Hodnotenie klientov:  9
Letecky

Petrohrad letecky

RUSKO - Petrohrad

V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU
Rýchly popis:

Bývalé hlavné mesto Ruska je dodnes mimoriadne výnimočné a každoročne láka tisíce turistov. Unikátne je predovšetkým svojou polohou, nachádza sa na 40 ostrovoch poprepájaných mostami. Hlavným bodom záujmu sú však cárske paláce a pevnosti. Okúzli vás Ermitáž, väzenie v Petropavlovskej pevnosti, Katedrála sv. Izáka, Zimný palác, Carskoje selo s jantárovou komnatou a veľkolepý palác Petrodvorec, ktorý pripomína francúzsky Versailles. Tieto, ale aj mnohé ďalšie zaujímavosti na vás čakajú na zájazde do Petroradu.


Ubytovanie: 4 x v hoteli

Stravovanie: 4 x raňajky

 

Petrohrad - Petrodvorec

Doprava:
letecká
Program zájazdu:

1. deň – prílet do Petrohradu, mesta rozprestierajúceho sa na 40 ostrovoch, ktoré spája zhruba 300 mostov. Vasilievsky ostrov, Petropavlovská pevnosť, ktorá v minulosti slúžila ako väzenie pre politických väzňov, krížnik Aurora, Petropavlovská katedrála – miesto posledného odpočinku ruských cárov. Návrat do hotela, nocľah.

2. deň – raňajky, návšteva Ermitáže, ktorá sa hrdí bezkonkurenčnou zbierkou približne 3 mil. exponátov vo viac ako štyristo miestnostiach v komplexe šiestich budov, ktoré sa nachádzajú na brehoch rieky Neva. Súčasťou Ermitáže je aj Zimný palác, z ktorého ruskí cári viedli celé impérium a útokom naň sa začala v r. 1917 Veľká októbrová revolúcia. Plavba loďou po Neve s úžasnými pohľadmi na paláce Petrohradu. Návšteva Katedrály sv. Izáka – najväčšia pravoslávna katedrála v meste s pozlátenou kupolou. Vo večerných hodinách návrat do hotela.

3. deň – raňajky, celodenný výlet do cárskych sídiel pri Petrohrade, ktoré dodnes pripomínajú slávnu minulosť ruského impéria. Veľkolepý palác Petrodvorec, ktorý obkolesuje prekrásny park a známy je aj ako „ruské Versailles“. Carskoje selo – Katarínsky palác s preslávenou jantárovou komnatou. Vo večerných hodinách fakultatívny výlet na otváranie petrohradských mostov. Vďaka výnimočnej geografickej polohe a tzv. „bielym nociam“, kedy slnko zapadá až okolo polnoci a na pár hodín sa zošerí, je možné mesto objavovať do neskorých večerných hodín. Medzi hlavné atrakcie patria v Petrohrade aj otváracie mosty, ktoré približne po 1 hodine v noci zdvíhajú svoje ramená, aby mohli veľké nákladné lode preplávať mestom po rieke Neva z Fínskeho zálivu do Ladožského jazera. Otváranie mostov je možné pozrieť si individuálne v ktorúkoľvek noc. Návrat do hotela vo večerných hodinách.

4. deň – raňajky, návšteva najväčšej a najznámejšej ulice Nevsky prospekt, Admiralita, pôvodné sídlo ruského námorníctva, návšteva Chrámu Kristovho vzkriesenia - Spasiteľa krvi, kde bol 1. marca 1881 zavraždený cár Alexander II., Kazanský chrám, Dvortsovaja Ploščaď - srdce mesta a jedno z najkrajších námestí sveta. Nocľah v hoteli.

5. deň - raňajky, transfer na letisko, odlet z Petrohradu.

V cene je zahrnuté:
4x  ubytovanie v 3*/4* hoteli s raňajkami, letecká doprava Viedeň - Petrohrad - Viedeň, transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, sprievodca CK, miestny sprievodca, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky 195 EUR/ os., doprava v meste, vstupy (objednané vopred) - autobus do Petrodvorca, Letný palác, Katarínsky palác, Ermitáž, plavba po Neve, Petropavlovská pevnosť - 170 EUR, pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./ noc), hygienický a bezpečnostný príplatok 20 EUR/osoba. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie (vrátane poistenia COVID) KOMFORT 3,50 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 4,50 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 190 EUR/4 noci. Upozornenie: do Petrohradu je potrebný cestovný pas s platným vízom - na požiadanie vybaví CK Turancar za poplatok 80 EUR. Ceny vopred objednaných vstupov sa môžu meniť. CK Turancar si vyhradzuje právo na ich doúčtovanie.
Podobná ponuka TU
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri
Mercedes 1 percento