto pulzujúce mesto vás nabije energiou.

Zoznámte sa s ruskými dejinami, obdivujte ruskú architektúru a umenie na poznávačke Petrohradu. Chcete vidieť a zažiť viac? Máme pre vás ešte 2 cestovateľské tipy:

Moskva a Petrohrad

Rusko je majestátna krajina, ktorej osud formovali dve mestá - Moskva a Petrohrad. Vydajte sa s nami do metropol, z ktorých ruskí cári riadili krajinu. Poznávací zájazd do Moskvy a Petrohradu vás naplno zasvätí do ruských dejín a tajomstiev.

Helsinki a Petrohrad

Krajina tisícich jazier má svoje čaro. Spoznajte s nami aj kúsok Fínska. Poznávací zájazd Helsinki a Petrohrad vám ponúkne ochutnávku dvoch krajín a zároveň dvoch významných metropol. Ak ste milovníkmi dizajnu, tak Helsinki, svetové hlavné mesto dizajnu, budú v kombinácií s Petrohradom určite pre vás to pravé orechové.

Vybrané zájazdy pre Vás

Tipy na poznávačky
Paríž - perla na Seine
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Čarovné Alsasko
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Morava
Autobusom 3 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Maďarsko - krajina kúpeľov a vína
Autobusom 3 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Istanbul letecky
Letecky 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri